Moj URSUS C-325

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Tej zimy chyba nie uda mi się uruchomić mojego traktorka ze względu na brak czasu. Stoi sobie sobie w garażu, akumulatory wypięte, i jak to się mówi, śpi snem zimowym.. Jednak nie zapominam tak całkowicie o nim i chcę się Wam pochwalić tym, o co ostatnio wzbogaciłem jego urok. Oto fotki:
Obrazek

Kolektor i tlumiczek "nówka!!!"

Obrazek
Co Wy na to???
Radość moja jest ogromna, bo to wisienka na torcie, jak to określił któryś z naszych kolegów.
Tym badziej, że chyba znacie temat z alledrogo jak wycenione były prezentowane elementy. Tutaj pochwalę się, że dzięki dobrym znajomym, udało mi się zdobyć oryginalne, za przysłowiowe pieniądze. Na przekór tym wszystkim, którzy chcieli wykorzystać moje zamiłowanie i wydoić ze mnie kasę.
Korci mnie więc pokazać gest słynnego naszego sportowca, tym wszystkim, którzy mieli niezdrowe zakusy wobec mojego portfela. Niestety nie znalazłem odpowiedniej ikonki w naszej korespondencji. Może Administrator pomyślałby o odpowiednie wzbogacenie listy emotikonów? hehe
Jutro będzie następna fotka, bo trafił mi się niedawno nastepny zakup.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: bossmann »

Pięknie wyglada.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: damber »

Wiesiek - gratuluję ładnej zdobyczy *tup* Po samych zdjęciach widać już, że to nówki!
Nareszcie widzę poprawnie założoną instalację elektryczną w C 325, a dokładnie to chodzi mi o to, że kable są poprowadzone przez rurkę w skrzynce narzędziowej ;)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: pazur »

wow brawo Wiesiek i kolejny przykład na to ze zawsze warto trochę poczekać i na pewno trafi się prawdziwa okazja. Normalnie teraz koniecznie zmień awatarka bo ten komin tam nie pasuje :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Gratuluję! :) Teraz to ja też mam zapędy by znaleźć taki kolektor i tłumik! :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Widzę, że i Was cieszy widok komina. Dziękuję za opinie. Ale powiem wam jedną rzecz o tego typu tłumikach. Wiecie dlaczego zaniechano ich stosowania? Otóż okazały się bardzo niepraktyczne , wręcz szkodliwe dla zdrowia traktorzysty. Czasami spaliny wydmuchiwane z tego tłumika unosiły się do góry i trafiały na twarz kierującego .Spowodowane to było niekorzystnym wiatrem lub pędem powietrza. Kończyło się to osmalonym nosem, podtruciem i bólem głowy. Podobnie było w Zetorach. Wylot tłumika był pod kołem tylnym, na wzór samochodowego. Dym unosił się i wracał z wiatrem. Zastosowanie górnego wydechu wyeliminowało w zupełności ten problem. Gorące spaliny bez względu na wiatry, unosiły się ponad głowę traktorzysty
<br><br><br><br>
Miała być fotka, ale poruszę temat który mnie nurtuje. Jak pewnie zauważyliście zamontowałem rozdzielacz hydrauliczny do podnośnika.
Obrazek

Jest on po regeneracji w zakładzie w Tucholi. Wymieniłem go 2 miesiące temu. Tamten stary nie trzymał. Pług dwuskibowy spadał w oczach. Teraz w miarę trzyma. Piszę w miarę , bo niestety po ok 3 godzinach podnośnik puścił ciężar ok 300kg prawie do zera. Nie wiem dlaczego tak jest, ale myślę że przyczyna tkwi w technologii wykonania cylindra, tłoczyska i pierścieni uszczelniających. Podczas remontu kupiłem cały nowy zestaw, montowałem to wszystko i już wtedy miałem pewne wątpliwości. Cylinder, oring, tłok, ale metalowe pierścienie?? Porównując do siłownika we Władymircu, ( ten trzyma nawet miesiąc) to w Ursusku jeszcze chyba początki techniki siłowniczej. Chyba , że żle zrobiona regeneracja rozdzielacza. Sam nie wiem. Może jestem w błędzie. Co Wy na to? Jak jest u Was?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: damber »

Ja w swoim na razie nie mogę narzekać na podnośnik. Podczas remontu ciągnika, cylindra ani tłoka nie ruszałem, jedynie przy rozdzielaczu wymieniłem uszczelniacz na wodziku i O-ringi. Ja bym proponował zrobić test czy to wina tłoka i cylindra czy też źle zrobiona regeneracja rozdzielacza. Do testu niestety musiał byś wymontować rozdzielacz.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus »

No i nieraz lewe przednie koło w Ursusiku przydymione było ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

damber napisał/a:
Wiesiek - gratuluję ładnej zdobyczy *tup* Po samych zdjęciach widać już, że to nówki!
Nareszcie widzę poprawnie założoną instalację elektryczną w C 325, a dokładnie to chodzi mi o to, że kable są poprowadzone przez rurkę w skrzynce narzędziowej ;)
Tłumik prawie nówka , uratował się tylko dzięki temu, że przy pracy w lesie został oberwany z podstawy. Gość wymienił na nowy, a ten dał w międzyczasie do spawania. Nie było wtedy migomatów po prywatnych warsztatach i efekt jest trochę widoczny dla znawców.
Odnośnie instalacji, to właśnie po to jest zaprojektowany ten kanał. Instalację robiłem sam od początku i trochę po swojemu zmieniłem przekroje niektórych przewodów, oraz dołożyłem kilka przewodów masowych. M.in. do prądnicy. maski przedniej, lamp tylnych i gdzieś tam jeszcze.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Z dodatkową masą to dobry patent. Też tak mam i nie ma kłopotu, że światła przygasają :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: damber »

Mało kto zakłada instalację przez skrzynkę dlatego ucieszył mnie widok, że zrobiłeś tak jak to było przewidziane fabrycznie ;) Też mam zamiar tak zrobić.

Sprawdzałeś podnośnik czy to cylinder przepuszcza?
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Fotka miała być i jest. Proszę , oto nowa zdobycz!
Obrazek
Chcę Was zapytać czy będzie pasowała do modelu C 325? Jeśli się nie mylę to tylko C 328 miały tego typu kabiny. Nie wiem w jakim stanie jest szyba, bo jeszcze nie zdążyłem dokładnie zająć się tym. Jest zamontowana wycieraczka elektryczna. Jaki materiał zastosować na pokrycie dachu? Nadejdzie wiosna, to będzie przyjemna praca przy montażu takiego archaicznego baldachimu.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Z tego co mi wiadomo to kabina powinna pasować. W katalogu części C325 występuje taki dodatek.
U mnie na zbiorniku paliwa są nawet zaczepy pod sprężyny od szyby.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: lonus »

Z takimi kabinami widziałem też c-330.Nie wiem czy będą pasować ale są gotowe dachy i ścianki tylne na przykład http://moto.allegro.pl/sciana-tylna-kab ... 98448.html http://moto.allegro.pl/oponcza-dachu-z- ... 01951.html
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: bossmann »

Fajna zdobycz.ramka lubi zgnic ,ale pozatym wszysko co czas zabierze mozna latwo zregenerować.No i wazny element chroniący przed sloncem i deszczem i kurzem.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Przemo »

To nie do tej kabiny może dach podejdzie ale tył w ogóle nijak się ma do baldachimu od 325, 328
Awatar użytkownika
Rolnik122894
Posty: 422
Rejestracja: 31 gru 2010, 16:37

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Rolnik122894 »

Tyło odpada, a dach jest odpowiedni. Sprawdzałem w katalogu części do C-330 i przy wersji z budką numer katalogowy opończy odpowiada numerowi z aukcji;)
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Ursus napisał: cyt."Tato niezadowolony z kabiny jest, ale to bardziej z tego powodu, że dla niego C-325 i kabina to coś co się wyklucza - po prostu dla niego kabina to zło konieczne jak się traktorem pracuje"
W poprzednim poście zadałem pytanie czy będzie pasować. Nie chodziło mi o to czy uchwyty kabiny zgodzą się z otworami na błotnikach, ale czy właśnie tak jak myśli tato Pawła, taka kabina i C325 to dwie przeciwności. Przyznam, że nigdy nie widziałem tego modelu z kabiną. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: damber »

To chyba zależy od gustu. Na starych fotografiach jakie można zobaczyć w necie widać, że już w C 325 były te budki zakładane. Nie każdemu te "szmacianki" się podobają, bo jeśli się pozakłada boki z tymi małymi okienkami, to wygląda to trochę jak by się na ciągnik namiot założyło :D ale co zrobić takie czasy wtedy były, że wystarczyło trochę daszku, aby się uchronić przed wiatrem, deszczem czy też słońcem w lecie. Moim zdaniem ta budka dodaje uroku z tamtych lat. Ja też mam budkę i jak będzie tylko taka potrzeba (zależnie od pogody) będzie zakładana *tup*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: Moj URSUS C-325

Post autor: Ciapek »

Stanowczo popieram taki odkręcany "baldachim" jeśli tylko jest w dobrym stanie i solidnie odnowiony (to podstawa) wiadomo dopełni wtedy całość jak wisienka na torcie
ODPOWIEDZ