Remont C4011

Wszystko o naszych Ursusach
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont C4011

Post autor: jacek0106 »

Jak oni robią te błotniki że niby seria a każda sztuka to indywidualność? Oryginalne Ursusowskie w C-4011 były naprawdę solidne i powtarzalne. Ciekawe czy te tłocznie też poszły do Indii, czy na złom?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Remont C4011

Post autor: chrapek3011 »

Do dzisiejszego dnia,jeżeli przetrwały...ja to nazywam kopyta...to są tak wytłuczone,że szok...tak było z tłoczniami do blach popularnych naszych samochodów...kolejny element każdy inny...życie.<br><br><br><br>
RRC napisał/a:
Jeszcze pytanko odnośnie górnego mocowania przednich błotników, to jest dorabiana blacha? Bo pomysł mi się podoba, nie trzeba przerabiać błotników
Oczywiście dorabiane...dostałem nowe błotniki i dorobiłem odpowiednie uchwyty...nie rzuca się bardzo w oczy w kolorze korpusów.Trzeba zawsze jakieś wyjście znaleźć.Mogło by się wydawać,że przerobić te błotniki to prosta sprawa...nawet porównywałem z oryginalnymi do C-4011...nie jest wcale prosto...jak każdy ma inaczej wspawane uchwyty...bez pierwowzoru nie ma szans...albo zabawy wiele.Niestety projekt zjadł czasu,pieniędzy i mojego zdrowia.A wyszło z tego co było po trzykroć bardzo dobrze to mało powiedziane.

Kolejna sprawa to też nie mogłem ott tak sobie wymieniać wszystkich powierzonych mi przez Adama nowych elementów.Trzeba było robić z tego co mi dostarczono.
borys2001
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2017, 15:51

RE: Remont C4011

Post autor: borys2001 »

piękna sprawa.
Oj aż zaczynam przeglądać ogłoszenia 40
Jak coś można odstawić do was?
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Remont C4011

Post autor: szybki »

Witam myślę ze musialbys juz dzwonic lub pisac do Slawka zamawiać termin i uzbroić się w cierpliwość ja byłem trochę w gorącej wodzie Kompany i trochę podpadlem dla Sławka dziś juz wiem ze nic w takich renowacjach nie przyspieszysz jeśli chcesz mieć ja dobrze zrobiona musisz czekać ja sam przepraszam Sławka jak tylko mogę za ponaglanie ale warto czekać sami widzicie jakie te traktory od niego z pod reki wychodzą cos pięknego Sławku pozdrawiam a was koledzy namawiam żeby jak oddawać traktor do remontu czy renowacji to do właśnie takich ludzi jak Slawek a nie pożałujecie .PS tylko uzbroić się w cierpliwość :p
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Remont C4011

Post autor: chrapek3011 »

Witam.Dzięki Adam za dobre słowo.

Zrobić to ja zrobię...tylko kwestia jaką sumą kto dysponuje.U mnie półśrodków nie ma.Albo robię albo nie.Proste.I mówię tak jak jest.I nie chodzi o moje końcowe honorarium za wykonaną pracę.

Często się zdarza,że za takie przedsięwzięcie bierze się człowiek kompletnie zielony,a potem wychodzą kwasy przy wstępnych oględzinach.Kosztuje to tyle a to tyle...i już klient się denerwuje,jak mu się mówi co ile kosztuje w sklepie,nie mówiąc o oryginalnych detalach ,które gdzie powinny się znaleźć.Taka prawda.Kupno ciągnika bądź jakiegokolwiek pojazdu nawet nie zabytkowego łączy się z kosztami przy jego naprawie i renowacji i to niejednokrotnie przewyższającymi jego zakup a nawet wartość już wyremontowanego...taka prawda.Jak ktoś nie czuje się na siłach psychicznych i finansowych...niestety ciężko będzie.

Tak,że ja ze swojej strony zapraszam,ale najpierw muszę pojazd obejrzeć.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont C4011

Post autor: Ursus »

Wrzucam na prośbę Szybkiego :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I od razu pytam - jakiś filmik z tym traktorem macie? :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Grzeslaw
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2016, 11:42

RE: Remont C4011

Post autor: Grzeslaw »

Ursus napisał/a:


I od razu pytam - jakiś filmik z tym traktorem macie? :)
Jutro wrzucę.
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Remont C4011

Post autor: szybki »

Witam wszystkich i informuje ze zmagania Sławka Chrapka z remontem mojego Ursusa c 4011 właśnie zostały zakończone Traktor jak widać na powyższych zdjęciach został przez Sławka w pełni wyremontowany ,odrestaurowany na w miare możliwości oraz dostepnosci oryginalnych częściach .Cały remont trwał kilkanaście miesięcy i kosztował wiele pracy i wysiłku nie tylko samego Sławka ale tagrze i jego brata oraz innych zaangażowanych w to osób którym bardzo za to dziekuje, dziekuje tez adminstratorom tego portalu za to ze mogłem się tym wszystkim z wami podzielić po przez temat na rt jak i wam za komentarze podpowiedzi i wsparcie .Zdradze tylko ze tematy traktorów mnie wciągnęły i obecnie prowadze negocjacje w sprawie nabycia kolejnego z rodziny ursusów c328 dlatego się z wami nie zegnam a rzczej do usłyszenia pozdrawiam wszystkich czesc
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont C4011

Post autor: jacek0106 »

Mistrz i jego dzieło. Niestety już dzisiaj mało takich fachowców. Młodzież nie ma ani wiedzy, ani weny twórczej.
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Remont C4011

Post autor: szybki »

To prawda Jacku teraz nie ma komu dać traktora do naprawy a jak dasz i nie pilnujesz to będzie jak u kowala nie u mechanika a tu Sławek człowiek nie tylko mechanik ale pasjonata bo nie oszukujmy się trzeba to z pasją robić żeby tak wychodziło:p
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont C4011

Post autor: Ursus »

Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Remont C4011

Post autor: szybki »

Fajny filmik sam go jeszcze nie widziałem:p
ODPOWIEDZ