Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Wszystko o naszych Ursusach
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Adi96 pisze: 16 kwie 2020, 14:34 Dokładnie jak kolega wyżej,ja bym szukał żeby była kompletna nie spawana fabryczne korpusy i z papierami.Taką sztukę jak ty chcesz możesz mieć za pół roku za rok lub więcej nie wiadomo.Jak nie ma pośpiechu pilnuj ogłoszeń w końcu się co znajdzie.
By mieć C-330 tą co ja bym chciał z np 1973r / 74r / 75r / 76r, to muszę sprzedać swojego sama którego odnowiłem i pomalowałem (poprawiłem tez w nim układ paliwowy głównie dałem nowe wężyki i wymieniłem filtr paliwa oraz naprawiłem odprężnik, dałem też tłumik emaliowany o trzydziestki nowiutki, silnik cyka teraz jak zegareczek, nie spada z obrotów, będzie na sprzedaż za ok. 4000zł, myślę że to przyzwoita cena jak za odnowionego sama s15, chętnych do kupienia zapraszam, dodam jeszcze że nie jest byle jak skonstruowany gdyż mój dziadek długo go opracowywał i pod względem konstrukcji świetnie mu wyszło, chętnych zapraszam do zakupu gdyż traktor będzie możliwe, że w tym roku wystawiony na sprzedaż lub za rok)

Będę polował na tą trzydziestkę z roczników które wypisałem ;) :D
Awatar użytkownika
Galar T
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2019, 15:04

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Galar T »

Witam. jak jest taki dopracowany to zrób parę zdjęć i daj na forum jest taki dział "samy". Pochwal się opisz go. Chętnie bym popatrzył.
Sam 4x4 Es15.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Galar T pisze: 16 kwie 2020, 21:27 Witam. jak jest taki dopracowany to zrób parę zdjęć i daj na forum jest taki dział "samy". Pochwal się opisz go. Chętnie bym popatrzył.
Co prawda nie ma niestety podnośnika ale jest możliwość zrobienia do niego podnośnika (w nim jest wiele możliwości do wykorzystania także śmiało można w nim coś dorabiać, przerabiać itd), dodam jeszcze że traktor może być na sprzedaż dopiero po pracach polowych gdyż muszę nim posadzić ziemniaki a później je wykopać.

Jeżeli będziesz zainteresowany napisz czy ci się podoba i czy cena ci będzie odpowiadać, fotki prześle tutaj lecz nie chce za bardzo odbiegać od tematu C-330 bo on się głównie tutaj liczy :D
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Starajmy się nie odbiegać od głównego tematu :D ;)
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Cezary pisze: 16 kwie 2020, 23:13
Galar T pisze: 16 kwie 2020, 21:27 Witam. jak jest taki dopracowany to zrób parę zdjęć i daj na forum jest taki dział "samy". Pochwal się opisz go. Chętnie bym popatrzył.
Co prawda nie ma niestety podnośnika ale jest możliwość zrobienia do niego podnośnika (w nim jest wiele możliwości do wykorzystania także śmiało można w nim coś dorabiać, przerabiać itd), dodam jeszcze że traktor może być na sprzedaż dopiero po pracach polowych gdyż muszę nim posadzić ziemniaki a później je wykopać.

Jeżeli będziesz zainteresowany napisz czy ci się podoba i czy cena ci będzie odpowiadać, fotki prześle tutaj lecz nie chce za bardzo odbiegać od tematu C-330 bo on się głównie tutaj liczy :D
Możesz go oglądnąć, jest na „SAMY” pt: Renowacja ciągnika SAM Andoria S231
Chyba taki był tytuł, oczywiście ma już lampy i całą elektrykę oryginalną z Ursusa C-330 wstawioną, Pali na rozrusznik, ciągnik pochodzi z 1982r.

Jeżeli będziesz zainteresowany traktor będzie na sprzedaż za 4000zł / 3800zł. Dla zainteresowanych nagram filmik jak w nim wszystko działa i jak chodzi :D
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Powtarzam starajmy się nie odbiegać od tematu trzydziestki ponieważ na niej mi zależy

Zainteresowanych kupnem ciągnika Sam odsyłam do napisania do mnie w prywatnych wiadomościach ;)
Lecz będzie on później na sprzedaż z powodów jego teraźniejszego użytkowania.
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Grigs »

Jeśli kupisz to dorób sobie odprężnik i wzbogacacz załączany z kabiny z tym że wzbogaczacz ma sie sam wyłączać przy 900-1000 obr ja mam ustawione 1200, nie trzeba tak butować w polu mniejsze obroty mniejsze zużycie ale nie jest to dobre by było załączone na dłuższą mete
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Grigs pisze: 17 kwie 2020, 0:07 Jeśli kupisz to dorób sobie odprężnik i wzbogacacz załączany z kabiny z tym że wzbogaczacz ma sie sam wyłączać przy 900-1000 obr ja mam ustawione 1200, nie trzeba tak butować w polu mniejsze obroty mniejsze zużycie ale nie jest to dobre by było załączone na dłuższą mete
Dlatego nie będę tego dorabiał do niej i raczej będę szukał trzydziestki bez kabiny, to mam być traktor do bardzo lekkich prac domowych, a głównie będzie jeździł na różne zloty i pokazy dlatego tak jak powiedziałem / postanowiłem chcę go wyremontować w oryginale taki jak wyszedł z fabryki (graniczy to z cudem, ale oryginalne zegary czy też części jeszcze są dostępne i produkowane także podejmuje się odrestaurowania do oryginalnego wyglądu z tym, że nie ukrywam, że chciałbym zrobić w nim też lekki tuning czyli: pokrywę zaworów na chrom zrobić, dać mu tłumik okrągły nierdzewny lub emaliowany starszego typu ( ten który nie ma wgięcia w środek w cześć tłumiącą, chyba wiadomo o co chodzi) i zastanowię się nad zwykłym wspomaganiem z AgroBis lecz nie wiem czy to będzie konieczne bo nie chce go aż tak modernizować, ale nie wiem zastanowię się przynajmniej kręcił bym kierownice jednym palcem.
Co do innych rzeczy wszystko będzie jak w oryginale :D
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Szukam w takim stanie z tym malowaniem, ten by był dobry tylko nie taka cena, nie mam aż tyle jeszcze
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ciagnik ... nr61286580
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: widelec77 »

Wiem gdzie stoi c330 bez papieru.Ta co tu na zdjeciu pokazales sie do niej nawet nie umywa.
Rocznik 1976.Silnik wymieniony i klejony,ale poza tym oryginal.Zapytam sie czy jeszcze jest na sprzedaz i zrobie zdjecie jak tam bede przy okazji tak do porownania.Jakies 2 miesiace jeszcze byla.

Generalnie uwazaj przy kupnie zeby ktos Ci nie wcisnol ciagnika z innymi dokumentami.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

widelec77 pisze: 17 kwie 2020, 13:00 Wiem gdzie stoi c330 bez papieru.Ta co tu na zdjeciu pokazales sie do niej nawet nie umywa.
Rocznik 1976.Silnik wymieniony i klejony,ale poza tym oryginal.Zapytam sie czy jeszcze jest na sprzedaz i zrobie zdjecie jak tam bede przy okazji tak do porownania.Jakies 2 miesiace jeszcze byla.

Generalnie uwazaj przy kupnie zeby ktos Ci nie wcisnol ciagnika z innymi dokumentami.
Ooo to powiem ci, że jestem bardzo zainteresowany, jak będzie na sprzedaż jeszcze to napisz za ile a może wezmę w tym roku ją i już będzie czekała spokojnie na remont u mnie :D (blok silnika moge kupic nowy jak uzbieram hajs, ale może ten co w niej jest zostawię ;) )
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Znaczy ważna jest cena tej trzydziestki bez papierów, bo silnik i jakieś wadliwe podzespoły wymienię i tak bo robię jej kapitalke, także najbardziej mnie interesował by stan, wygląd i cena tej trzydziestki :D (prosiłbym o zdjęcia :) ) nie ukrywam też, że w takim stanie jakim jest np teraz, będę ją trochę próbował w polu jak sobie radzi ;)
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: widelec77 »

Jest na sprzedaz,ale ten gosc tez zna ceny :) i ponizej 12 nie zejdzie :) tyle sie dowiedzialem.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

widelec77 pisze: 17 kwie 2020, 19:28 Jest na sprzedaz,ale ten gosc tez zna ceny :) i ponizej 12 nie zejdzie :) tyle sie dowiedzialem.
Cholerka, no nic to już bym wolał wziać za 12k tą co wysłałem bo sądzę, że nie ma chociaż klejonego bloku (z klejonym też bym sobie poradził, ale jednak wole mieć nie spawany itd ;) )
Przydała by się taka za 9k do remontu lecz nie musi być do prawa rejestracji, wiadomo trzeba czasami wyjechać na drogę z przyczepą i lekkim załadunkiem, ja nie będę użytkował tej trzydziestki tak żeby wyjeżdżać nią często na droge np co 3 / 2 dni tylko powtarzam chciałbym ją bo dla mnie to świetny traktor, można powiedzieć, że idealny jeżeli chodzi o moje wymogi i bardzo lubię je mimo ich wad (wiadomo nic nie jest idealne każdy ma jakieś swoje wady czy tez niedopracowania, lecz nie ma co narzekać bo są dobre moim zdaniem :D ), tak jak powiedziałem może być bez prawa do rejestracji dla mnie bo ja nie mam pól "poza bramą" i raczej ten Ursusik będzie więcej odpoczywał u mnie niż ciężko pracował :), chcę go zrobić w oryginale, lecz tez leciutko zrobić mu tuning i użytkować go sobie leciutko w domu jak i na różnych zlotach, zawsze marzyła mi się trzydziestka i ciesze się, że dziadek zgodził się na kupno tego traktora by był u nas zamiast jego SAMA (miał go i jeszcze go ma przez 38lat, sporo ten sam się u nas się narobił wiem to z różnych opowieści np jak ciągnął długie (12m) kłody z lasu na budowę Kościoła, tez jak nim przejechali najdłuższą trasę jak dla niego (ok. 121km chyba) i jechali nim ok. 80km/h. Dziadkowi marzył się fabryczny traktor i ma teraz szanse ze mną mieć jakaś trzydziestkę, a chciałbym mu i sobie zrobić przyjemność by Ursusika odnowić w oryginale). Także chodzi głownie o to by trzydziestka była jak najbardziej oryginalna może być bez prawa do rejestracji nie przeszkadza mi to ani jemu, ogólnie ta trzydziestka zostanie u mnie myślę, że aż do końca moich dni i chciałbym po prostu tez się nią cieszyć, mieć taką satysfakcje, że mam oryginalnego ursusa z oryginalnymi detalami i kolorami z tamtych lat, to jest już coś i chciałbym się też nią cieszyć :D
Adi96
Posty: 239
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:05

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Adi96 »

Ta co podesłałeś za 12 200 to świetna baza maska prościutka atrapa jest,opony zdrowe tylne dałoby się dorobić lakier z maski i tylko błotniki wymienić.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

Adi96 pisze: 17 kwie 2020, 23:03 Ta co podesłałeś za 12 200 to świetna baza maska prościutka atrapa jest,opony zdrowe tylne dałoby się dorobić lakier z maski i tylko błotniki wymienić.
Chciałbym go wziąć właśnie teraz, ale nie mam aż tyle jeszcze, a tak jak powtarzam SAM jeszcze pójdzie na sprzedaż to się go już weźmie o ile jeszcze będzie ta trzydziestka na sprzedaż ;)
c350
Posty: 231
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:58

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: c350 »

To może zrobimy zrzutkę na forum i Ci kupimy? :)
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

c350 pisze: 18 kwie 2020, 8:28 To może zrobimy zrzutkę na forum i Ci kupimy? :)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2020, 9:30 przez Cezary, łącznie zmieniany 1 raz.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2020, 9:32 przez Cezary, łącznie zmieniany 1 raz.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: Ursus C-330 lata 70, oryginalny wygląd

Post autor: Cezary »

.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2020, 9:32 przez Cezary, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ