Ursus c 325

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Hmm... to może one są tylko razem skręcone i wystarczy odkręcić gwiazdy od obręczy...
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam po przerwie świątecznej , przeczytałem troche postów o remontach c 325 , c 328 ale nie znalazłem odpowiedzi na niektóre pytania zapewne dla was proste ale juz nie dla mnie a mianowicie . Jak wyczyścic zbiornik paliwa przepłukac go ropą czy morze umyc karcherem . Jak ściągnąc kierownice pozyczyłem sciągacz do łozysk da rade . Nakrętki tylnych kół łączących felge z gwiazdą mają byc na zewnątrz czy odwrotnie bo na każdym kole jest inaczej . Jak mocowaliscie klapki do ławki bo orginalnie miałem nitowane teraz mają byc na śrubki z nakrętkami od dołu i trzeba by podnieśc ją do góry żeby nie rysowały błotnika . Jak zlikwidowac luz na rączce od dekompresora , luz osiowy na kolumnie , luz osiowy na łapach podnosnika przy plecaku , jak zamocowany jest odbojnik pod siedzeniem , gdzie podłączony jest kabel cisniena oleju przy silniku , do czego służy sruba wkręcona od góry na kolektorze ssącym. Przepraszam ze tak dużo tych pytan na raz ale nie posiadam instrukcji . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi .
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ursus c 325

Post autor: Wicher »

Hmmm, to jadziemy...
1. Zbiornik paliwa najlepiej przepłukasz mocując go w betoniarce (to nie żart) lejąc do środka kilka litrów rozpuszczalnika nitro i kręcąc go na betoniarce w różnych pozycjach, ewentualnie możesz trząść ale zbiornik nie jest wcale taki wygodny do trzęsienia...
2. ściągaczem do łożysk dasz radę zdjąć kierownicę, ale musi to być ściągacz na tyle dobry aby objął kierownicę pod spodem i złapał ją za część metalową.
3. Nakrętki kół powinny być po stronie gwiazdy, tak aby materiał gwizdy działał jak podkładka.
4. O klapce nic nie powiem bo mam c 330
5. luz na dekompresatorze to w zasadzie wymiana o-ringu i dokręcenie wszystkiego, można wymienić też tą stalową blachę w której jest rowek dla kulki albo cały odprężnik, kolumna jest na łożyskach stożkowych dociąga się nakrętkę pod kierownicą, luzy w plecaku usuwasz wymieniając tuleje i ewentualnie wał, śruba w kolektorze wydechowym służy w 330 do podwieszenia silnika, u Ciebie śruba w ssącym służy pewnie do dawania ognia albo samostartu, odbojnik pod siedzenie jest wkręcany w gwint na nadlewie zaraz za wałem podnośnika patrząc od tyłu, kabel ciśnienia oleju powinien być podłączony do czujnika w bloku lub w podstawie filtra olejowego.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Witam.kierownica mi zeszla bez problemu po odkreceniu sruby, być może troche pomachalem nia na boki....zbiornik wewnãtrz ropy i nakretek 13stek pol kilo i trząchac zbierze brud.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ursus c 325

Post autor: Wicher »

Kulki stalowe od pistoletu na co2 też dobre, później można odzyskać magnesem i używać w kółko :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Ursus c 325

Post autor: Wiesiek »

Listewki w ławeczce, niestety trzeba dać odpowiednie dystanse. Uważaj na dżwigienkę dekompresatora, przy demontażu łatwo ją utrącić. Ponadto jest zabezpieczona bolcem, który trzeba delikatnie wybić, aby ją zdemontować z wałka.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam chodzi mi o luz osiowy ale na ramionach od kolumny do których przykręcone są drążki i jeszcze jedno czujnik cisnienia oleju on u mnie w c 325 jest pod bączkiem bo go nie mogłem dopatrzec tak !
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ursus c 325

Post autor: Wicher »

Tak jest, jak to 28 to pod bąkiem.

Luz osiowy na wąsach przekładni (fachowa nazwa tego elementu - wąsy) kasuje się przez wkręcanie tych dużych śrub z kontrą na płaski wkrętak nad wąsami.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Za bąkiem a nie pod.Patrząc na filtr po prawej stronie wkręcony w blok.Choć w C-328 nie występuje czujnik ciśnienia oleju tylko redukcja wkręcona w blok i rurka do trójwskaźnika.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam czy może ktoś z was naprawiał sygnał bo u mnie po doprowadzeniu prądu słychac tylko na początku taki bzdęk i to wszystko co jest nie tak rozkręcałem go i na oko jest ok. próbowałem regulowałem śrubką z tyłu i też nic . . Luz na kolumnie zlikwidowany dzięki za rady .
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Trzeba rozebrać,oczyścić styki,złożyć i na nowo wyregulować.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ursus c 325

Post autor: Wicher »

Sprawdź najpierw tylko czy dobrą masę ma... to klasyka niedziałających sygnałów.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam dzis na starociach zdobyłem taki włącznik rozrusznika podobny lub taki sam jak sprzedaje kolega Chrapek tylko z tyłu na nim pisze cos 24v czy to ma jakies znaczenie . Producent Promet . Również taką książke o pompach wtryskowych , jest tam dużo o pompach przede wszystkim polskich w tym ciągnikowych którą bym zamienił na jakąś o C 325 . Jeśli będzie dalej zainteresowanie takimi włącznikami a kolegom z forum juz się skonczą to jestem w stanie je załatwic Piter . Obrazek .Obrazek .Obrazek .Obrazek
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Przycisk rozrusznika jak najbardziej może być.Te moje są starsze i mają inne logo...ale producent ten sam.Na każdym jest do napięcia 24V.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam oto powolne rozbieranie do remontu . Podpowiedzcie od czego ta kontrolka ,czy to coś z blaszką to było gniazdo zapalniczki . Obrazek.... ..Obrazek ..... ......Obrazek ,.... ...Obrazek
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Kontrolka ładowania typowa dla drugiej wersji C-325 z małymi okrągłymi zegarami,to drugie ustrojstwo to gniazdo żarówki od jakiejś starej lampki...
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Miałem to ustrojstwo na swojej desce rozdzielczej na wczesniejszych zdjęciach widac od czego to mogło byc
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Napisałem,że to gniazdo żarówki od jakiejś starej lampki...a robiło zapewne za jakaś kontrolkę,albo dziurę zaślepiało...możesz to wyrzucić ,,za stodołę,,.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Fajny ciapek.moj podobnie zakonserwowany olejem .
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Powitac . Chciałbym założyc do swojego ciapka w przyszłosci alternator posiadam taki ale nie wiem czy będzie dobry i czy jest razem z regulatorem . Wiem że zaraz bedzie że to nie orginał ale prądnice zostawiam i będzie lezec a jak kupie nowy aku to chciałbym aby był doładowany . Ciekawi mnie też jak mocowaliście siatke do maski bo na allegro znalazłem tylko aluminiowe a wy skąd braliście do swoich traktorków . .Obrazek ... ..Obrazek ... .. Obrazek
ODPOWIEDZ