Ursus c330 blokuje sie 4 lub R

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

Ursus c330 blokuje sie 4 lub R

Post autor: anabol »

Mam problem z zakleszczającym się 4 biegiem lub wsteczynym poprzedni właściciel mówiłm mi że brakuje pod pokrywą jakieś kulki na wałku ale nie wiem gdzie to jest.
Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 50
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:56

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: Mikolaj »

kulka ze spręzynką powinna być.
Masz osobne widełki w skrzyni pierwszego czwartego i wstecznego biegu.

http://ns1.lanpol.pl/skl/index.php?page ... t&Itemid=1

tu masz schemat
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: anabol »

Która to pozycja?
Zazwyczaj kleszczy mi 4ke i potem trzeba śwciągać pokrywe i przesuwać go ręcznie. Przed zakupem poprzedni właściciel mówił mi że musze kupic kulkę i sprężynkę i że to nie duży koszt naprawy. Czy faktycznie tak jest> do dostania jest ta kulka ze spręzynką>?



nikt nic nie pomoże? :(
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: z_daro »

Kulke i sprężynke to faktycznie nieduży koszt naprawy za to zabawy z tym po pachy:D Trzeba odkręcić śrubke co trzyma wodzik i przesunąć go do tyłu. Jak sie już wyciągnie starą sprężynke to można założyć nową i tutaj sie zaczynają kłopoty bo na sprężynce trzeba postawić kulke i z góry czymś przyciskać. Najlepiej z przodu wsunąć wałek o średnicy jak wodzik. Wałek musi być ścięty na końcu, potem zapierasz np. łyżką do opon za ten wałek, a najlepiej żeby druga osoba też pchała wodzik do przodu, jak kulka wskoczy pod wałek to wystarczy do przekręcić o 180 stopni i przesunąć wodzik tak żeby kulka pod niego wskoczyła. Troche chaotycznie napisałem może coś zrozumiesz:D Jakby sie dalej kleszczył to jest wytarty wałeczek co ma właśnie zapobiegać kleszczeniu się biegów.
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: anabol »

no troche to zamotane, ale może jakoś dam se rade, a jak to fachowo sie nazywa żebym mógł sobie kupić w agromie? może jakieś foto poglądowe ktoś by miał?
misiek1989
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:37

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: misiek1989 »

Witam wszystkich

Wsteczny trzeba wbijać jak traktor już się zatrzyma i nie ma probemu.."tak moj mechanik mi mówił"
A odnośnie kulek i spreż. to ze sprężynkami jest problem z wymiarem bo jak jak wymieniałem to były za grube około 10 sztuk potem kupiłem zeby coś dobrać w ten otworek... :/ tak robią teraz części
mozna też wyminić łozysko
Poprzedni właściciel proponował mi wymianę"... Łożyska dźwigni zmiany biegów "
ale kulki i spręzynki już mam nowe i gra :) "podczas ogledzin przed zakupem tez mi sie zacieły biegi"

tez mi klinowało wsteczny:/

Pozdrawiam
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: liqwidator »

ja miałem podobny problem ze skrzynią po wymianie kół zębatych jedna z kulek spadła na samo dno obudowy co w połączeniu dopasowania starych kół do nowych skutkowało że po włączeniu biegu wstecznego nie dało rady go wyłączyć więc przy pracach polowych to była udręka ale jak już się troszki koła dotarły przybył lepszy majster wyciągnoł i wsadził kulke na miejsce po czym jak ręką odjął wszystko zaczeło śmigac poprawnie

polecam tak jak koledzy wyżej dopasować jakieś dobre sprężyny i sprawdzić kulki oraz tryby
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: Ursus c328 blokuje sie 4 lub R

Post autor: anabol »

Problem już rozwiązany, do wymiany była dźwignia biegów.
ODPOWIEDZ