Ursus C4011

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

Witam ,niedawno kupiłem C4011 w którym był pęknięty wał ,wymieniłem wał ,panewki itd.. ogólnie traktor ożył ale jest parę problemów.
1.Traktor bardzo ciężko pali zimny (około 0*C) podczas kręcenia biały dym i gryzące spaliny ,ciepły pali dobrze a jak rano go odpalam i dam mu suszarę do dolotu to też pali elegancko..Podejrzewam kąt wtrysku ale nie wiem czy ustawia się tak samo jak w c360 bo zdaje mi się ,że są troszeczkę inne znaki na kole.Nie wiem też czy jak pojawia się punkt zapłonu to paliwo ma dygnąć w kapilarce raz a dobrze ,czy stopniowo im bliżej punktu tym bardziej się kapilara ma napełniać (u mnie tak jest)
z Powrotu wtryskiwaczy powinno chyba iść coś paliwa... u mnie nie wyleci ani kropelka...
2.Podnośnik działa tylko podczas jazdy ,lub gdy dam luz na reduktorze i włączę jakiś bieg
3.Problem w sumie rozwiązany a dokładniej ciśnienie oleju było nawet ponad 10ATM ale ktoś pod zawór przelewowy podłożył podkładki+ ustawił na wyższy rowek bo tam są dwa poziomy regulacji i wywaliłem te podkładki ,opuściłem na niższy poziom i teraz na rozgrzanym i wolnych obrotach jest 3,5 a jak dodam gazu to nie przekracza 4,5 i tak zostawiam.
To są główne dwie bolączki "czterdziechy" .Nie wiem czy wychodziły c4011 na sztywnej osi ale to pozostawiam wam do oceny. Z ciekawostek silnik ma dość niski numer seryjny ;) Poniżej dodaję parę zdjęć oraz film z odpalania i pracy silnika.
https://www.youtube.com/watch?v=u4X7VBW ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=6wUxLcmz0Sw
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

Re: Ursus C4011

Post autor: winko »

Co do wałka to dźwignia od załączania na dół. Ty pewnie załaczyłeś pod gore i naped wałka idzie jak to sie u mnie mowi przez skrzynie, czyli zależny od prędkości jazdy. Na dole jest wom niezależny.
A w silniku coś oprócz wału było wymieniane? Jak wyglądają tłoki i tuleje? No i najpierw sprawdź zawory i wtryski. Najprościej od tego zacząć
No i przypomniała mi się taka historyjka że kupujący ciągnik c-355 chciał się u gospodarza przejechać i mowi z traktora co jest, tu dwójki nie ma? A on jak wchodził to nogą przypadkowo wyłaczył dźwignie reduktora z szosowych na luz :lol:
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

Niestety ale wiem jak się obsługuje reduktor oraz hydraulikę ale problem leży gdzie indziej bo wygląda to tak, jakby traktor został na zależnym womie i pompa bierze napęd z kół.. A jak się włącza niezależny (w sam dół) to słychać tzw zgrzytnięcie czyli coś się tam zazębia.. Może być jakoś źle wyregulowany bezpiecznik?
Nie wiem jak wygląda góra ,bo nie ruszałem jedynie patrzyłem na odmę i ani dymka nie pusci z odmy nic a nic.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Ursus C4011

Post autor: Ursus »

Jak zawory ustawione to sprawdź wtryski. Jak ustawiasz kąt wtrysku to ustawiasz tak aby punkty zgrały się z momentem, gdy paliwo w kapilarze zaczyna się podnosić.
Dla własnej ciekawości - nie jest to duży koszt - można zrzucić głowice i zobaczyć jak wyglądają tuleje. Przy okazji można zweryfikować stan głowic, zaworów :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

A więc tak ,po ustawieniu kąta to samo... Zdjąłem pierwszy wtrysk ,przykręciłem przewód i podczas kręcenia na max gazie szła ładna mgiełka ale bardzo słabiutka ,praktycznie niewidoczna.. Zwiększyłem dawkę o pół obrotu i ciepły pali nawet troszeczkę szybciej niż wcześniej a na zimno nagram jutro rano film. Jedyne co teraz udało mi się zaobserwować to po zwiększeniu dawki paliwo idzie z powrotu wtryskiwaczy ,a przedtem ani kropli po 2 dniach jazdy.. Co ciekawsze w pompie wtryskowej nie było ani kropli oleju.. Tak więc czekamy do jutra jaki rano będzie efekt :)
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

Re: Ursus C4011

Post autor: winko »

A może masz racje z tą dawką paliwa. Pamiętam kiedyś znajomy do lżejszych prac zmniejszaał dawke paliwa o dwa obroty, ale nie wiem czy później gorzej palił czy tak samo. Żeby dobrze wyczuć różnice na twoim miejscu zwiększyłbym dawkę paliwa jeszcze o jeden obrót. Jak będzie lepiej to wtedy wyregulujesz tak, jak powinno być. Ale rób jak uważasz.
I nie chciałem cię w żaden sposób urazić że nie znasz się jak obsługiwać ciągnik. Nie o to mi chodziło. Chciałem tylko doradzić ;)
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

jasne ,rozumiem :) po zwiększeniu dawki mgiełka z rozpylacza była znacznie większa. Jak jutro lepiej zapali to pompa idzie do regeneracji i ustawienia :)
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

Witam ,rano było minimalnie lepiej ale nadal ciężej niż powinien ,wymieniłem filtry i zdjąłem pompę wtryskową a tam były ładne kwiatki... Ktoś zeszlifował ten wielki ząb i chyba 4 te mniejsze i jakby tego było mało na kole ponabijał "swoje" znaki :D jak włożyłem inne sprzęgiełko pompy z wszystkimi zębami i ustawiłem kąt według oryginalnych znaków to traktor praktycznie od razu zagadał także zostaje jeszcze problem podnośnika a dokładniej nie wyłączającej się pompy która bierze cały czas napęd z kół...
PS: ustawiłem ten kąt według tych trzech kresek:
Obrazek
a powyżej jest jeszcze jeden jakiś znak (obstawiam ,że jest to GMP) ale mogę się mylić?
Obrazek
A filtry wyglądały tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

Witam ,problem podnośnika zamknięty.. okazało się ,że widełki w dyfrze spadły z wodzika i zostało na "zależnych" obrotach :) standardowo napęd pompy hydraulicznej (mostek) poleciał nowy bo luzy były ,nowe uszczelki dekla pompy i plecaka i śmiga aż miło. Teraz przychodzi czas na hamulce i się tak zastanawiam czy spróbować zalać płynem i odpowietrzyć czy od razu zwalać zwolnice i robić wszystko jak leci :roll:
poniżej widać ,że widełki wysunęły się z wałka który mają za zadanie przesuwać...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

Dawno mnie tutaj nie było a przy 40-stce duużo się dzieje :) zapraszam na pierwszą część remontu :)

https://www.youtube.com/watch?v=QcIzwbmThMM&t=94s
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Ursus C4011

Post autor: Ursus »

Poszedłeś jak burza ;) Cisza, cisza, a tu prawie gotowa czterdziecha ;) Gratulacje. Widać sporo włożonej roboty, porządnie zrobiony traktor będzie cieszył oko i ucho :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

Re: Ursus C4011

Post autor: damian223311 »

No tak jak C-4011 to żaden traktor nie cieszy bardziej ucha :D bynajmniej mojego :) Sporo pracy jeszcze przede mną bo teraz zostały same małe "pierdółki" i detale ,które zabierają najwięcej czasu :)
ODPOWIEDZ