podnośnik C360

Wszystko o naszych Ursusach
lisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:57

podnośnik C360

Post autor: lisek »

Od grudnia przestał działać podnośnik w moim C360 myślałem że w oleju była woda i zamarzł.
W sobotę podgrzewałem małym palnikiem obudowę rozdzielacza i dźwignia wewnętrzna zaczęła działać, wcześniej w dół nie chodziła tak jakby była zamarznięta. Podnośnik mam maksymalnie w gorze dźwignia chodzi luźno góra dół a podnośnik nie drgnie. Przed mrozami działał poprawnie. Co należałoby sprawdzić na początek?
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: podnośnik C360

Post autor: klusek-rolnik »

A siłownik się jakoś nie zawiesił? Kiedyś przytrafiło mi się tak w C-330. Podniosłem maksymalnie w górę i opuścić już nie szło, trzeba było zrzucić podnośnik i poprawić ułożenie siłownika.
lisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:57

RE: podnośnik C360

Post autor: lisek »

Znów problem podnośnikiem znacie na poludniu Polski jakiś warsztat który dobrze regeneruje
podnośnik do C360. w 2017 kupiłem po regeneracji w Częstochowie trzy razy podniósł kosiarkę
raz spróbowałem wyładować przyczepę i już nie działa. Jeżeli nowy rozdzielacz to jakiego producenta polecacie?
mikotajl
Posty: 243
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:15

RE: podnośnik C360

Post autor: mikotajl »

a co konkretnie nie działa ?? może suwak się przyciął to się zdarza
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: podnośnik C360

Post autor: Bolszewik »

Parę lat temu wymieniałem w Nowym Korczynie. Zdajesz stary bierzesz po regeneracji działa poprawnie.
Radzę jednak dokładnie oglądać co się bierze.

Bogdan Broda
ul. Stopnicka,
28-136 Nowy Korczyn
41 377 17 05
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
lisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:57

RE: podnośnik C360

Post autor: lisek »

mikotajl napisał/a:
a co konkretnie nie działa ?? może suwak się przyciął to się zdarza
Można dowolnie przesuwać dźwignie a podnośnik nawet pusty nie ruszy na zewnątrz też nie ma ciśnienia.
Artuss3
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2018, 13:26

RE: podnośnik C360

Post autor: Artuss3 »

Witam, jeśli temat nie zamknięty to polecę z doświadczenia. Po kolei zdjąć plecak, sprawdzić czy w ogóle pompa z dołu podaje olej na górę do plecaka. Różnie nieraz bywało a nie trzeba było w cale szukać w najdroższych rozwiązaniach. Jeśli podaje olej to dalej rozdzielacz, jeśli już będziemy mieć plecak zdjęty to można skontrolować tłok, pierścienie i tuleję. To na początek.
Pozdrawiam,
Artur
ODPOWIEDZ