Tłumik C-330

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Tłumik C-330

Post autor: Majo »

kupiec napisał/a:
Zamowiłem do swojego c 328 tłumik w zakładzie ktory produkuje wydechy do wiekszosci ciagnikow.Bedzie to okragły krotki tłumik ale nie standartowy.Końcówka bedzie wygieta.
A jak z budową wewnątrz?
kupiec napisał/a:
Bedę go miał w połowie stycznia wiec przetestuje i wstawie jakies fotki.Narazie dysponuję tylko zdjeciem przed wykonaniem emaliowania.
Wrzuć fotkę jeśli możesz :)
marek napisał/a:
Gazy spalinowe wydobywają się z cylindra pod ciśnieniem kilku czy kilkunastu atmosfer i to powoduje huk i głośną pracę silnika.Więc tłumik to nic innego jak komora rozprężna powodująca że spaliny tracą ciśnienie wewnątrz niej i na zewnątrz wydostają się już rozprężone i wyciszone z jednostajnym odgłosem a nie jako pojedyncze dźwięki.Wykonałem kilka tłumików do samoróbek. Były to silniki od malucha i od motoru.Polegało to na tym ,że w rurze setce mocowałem rurę 1 lub 1,5 cala.Cieńszą rurą doprowadzane były spaliny.W przekroju wyglądało to tak. Dźwięk wydobywający się z tłumika był jednostajnym szumem.Otwory jak najmniejsze . Ja robiłem fi 6 mm. ale ich suma w każdej rurze i przegrodzie musi być równa lub większa od przekroju cieńszej rury.[url=http://naforum.zapodaj.net/c4b40e7 ... .jpg[/img][/url]Otwory po przeciwnych stronach rur by spaliny nie trafiały bezpośrednio z otwory w otwór i miały jak najdłuższą drogę do wylotu. Jutro wrzucę zdjęcie tłumika zrobionego do agregatu z silnikiem malucha.
Tylko taki tłumik może powodować stosunkowo większy opór dla spalin jak pisali koledzy wcześniej...

Jak na razie dla mnie najlepsze wydaje się rozwiązanie z przelotową rurą perforowaną oraz watą stalową.
Co do włókien silikatowych to nie widzę, żeby można je było kupić...
Można je zastąpić włóknem ceramicznym?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12231
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Tłumik C-330

Post autor: Ursus »

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Tłumik C-330

Post autor: Majo »

Ciekawy... Ale do mojego wyobrażenia trochę mu brakuje :)
Grigs
Posty: 641
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Tłumik C-330

Post autor: Grigs »

Wstaw ten co poprzednio pisałem bo i tak nic z tego innego nie będzie*no*
Awatar użytkownika
anabol
Posty: 36
Rejestracja: 19 paź 2013, 19:10

RE: Tłumik C-330

Post autor: anabol »

ktoś moze zakładał ten tlumik sadowniczy do 30stki chodzi mi o ten kawadracik z wylotem na bok? jak to chodzi?
hazi
Posty: 111
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:28

RE: Tłumik C-330

Post autor: hazi »

Jeżeli chodzi o taki tłumik:
http://allegro.pl/tlumik-sadowniczy-c-3 ... 62053.html

To u mnie w miejscowości mają pozakładane na ciapkach i jedno co mogę przyznać to nie ma problemu z poruszaniem się pod drzewami (głównie sadownicy u mnie na takich tłumikach śmigają). Za to hałas jaki robi traktor z tym tłumikem jest nie miłosierny na normalnym tłumiku ciapka nie kiedy nie słychać jak przejedzie a z tym wynalazkiem to z 1,5 kilometra go słychać. Wydaje mi się że największą wadą tego tłumika jest mała komora w której spaliny mogą się rozprężyć co powoduje ogromny hałas.
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 66
Rejestracja: 09 gru 2013, 14:37

RE: Tłumik C-330

Post autor: kupiec »

Ursus napisał/a:
Obrazek
Otrzymałem nowy tłumik robiony pod specjalne zamówienie.Cena 78 zł łącznie z przesyłką za pobraniem.Link do producenta.
http://www.margo.lic.pl/oferta/tlumiki- ... nikow.html

Obrazek
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Tłumik C-330

Post autor: piter7011 »

Witam to blisko mnie a nie wiedziałem a mógł byś podać długośc tego tłumika bo mam niski wjazd do garażu i starego musiałem ucinac dzięki Piter . p.s. A robią też pod wymiar .
ODPOWIEDZ