1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: widelec77 »

Trzeba to powoli zaczac robic.Kazdy element trzeba poprawiac w zasadzie,nie bede klamal nie ma nic dobrze zrobione,ponadto poginelo jeszcze kilka drobnych elementow,pewnie w tym sniegu i blocie gdzies zaginely u buraka jak odbieral towar.Same straty narazie.

Zaworu pneumatyki nie dalo sie uratowac:

Obrazek

Caly czas poprawki po paprakach :

https://www.olx.pl/d/oferta/spitzer-ome ... 6;promoted

https://www.wykop.pl/link/3725265/janus ... /strona/2/

Obrazek

https://www.wykop.pl/link/3725265/janus ... /strona/2/

https://www.olx.pl/d/oferta/spitzer-ome ... 6;promoted

Obrazek


https://www.wykop.pl/link/3725265/janus ... /strona/2/
https://www.olx.pl/d/oferta/spitzer-ome ... 6;promoted
Obrazek

https://www.olx.pl/d/oferta/spitzer-ome ... 6;promoted
http://www.ppuhwojcik.pl/



Nie mam watpliwosci ze to zwykly oszust i zlodziej na tym zeruje,wybiera sobie klientow ktorzy nie sprawdzaja towaru przy odbiorze i nie kontroluja go wcale,klamie jak z nut,robi najtanszym kosztem,a wystawia rachunki jak zachodnio-europejskie profesjonalne firmy i nikt nie podejrzewa ze moze cos krecic,pozniej nie odpisuje na reklamacje i liczy ze tak bedzie zawsze,ale wszystko do czasu.
Dostal wszystkie zdjecia i opis strat i wezwanie do zwrotu srodkow i odpisal w odmowie:

-nie ma podstaw do odeslania pieniedzy

https://www.olx.pl/d/oferta/spitzer-ome ... 6;promoted

Obrazek

https://www.olx.pl/d/oferta/spitzer-ome ... 6;promoted


Tak jak napisalem wczesniej temat papractwa juz zakonczony i juz do tego nie bede wracal.Trzeba bedzie dziada dalej uczyc roboty.





Blacharka z drugiego ciagnika odebrana w orginalnym malowaniu.
Zdjecia pogladowe(maska tylko zlozona do zdjecia).Nastepne zdjecia juz na ciagniku.
1973 Ursus C355 orginalna kolorystyka:

Obrazek

Obrazek

Ponadto ciagnik juz odpalony.Fotorelacja z dalszych prac wkrotce.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 22:31 przez widelec77, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Denzel
Posty: 102
Rejestracja: 26 mar 2015, 17:40

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: Denzel »

Siatka maski nie powinna być kremowa w kolorze kosci słoniowej ?
Ursus C-330 2X , Ursus C-4011 , Ursus C-355 , Ursus C-360 2X , Ursus C-385 , Zetor 25K, Zetor 25 A
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: jacek0106 »

Ta zamalowana kedra maski nie wygląda dobrze. A na blok nalane tak grubo farby że co byś nie ruszył to wszystko się będzie łuszczyć.



Ta zamalowana kedra maski nie wygląda dobrze. A na blok nalane tak grubo farby że co byś nie ruszył to wszystko się będzie łuszczyć.
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: Rafallll360V1 »

Ta uszczelka parchata zamalowana między noskiem a resztą wygląda ochydnie *eek* szkoda że nie wymieniłeś jej na nową.
ursus152
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2013, 13:12

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: ursus152 »

Patrząc na przywiązanie do szczegółów kolegi Widelca myślę że nie pozwolił by na to żeby ta uczczelka została stara i będzie wymieniona podczas finalnego składania maski *annoy*
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: widelec77 »

Ta maska pochodzi od drugiego ciagnika - strona 3 tematu
I odpowiada scisle kolorystyce z roku 1973.Kolory zostaly dobrane na podstawie orginalu.
Zapomnialem lakiernikowi powiedziec zeby jej nie skladal po lakierowaniu i znalazla sie tam ta stara kedra *rofl*(facet mial szczere checi) to jest zdjecie pogladowe robione telefonem kom*rofl*
Ta maska byla rozlozona na czesci ente -wyprowadzil ja w stan prawie idealny,ale to wszystko bylo w kiepskim stanie,wszedzie mikropekniecia itd.Ja sie uparlem ze by mi ja odratowal *rofl*,ale to nie jest zabardzo oplacalne*rofl*

Zostanie to ponownie rozkrecone i zlozone na srubach z nierdzewnki.
Kedry wszystkie ida nowe na 2 ciagniki :)


Wygladalo to wszystko naprawde zle,na calej blacharce byly takie mikro pekniecia i obtarcia:

Obrazek

Nastepne zdjecia juz na ciagniku na koniec tematu.
Tu jeszcze w innym swietle elementy ale tez telefonem robione wiec przeklamuje:

Obrazek


Obrazek

1975 Ursus C355M
Po paprace duzo elementow pojechalo do ponownego piaskowania do normalnych ludzi ktorzy nie potrzebuja reklamy w necie:).
Przeciez papracz zapodkladowal mi i polakierowal tez kolektory wydechowe razem z kolankami*dull*,a mial 100 razy mowione.
Doprowadzi sie to do stanu taki jaki powinien byc,tylko to jest drugie tyle roboty.Korpusy sa ok tam gdzie byl dostep to zrobili w miare dobrze.

Kedry sa nowe,niewiem gdzie zamowic sruby z nierdzewki jeszcze na 2 komplety blacharki.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: bossmann »

miło patrzeć jak dajesz rade. *tup*
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: widelec77 »

Teraz to juz nic nie jest mnie w stanie chyba zatrzymac.
Zreszta dla mnie to nie jest tylko renowacja i jakis zwykly remont ktorych juz kilka przeprowadzilem, kieruje sie powodami ktorymi malo kto moze zrozumiec*rofl*
Adi96
Posty: 239
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:05

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: Adi96 »

Kolor żółty ostro chamsko się zmienia barwę zależnie od światła i czym robione.Muszę przyznać że sporo renowacji widziałem ale tak dobrze dobranego koloru to jeszcze nie ;) Bardzo dobrze trafiłeś chwała dla lakiernika.
marcin111
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2017, 22:20

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: marcin111 »

nie poddaj się i walcz o swoje. Spartraczyli ci to okropnie ale co to za praktyka z piaskowaniem całego ciągnika?
elementy metalowe zdemontowane przed malowaniem moim zdaniem można piaskować i pomalować jak ktoś tak bardzo chce ale po co blok i korpus?
ja zawsze czyściłem papierem ściernym każdy zakamarek i wychodziło super, nic nie odpadało ani po wielu latach ani pod myjka.
Ale w sumie każdy może robić swój pojazd jak mu pasuje.
Piasku naleciało do środka bo nie pozabezpieczali otworów co przy piaskowaniu jest niezbędne.
Zszokowała mnie cena. za takie malowanie powinieneś zapłacić max 2 tys.Mogę pokazać zdjęcie c360 10 razy lepiej pomalowanej która była robiona za 1500 przez "stodolarza"do roboty w sadzie.
Ogólnie niech oddaja partacze kase:)
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: widelec77 »

Panowie ostatni raz to pisze.Ja oddalem ciagnik firmie wiezac ze to sa profesjonalisci i specjalisci w swoim fachu tak jak to jest w krajach zachodniej Europy i w zyciu bym nie przypuszczal ze takie cos moze sie zdarzyc,spalem spokojnie,ba to sie nie mialo prawa zdarzyc.
https://panoramafirm.pl/%C5%9Bwi%C4%99t ... m_zbm.html
Niestety stala sie rzecz niewiarygodna....dziki kraj,czlowiek mi cuda obiecywal do momentu zaplaty za usluge i cudow dokonal musze przyznac:D:D:D mistrz swiata w swoim fachu:D Nikt go nie jest w stanie przebic:D
Najgorzej ze tak jest w kazdej branzy.Ja dziadostwa po sadach ciagal nie bede bo by mi honor nie pozwolil sluchac tych wszystkich klamstw.


Niestety teraz pore deszczowa mamy:)
50% czesci trzeba bylo ponownie spiaskowac,juz spiaskowane i w podkladzie.Czekamy az sie pogoda poprawi.
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: Fragokov »

Jedynie co to nie potrzebne nerwy, zmarnowany czas i pieniądze,szkoda. *dull*
URSUS C-355M
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2017, 17:42

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: URSUS C-355M »

WIDELEC 77 MAM DO CB PYTANIE ODNOŚNIE KOLORU FELG I OBCIĄZNIKÓW CZY MOŻESZ MI PODAĆ DOKŁADNY SYMBOL FARBY NA FELGI BO W SWOIM 355M WIESZ KTÓRYM BEDE ZMIENIAŁ OPONY NA BALONOWE Z PRZODU I CHCE ZROBIC JUZ TAK FEST CHOĆ REMONT ROBIŁEM ALE TE KOLOR FELG MI TROCHE NIE PASUJE
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: Ursus »

Nie pisz wielkimi literami - w Internecie oznacza to krzyk!
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Adi96
Posty: 239
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:05

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: Adi96 »

Cofnij się o 2 lub 3 strony i tam jest podany RAL kół i korpusu
cadillac98
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2017, 19:33

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: cadillac98 »

Ja też śledziłem temat od początku i znam temat prawie na pamięć .Przypadkiem trafiłem
na niego w sieci pózna jesienią i codziennie kilka razy sprawdzałem postępy,temat bardzo ciekawy bo wszystko sie działo jak realu.
Interesują mnie czasy PRL.Nie mam ciągnika i nawet niewiedzialem
ze takie ładne ciągniki w Polsce produkowali.
Jestem zbulwersowany i zniesmaczony ta cała sytuacja z piaskowaniem.
Niech Pan temu gnojowi nie odpuszcza.On jest produktem ubocznym systemu PRL.
Tacy ludzie jak ten margines przynoszą wstyd naszemu krajowi.
Powinien Panu oddać cała kwotę.Niech Pan nie odpuszcza bo bedzie dalej oszukiwał
uczciwych ludzi.
Przepraszam za OT,ale naprawdę jestem bardzo zbulwersowany ta cała sytuacja
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: widelec77 »

Dajcie juz spokuj z tym papraka bo mnie juz glowa boli.Temat sie rozszedl po calej sieci i na wszystkich portalach spolecznosciowych i motoryzacyjnych niepotrzebnie.
Kolego cadillac98 system PRL nie ma tu nic do tego.W kazdym systemie sie takie uzdolnione jednostki rodza bez zadnych zasad zyciowych i honoru,albo dziedzicza takie zasady zyciowe po swoich przodkach z pokolenia na pokolenie.

Zdjecia robocze z dzis.Bezprzerwy cos wychodzi.Obudowa termostatu zostala tez uszkodzona podczas piaskowania,ale juz jest nowa polakierowana.I nareszcie wiosna.Jak to sie stalo ze to sie do wiosny wszystko przeciagnelo*rofl*


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak macie jakies sugestie to piszcie.
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: RRC »

Idziesz jak burza :)
Cały czas czułem, że traktor szybko stanie na "nogi"
Zrób kilka zdjęć w słoneczny wieczór, jak już światło jest trochę słabsze, wychodzą fajne kolory i mniej odbić.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: bossmann »

super. traktorek piękny !!!!!!!



super. traktorek piękny !!!!!!!



super. traktorek piękny !!!!!!!
cadillac98
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2017, 19:33

RE: 1975 Ursus C-355 uratowac od zapomnienia

Post autor: cadillac98 »

*eek**eek**eek*
Ale ładnie wygląda,wszystko działa?
Wygląda jak taka zabawka wyciągnięta z pudełka
która trzeba jeszcze skończyć składać .
Jestem pod wrażeniem
ODPOWIEDZ