Ursus c 325, pompka paliwowa

Wszystko o naszych Ursusach
Zyx106
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:31

Ursus c 325, pompka paliwowa

Post autor: Zyx106 »

Witam,
Chciałem odpalić starego ursusa c325, który stoi już wiele lat nieużywany jednak napotkałem na problem z wtryskiem paliwa. Chciałem odpowietrzyć układ, gdy poluzowałem śruby przy filtrach i pompowałem ręcznie, leciało paliwo, jednak gdy poluzowałem śrubę 12 na pompie wtryskowej nie leciało nic. Odkręciłem też przewody na wtryskach ale tam też nic nie leci przy ręcznym pompowaniu. Ponoć kiedyś ktoś próbował go odpalić i udało mu się ciągnąc innym ciagnikiem jednak chodził tylko na wysokich obrotach. Słyszałem także że jest to popularny problem gdy ciągnik długo stoi i należy rozebrać pompę bo coś tam się zacina. Jednak wolałbym najpierw się poradzić bardziej doświadczonych mechaników.
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: Ursus c 325, pompka paliwowa

Post autor: Pronar 82A »

Przy ręcznym pompowaniu nie ma prawa lecieć przy wtryskach,dokręć wszystko i w czasie pompowania pokręć rozrusznikiem,powinien odpalić jeżeli się nic nie zastało,a i sprawdź olej w pompie.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Ursus c 325, pompka paliwowa

Post autor: Roman1313 »

Sprawdzić czy się nie zacieła listwa, ale pomimo tego poluzowanie śruby przy pompie do odpowietrzania, powinno lecieć paliwo.
ODPOWIEDZ