Sprężarka ursus c360

Wszystko o naszych Ursusach
Stachu.G
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2019, 16:30

Sprężarka ursus c360

Post autor: Stachu.G »

Witam nie wiem jakim cudem ale spadł mi korbowód z tego całego wału/wykorbienia. Czy on nie powinien być tam jakoś zabezpieczony?
Czy jest możliwość założenia go z powrotem bez odkręcania dekla rozrządu? Aktualnie mam zdjęty tylko cylinder, próbowałem go na szybko założyć ale bez rezultatu.
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 388
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Sprężarka ursus c360

Post autor: Borekk17 »

korbowód nie jest niczym zabezpieczony na mimośrodzie dobra wiadomość dla ciebie to taka że da się korbowód założyć spowrotem na mimośród bez rozbierania ale to wymaga cierpliwości i zapewniam że się uda
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprężarka ursus c360

Post autor: Rafallll360V1 »

Do założenia jego najlepiej wykręć 4 szpilki więcej miejsca na rączki zrobisz,mimośród ustawiasz w górze i blokujesz sprzęgiełkiem obficie posmaruj olejem wnętrze korbowodu i mimośród.Musisz dość precyzyjnie na samym początku ustawić korbowód by na mimośrodzie nie przekosił się ani poziomo ani pionowo bo za nic dalej go nie nałożysz. Trochę cierpliwości to wymaga ale nie aż takiej jak odkręcanie śruby widełek od sprzęgiełka by nie wypadła :lol: Kto jej kontrę odkręcał i tą śrubkę to wie o co chodzi :lol:
ODPOWIEDZ