Moj URSUS C-325

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Jak już kiedyś Wam obiecałem przesyłąm fotki mojego Ursuska.
nareszcie jest ukonczony i teraz zajmuję się tylko docieranem silnika i przejazdami przez okolice.Powiem Wam traktor robi wrazenie zarówno na młodych jak i na starszych , ktorzy pytają : gdzie uchowało sie takie cacko?Kiedy zorganizuje troche czasu to cały album zdjęc przesle na naszą galerie , będziecie wtedy mogli podziwiac.chociaz i tutaj Wasze uwagi będą mile przeze mnie widziane!
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Deleted_User »

O Boże aż mnie zamurowało!:bigeek: Ile czasu pracowałeś nad doprowadzeniem C-325 to takiego stanu?Wygląda jakby dopiero co wyjechał z salonu! Skąd dorwałeś te liczniki?Bo to chyba nie są oryginalne?I ile kasy w niego włożyłeś jeśli można wiedzieć?
Ale normalnie Respect!:yes:
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Bolszewik »

Szacunek !!! :bigeek:

Tylko ze teraz to aż żal nim cokolwiek robić taki ładny.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Dzieki za pierwsze komentarze, są dla mnie bardzo cenne i to jest nagroda za włozoną moją pracę.Nie bede sie długo rozpisywał co i ile bo to nie miejsce tutaj . Jesli podam zdjęcia do naszej galerii to napisze jakis artykulik i wszystkiego sie dowiecie. ]
Przepraszam, ze zdjęcia wyszły takie jakie wyszły ale cos i serwery na RT na mnie warczały i foto nie poszło wszystkie wiec dorzuce jeszcze pare fotek , moze tym razem będą lepsze! ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Deleted_User »

A co to jest ta rura wychodząca z bloku silnika?
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: URSUS c 328 »

Ten Ursus jest super:):D:yes:
A, z której strony jest ta rura.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Deleted_User »

Gdzie filtr powietrza.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Deleted_User »

ta rura to wlew oleju...jak w oryginale...u mnie przerobiony tak jak w c 330. Swoją drogą piękny egzemplarz widac że w pełni oryginalny ;)
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus c-325 »

Wspaniały jest. Gratuluję człowieku zdobycia części. A obciążników nie masz? Nawet nie wygląda źle z tymi nowymi reflektorami.
A powiedz: zbierałeś części osobno, czy kupiłeś już w miarę kompletny traktor?
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Widzę , że moja praca wzbudziła Wasze zainteresowanie! Dziękuję!
Odnosnie liczników to odpowiadam koledze ~ursus c 330, że są one oryginalne.Takie były stosowane , tylko nie wiem czy we wczesniejszej czy póżniejszej wersji.Może Wy cos wiecie na ten temat?
Odnosnie kierownicy to wydaje mi się, że jest założona prawidłowo, jeśli jestescie innego zdania - piszcie
ObrazekObrazekObrazek
Będę wdzięczny za kolejne uwagi.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Tylko tyle - ŚLICZNY !!!



Mogę wrzucić jedną fotkę do galerii Nasze maszyny ?? :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ten licznik to pierwsza wersja C 25.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Deleted_User »

No właśnie bo póżniej to chyba były okrągłe jak w C-330 nie?



Wiesiek dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Witam ponownie!
jest parę detali, które chciałem Wam jeszcze pokazac, a ktore wspólczesnie produkowane traktory raczej nie posiadają.Nie kosztowało mnie to zbyt wiele , a pierwsza idea projektantów i konstruktorów została zachowana "ku pamięci pokoleń"
Zwróccie uwagę na miejsce na karnister i miejsce dla pomocnika traktorzysty. / patrz foto wyzej/ Do mocowania karnistra słuzyły specjanie zamontowane uchwyty na pas.
Natomiast ławeczka dla pomocnika - prawda, że praktyczna sprawa?
Którys z kolegów pytał o rurę wychodzącą z bloku.To wlew oleju charakterystyczny tylko dla tych modeli C325 zkorkiem pęłniącym rolę odpowietrznika komory silnika
ObrazekObrazekObrazek



Naszemu administratorowi odpowiadam , że oczywiscie mozesz umiescic te zdjęcia jesli tylko odpowiadają parametrom.Mam zamiar zrobic mały albumik i podesłąc Ci ,oraz jakis artykuł na temat tego egzemplarza i wtedy umiesciłbys je w Galerii, a moze nawet na czołówce RT?
Natomiast teraz mozesz smiało zrobic to z tych co je tutaj umiesciłem. W takim razie dorzucam jeszcze widok z tyłu i moze cos z tego zrobisz
pozdrowienia
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Jedno co mnie razi to te reflektory nowego typu plastikowe, ale poza tym pięknie :)



Fotka w galerii już jest :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: drandrzej »

może na tym motoweterabazarze w Łodzi by się znalazły oryginalne ??
a piękny jest , widać ogrom pracy
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Wiem Ursus
- te lampy nie są za ciekawe!
Ale nie miałem wyjscia traktorem trzeba było wyjechac, bo remont sie ciągnąl bardzo dlugo.
Kupiłem najtansze plastikowe; tak przód jak i tył, będzie okazja to zmienie napewno. Te uwazam jako przejsciówki .Tak samo tłumik.
Lampy białe tylne załozyłem takie jakie czekały od kilku lat u mnie na pólce.W kazdej chwili je mozna zdemontowac.Nawet otwory były w podstawie , nie musiałem wiercic.Uwazam ,ze to troche podkresliło sylwetkę.
Co powiecie na kolor??-długo zastanawiałem sie nad tym,miałem dac wisniowy / taki jak ten w muzeum i felgi takie same/, ale postanowiłem ozywic nieco , w koncu niech wygląda jak odrestaurowany!! , wiec kolor jest od nowych C330 kupowanych w pewexie, a felgi tez wtedy musiałem podkreslic
Dodałem jeszcze to logo "ursus" z tyłu na siedzeniu -przeciez kazda szanująca sie marka pisze z tyłu pojazdu swój znak!!Witam!
Pochwalę się wam jeszcze kilkoma orginalnymi detalami w tym traktorku:
ObrazekObrazekObrazek
Najbardziej dumny jestem z przystawki kątowej, jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne urządzenie.
Jednak największą frajde zrobiło mi "wykopanie" gniazda zasilającego
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: klusek-rolnik »

Wiesiek pozwolisz ze jedno z zdjęć twojego C-325 ustawie sobie jako tapete na pulpicie?
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus c-325 »

Olowaty - przecież żadna z lamp z oferty owych firm nie produkuje reflektorów takich jak miał C-325.
I jeszcze jedno: C-325 nie miał tylnych lamp okrągłych, tylko jedno światło czerwone i reflektor roboczy.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: olowaty »

OK. Usunąłem głupią odpowiedź. Zasugerowałem się tymi egzemplarzami co widziałem na własne oczy (na wioskach). Przepraszam.
ODPOWIEDZ