Remont Ursusa C-328

Wszystko o naszych Ursusach
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: Roman1313 »

Jak tak daleko jesteś możesz sprawdzić ilość igiełek w skrzyni pod tym cienkim wałkiem orz stan zębatki napędu obrotościomierza.
Sciągnij dekiel z drążkiem biegów i polukaj czy wszystko dobre, łożyska, zębatki.
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: wisera »

Witam pod długiej przerwie
Otóż 28 już jest złożony, pali i jeździ :) Jedynie co to muszę jeszcze rozebrać prawą zwolnice, bo coś w niej hurgoce a przy okazji i hamulce zrobić . Wieczorem albo jutro dodam zdjęcia :)
A mam pytanie odnośnie przeglądu, otóż z przodu muszą być identyczne opony, czy mogą być tylko z podobnym bieżnikiem?



Witam pod długiej przerwie
Otóż 28 już jest złożony, pali i jeździ :) Jedynie co to muszę jeszcze rozebrać prawą zwolnice, bo coś w niej hurgoce a przy okazji i hamulce zrobić . Wieczorem albo jutro dodam zdjęcia :)
A mam pytanie odnośnie przeglądu, otóż z przodu muszą być identyczne opony, czy mogą być tylko z podobnym bieżnikiem?
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: Adasiek123 »

Opony Daj jednakowe,tak jak z autem-nie pojedziesz na przegląd z każdym kołem (oponą) innym:p Czekamy na zdjęcia.
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: wisera »

Dopiero teraz mogłem wgrać fotki, sorry za zwłoke :)
Ja to nie wiem, te dzisiejsze części to nie wiem kto je robi. Kupywaliśmy sprężynki do spkrzyni, co w te otworki od wałków wchodzą. No i w jednym sklepie, przyjeżdżamy za duże, pojechaliśmy do drugiego, też za duże, ale chłop kazał zaczekać i pokazał że ma jeszcze mniejsze (widać że sporo czasu leżało bo rdza je powoli brała), no i dopiero te zerdzewiałe pasowały *dull*
No traktorek już wyjechał z miejsca remontu, teraz tylko zrobić jeszcze prawą zwolnicę, i zacznie się jego kompletowanie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek



No od ostatniej mojej relacji związanej z remontem, sporo się zmieniło. Ursus przeszedł od tego czasu pełną kapitalkę, jeszcze tydzień przed Wilkowicami stał na kołkach :) Ale po koleii, jakiś czas po naszym Zlocie na Mazowszu, wyszło na to, że wydmuchał uszczelkę pod głowicą, a wydawało się że silnika nawet nie będzie trzeba tykać, no ale cóż tak bywa, pompa wtryskowa już wymieniona i działa jak należy :) Swoją drogą to w Ostrowii Maz. mają dobrego pompiarza bo jak daliśmy na wymianę to nie działał przyspieszacz w tej zregenerowanej -_- Na szczęście w Pułtusku dostaliśmy sprawną. Zrobiony był również kosz satelitów, a w zasadzie zabezpieczenia, umalowane koła i założone obciążniki. Ursus brał udział już w: II Zlocie Starych Traktorów na Mazowszu, Dożynkach Gminnych, oraz w Festiwalu w Wilkowicach.
Obrazek
Obrazek
Niestety, dalszy remont wizualny już Ursusa będzie postępował powoli, bowiem Dziadek z którym go remontowaliśmy, oraz się uczyłem od niego, odszedł niespodziewanie. Warto wspomnieć, że bardzo pomagał nam również w pracach organizacyjny związanymi z naszym Zlotem, w tym roku wybierał się nawet z nami do Wilkowic, jednak niestety, niedługo przed Festiwalem okazało się że jednak nie mógł. Teraz została tylko pamiątka w postaci C-360, wyremontowanego mechanicznie "Byczka", oraz wiedzy przez Niego przekazanej *tdown*:o
Obrazek
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: widelec77 »

Wyrazy szczerego żalu i współczucia.
Werze ze wyremontujesz ursusika w przyszlosci do takiego stanu ktory Cie bedzie zadowalal i dziadek bylby napewno z Ciebie dumny
Przykro mi bo tak niedawno widzialem was na YT:o
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: wisera »

Dzięki
Natomiast co do Ursusika to muszę jeden oryginalny błotnik dokupić (prawy) i oblachowanie oddać do blacharza. Muszę nabyć jeszcze filtee powietrza od 28, miskę siedziska, halogen na tył, i poprawić kabinę bo powykrzywiana jest. A i jeszcze prawdopodobnie duże koło w zwolnicy, bo mieliśmy tam zajrzeć podczas malowania. A na YT mam kanał: PerkinsRadziu więc może tam nas mogłeś widzieć ;)



Mam pytanie, odnośnie mojego C-328, ostatnio nic nie ruszyliśmy z pracą, ale jak się ociepli to powoli planuję go rozbierać :) A więc, czy koło zamachowe z 30 pasowało by do 28? Bo 28 ma cięższe, a u mnie jest ono dowymiany, bo przewiercone jest, i jak stoii, to skacze jak sagan :P
A i jeszcze, czy miska olejowa od 28 pasowała by do bloku od 30? Chodzi mi o same mocowanie, bo mój miał pęknięty blok kiedyś, i niby dziury nie ma nigdzie, ale jednak co cały blok to cały, a że silnik jest w dobrej kondycji to chciał bym tylko blok wymienić.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: Roman1313 »

Co znaczy pęknięty ,od czego, w którym miejscu?
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: wisera »

Blok kiedyś był rozmrożony u poprzedniego właściciela, no co prawda zaspawany jest, ale jednak co cały to cały, raz że ładniej wygląda, no a dwa nie lubię fuszerki u siebie :P Blok pęknięty jest pomiędzy filtrem powietrza a pompą.
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 212
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

Czesc,
Panowie jaka może być przyczyna ,że jedna z łapek od sprzęgła jest miękka? Sprzegło starego typu.
Chciałem wyregulować ponieważ prawie za kazdym razem podczas zmiany biegu - zgrzyta.
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: kumarzysta »

zgrzytać będzie, bo to niezsynchronizowana skrzynia biegów
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: Ursus »

Co masz na myśli pisząc miękka?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 212
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

Miękka, tzn jak nacisnę np śrubokrętem to łapka przemieszcza się w kierunku tarczy, tak jak powinna podczas naciskania pedału sprzegla, ale bez oporu. Dwie pozostałe mają opór.
Może uda mi sie nagrać filmik to lepiej bedzie.
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 212
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

kumarzysta pisze: 10 paź 2021, 20:29 zgrzytać będzie, bo to niezsynchronizowana skrzynia biegów
Czyli zgrzytanie podczas przełączania biegów jest normalnym zjawiskiem w c 328 ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: Ursus »

W każdym tego typu ciągniku bieg ma prawo zgrzytnąć, nie przerzucisz jak w samochodzie - ale przy odrobinie wprawy się unika zgrzytów.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 212
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

Cześć Panowie,
Proszę oceńcie, jezeli jest to możliwe czy wg poniższego filmu mój c 328 nadaje sie już do remontu czy te "przedmuchy" to normalne zjawisko w tym ursusie.
Praca na zimnym silniku, 2 min wczesniej uruchomiony przy + 3 stopniach celcjusza.

https://youtu.be/FQ_BJ9pvnTs
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 212
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

Cześć,
Panowie ze wzgledu na przedmuchy z wlewu oleju i funtanna oleju z bagnetu(wczesniejsze filmiki ktore Wam przedstawiałem) odkreciłem korek spustowy oleju i pokazał się plyn,odkreciłem miske olejową a w niej śruba 8 leżala sobie, nie wiem z czego to moze być (mam zagadkę) następnie postanowiłem zdjąć głowicę i ukazał mi się taki widok
Obrazek

Silnik zalany plynem petrygo, w tym roku temperatura powietrza na zewnatrz przez 2-3 dni - 17 ale traktor mam w garazu to tam wg mnie moglo być -5, -7
Czy ten blok jest do uratowania?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: Ursus »

Te pęknięcia nie są od mrozu. Spokojnie jak tuleje dobrze osadzone i dobra uszczelka powinno działać, nie jeden traktor tak jeździ bez żadnych objawów i nawet nie wie, że ma pęknięty blok w ten sposób.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 212
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

Paweł, ale u mnie płyn leci do oleju, czy to jest spowodowane tym pęknięciem czy może szukac dalej?
Dodam jeszcze że jak odkreciłem miskę olejową, połozylem sie pod traktor to zauważylem że płyn kapie po śrubie od regulacji cisnienia oleju, spływał z góry silnika.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: Ursus »

Możliwe, że to jest przyczyna, jeśli pęknięcie idzie do samego dołu. Sam robiłem dwa silniki z takimi pęknięciami, pracują w polu i nic się nie dzieje.
Żeby to zweryfikować najlepiej byłoby zrobić próbę szczelności, podpiąć kompresor, dać ciśnienie i zobaczyć gdzie ucieka.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: Rafallll360V1 »

Sądząc na pierwszy rzut oka w jak dużym stopniu są skorodowane kanały wodne w bloku można przypuszczać że płyn wydostaje się przez dół osadzenia tuleji w bloku oringi już nie trzymają w skorodowanych przylgniach bloku i płyn ucieka w olej.Jest do uratowania roztaczając i osadzając wstawki remontowe.
ODPOWIEDZ