c330 pompwa wody

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

c330 pompwa wody

Post autor: anabol »

Witam
muszę kupić pompę wody do mojego ursusa, zastanawiam się czy kupic oryginał Ursusa za 105zł czy zamiennik za 70 przerabiał już ktoś ten temat?
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Wicher »

Cześć Kolego,
Śmiało możesz brać polski zamiennik... W tej samej cenie byś pompę porządnie zregenerował.

Często jest tak że oryginał to to samo co zamiennik, różni się tylko metką i opakowaniem-zwracam uwagę na np bębny hamulcowe do 30, i inne elementy tego typu.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: c330 pompwa wody

Post autor: anabol »

Niedawno skończyłem remont swojej 30stki i obecnie wygląda jak na zdjęciu niżej, jednak zauważyłem wyciek wody z pompyo_OObrazek
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Wicher »

Elegancka ;)

Ja akurat z pompami wody miałem bardzo dużo do czynienia, bo potrafiła mi raz-dwa razy w ciągu sezonu walnąć. Miałem dostęp do najlepszych łożysk osiągalnych na rynku, zawsze dawałem nowe zabezpieczenia, talerzyk był szlifowany/obracany i ciekło. Problemem był maleńki błąd montażowy ;)

Kiedy go zlikwidowałem przy bodajże czwartej za mojej kadencji naprawie (widziałem w literaturze co do tej pory dziadek, tata i ja robiliśmy nie tak) zrobiłem pompę, 5 lat pracowała. Tamtego lata wytarło się uszczelnienie, wymieniłem jednak cały komplet i znów mam spokój na kilka lat.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: c330 pompwa wody

Post autor: damber »

Widać, że "trochę" pracy kolega włożył w ciągnik. Z fabryki wyjechała jako 28 - prawda?
Facebook. old URSUS tractor
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: c330 pompwa wody

Post autor: grzegorz 1969 »

Kolego anabol może znasz kod lakieru do felg i jaka firma, całkiem nieżle ci wyszło.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: c330 pompwa wody

Post autor: damber »

To ciągniki, które jeszcze z dobrej stali były robione, a nie to co teraz. Będzie jeszcze długo służyć! Pozdro *tup*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: c330 pompwa wody

Post autor: anabol »

damber tak, w kwitach jest 28, jednak bardziej podobał mi się w takim wykonaniu. Sporo się namęczyłem żeby zdobyć numery lakierów numer felg to RAL 1014 numer maski i błotników to RAL 1003, w tamtych czasach jak malowali ciągniki nie było palety RAL tylko renolaki lub palety fiatowskie. Kolory którymi pomalowałem są maksymalnie zbliżone do kolorów z tamtych czasów



PS> szukam obciążników czołowych (chociaż jednego jak by ktoś miał na zbyciu)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Wicher »

Obciążniki do opryskiwacza Ci potrzebne? Ja nawet bez tylnych naginam, ale zdrowe gumy mam...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: c330 pompwa wody

Post autor: anabol »

nie, do opryskiwacza nie, chodzi mi tylko że ładniej wygląda jak ma obciążnik z przodu...
PS czy kranik wody do chłodnicy i do bloku ma taki sam gwint? bo dostałem dwa takie same...
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Wicher »

Nie, inny jest.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Roman1313 »

Są dwa różne kraniki w starszych wersjach (do nr silnika 206599)
i dwa takie same w nowszych wersjach(od nr silnika 206600)
W informacji zawartej w katalogu części zmiana dotyczyła kranika bloku silnika.
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: c330 pompwa wody

Post autor: anabol »

A dostępne są jeszcze te kraniki na stary gwint? byłem w agromie to powiedział mi że juz tego nie ma i trzeba dotoczyć przejściówkę....

PS> ma ktoś na zbyciu zaczep polowy ?
Awatar użytkownika
Jacek Mocny
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2015, 11:12

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Jacek Mocny »

Pozwolę sobie zarekomendować oryginalne pompy wody do Waszych Ursusów,
część informacji na ich temat znajdziecie na mojej stronie,
w razie dodatkowych pytań - jestem do dyspozycji :-)
https://jacekmocny.pl/oryginalne-czesci ... pompy-wody
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Ursus »

Jak już mam dodać swoje "5 groszy" to napiszę, że pompa za 70 zł to zamiennik, ale raczej nie polski ;) Może być pod polską marką sprzedawana, ale raczej robiona jest gdzie indziej i importowana. Wydaje mi się, że różnica w cenie 35 zł nie jest tak duża, żeby nie dopłacić i nie mieć oryginalnej.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
lary21
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2015, 22:19

RE: c330 pompwa wody

Post autor: lary21 »

Kolego Wicher, proszę powiedzieć jak ma byś składana pompa, i jaki popełniamy błąd przy jej reanimacji?? ;)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Wicher »

Aaaa pompa jest składana bardzo prosto :) głównym problemem jest takie nasunięcie uszczelniacza na wałek żeby go nie rozciąć na kołnierzu odrzucającym.
U mnie błędem było to że pierścień oporowy od strony uszczelniacza (nasuwany na taki pierścień ze sprężynowego drutu) ojciec od zawsze montował w jednym z rowków odrzutnika przez co wałek miał luz wzdłużny do przodu. Póki uszczelniacz był gruby działało, ale kiedy się wytarł pompa zaczynała lać.

Muszę tutaj od razu sprostować temat, uszczelniacz przy błędnym poskładaniu wycierał się w 1/3 lub do połowy i ciekło, po ostatniej naprawie wydarł sie aż do mosiądzu, popsuł talerzyk i dopiero zaczął podciekać.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Grigs »

Teraźniejsze pompy różnią sie tymi uszczelniającymi elementami anizeli te z końca do 90-tych lat, nawet w katalogach, pisze iż nie jedną taką poprawiałem, taka rozbieżność jest dla tego gdyż oni to cały czas zmieniają, kto inny produkuje by koszta zmniejszyć i m.in w tych tańszych za 80zł jest plastykowa podkłada oporowo-uszczelniająca, łożyska gorsze niż fłt-ki nie RS\2RS czy z blaszkami, brakiem smaru w środku dla szybszego zajeżdżenia ich, w tych ciut droższych są tylko lepsze łożyska 2RS\ZZ obydwa i w tych droższych jest różnie, zamiast plastyku mosiądz, dobre łożyska ze smarem RS\Z lub 2RS\ZZ bez smaru. Ja swoją tez po kupnie rozebrałem ulepszyłem i złożyłem by mieć pewność.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Roman1313 »

Na czym polega to ulepszenie?
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: c330 pompwa wody

Post autor: Grigs »

Zamiast tych uszczelniaczy wsadziłem zimmer dwuwargowy, podkładki dystansowe własnej produkcji dla zablokowania ruchów posuwowych i niewykorzystane które akurat pasowały łożyska wysokoobrotowe fag 2Z co zostały mi sie z remontu alternatora przerobione na same Z i nawaleniem smaru łożyskowego w pompe, zastanawiałem sie też nad wirnikiem o łukowatych łopatach ale zostawiłem bo dają rade.
ODPOWIEDZ