Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Wszystko o naszych Ursusach
MrGonzocz
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:20
Lokalizacja: Żory

Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Post autor: MrGonzocz »

Witam, pisalem juz tutaj post, ale niestety przepadl z powodu modernizacji forum. Jestesmy z ojcem posiadaczem C-325 i chcialbym sie dowiedziec kilku informacji na temat tego traktora. Blok silnika przepadl poniewaz byl rozmrozony, a wal pekniety, byl to blok z wlewem oleju w kadlubie i z jednym filtrem paliwa. Tata odzyskal ten traktor w koncowce lat 90 z krzakow caly w czesciach. Na tabliczce skrzyni biegow pisze, ze jest to C-325 A z 1960r. Z numerem 4539. Tablica rozdzielcza jest na dwa okragle zegary, a maska jest taka jak z C-328. Chcialbym sie dowiedziec czy ta maska jest orginalna, bo wydaje mi sie ze powinna byc bez wyciecia na kompresor i z lampami w srodku i z przodu, ale tez obilo mi sie o uszy, ze 25 A mial maske z lampami na zewnatrz i tlumikiem do gory. Silnik nabylismy kilka lat temu, ale z dwoma filtrami juz i z wlewem oleju w rozrzadzie. Czy te rzeczy sa takie jak powinny byc w tym roczniku, bo wiem, ze byly sporo zmian i roznic. Lampy tylne mnie tez ciekawia jak i deska rozdzielcza oraz szperacz czy powinien miec wyglad podobny ak przednia lampa czy taki z zakrzywionym szklem i paskami? Na dole pare fotek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jesli, chcielibyscie jakies fotki jeszcze to piszcie :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Post autor: Ursus »

Bardzo mało fotek do oceny - ale moim zdaniem ta deska rozdzielcza to jakaś samoróbka.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Post autor: Muran001 »

Witaj MrGonzocz!
Czy Ty mówisz o Ursusie C-325, którego zdjęcia wstawiłeś kiedyś na Agrofoto i który jest od Twojej sąsiadki lub znajomej? Dawno temu podesłałem Ci linka z Allegro do silnika, który kupiliście z tatą.
Jeśli tak, cieszę, że się odezwałeś. Ja bym chciał jeszcze zobaczyć zdjęcia reszty ciągnika, tj. skrzynię biegów, tylny most, przednią oś, koła, blacharkę, itp.
Pozdrawiam i życzę powodzenia przy pracach.
MrGonzocz
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:20
Lokalizacja: Żory

Re: Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Post autor: MrGonzocz »

Muran, tak to ja! :) nawet zapomnialem o tych fotkach z agrofoto do wczoraj kiedy to na googlach szukalem fotek po prostu C-325 i pokazalo sie moje zdjecie i poczytalem sobie nasze stare komentarze :) postaram sie porobic reszte fotek i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Post autor: Muran001 »

Dzięki Tobie przypomniałem sobie o komentarzach. Od naszych rozmów minęło 6 lat i przypomniałem sobie, że do Twojego silnika wówczas sprzedawca dołączał przednią oś i chłodnicę w ofercie.
MrGonzocz
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:20
Lokalizacja: Żory

Re: Nie wiem co mam, czyli URSUS C-325 ?

Post autor: MrGonzocz »

Dodaję resztę fotek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak, dostałem wtedy do tego silnika chłodnicę, ale już nie z 25 i przednią oś z mocowaniem do bloku, ale w słabym stanie (nie ma jej na zdjęciach), dodatkowo obudowę termostatu z 25 dorzucił, obudowę szperacza z uchwytem i przednie lampy ;) Silnik przywiozłem razem z kołem zamachowym, pompą Austriacką i prądnicą. I pomyśleć, że wtedy to tylko tyle kosztowało :roll:
Powiedzcie mi jeszcze co takiego oznaczała literka "A" na końcu modelu? Jeśli np powinien mimo to mieć maske starego typu taki model jak mój to jestem w stanie z ojcem przerobic moją już taką jak w 28, tylko największy problem będzie z klapką, chyba że da radę podpasować z jakiegoś starszego auta z tamtych lat ?
Jak wygląda sprawa z remontem silnika? Jest opcja w dzisiejszych czasach dostać tuleje i pierścienie? Czy tylko na zamówienie jak czytałem np w Mahle?
ODPOWIEDZ