Ursus c 330 nie podnosi do końca

Wszystko o naszych Ursusach
granicamen
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:40

Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: granicamen »

Cześć
Podnośnik w mojej trzydziestce nie podnosi do końca. Co może być przyczyną? Czy u kogoś występował podobny problem?
Dodam że ostatnio wyczyściłem filtr oleju w skrzyni który był mocno uwalony i dolałem oleju do skrzyni. (podniesione na maksa)
https://imgur.com/a/KHP45Js
Dzięki za wszelką pomoc
Titek
Posty: 65
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:19

Re: Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: Titek »

To na zdjęciu to masz opuszczony czy podniesiony podnośnik? Bo jak opuszczony, to wygląda to tak, że masz za wysoko ramiona podnośnika. Wtedy nie podniesie Ci za wysoko.
Edit: doczytałem, ze jest podniesiony na zdjęciu.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2020, 0:46 przez Titek, łącznie zmieniany 1 raz.
pioter
Posty: 56
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:39

Re: Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: pioter »

A odciągi bocznego nie blokują? Czy słychać pompę w tej ,,maksymalnej,, pozycji?
bergman31
Posty: 1248
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: bergman31 »

Podnośnik wcześniej podnosił wyżej?
Grigs
Posty: 642
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: Grigs »

Fabric ramion sie nie da na wale przestawić bo później nie da sie śrub włożyć chyba że inwazyjnym tuningiem to dla chcącego nic trudnego, pompa pewnie siadła, kup drugą wzmocnioną powiedzmy tak do 24 litrów bo jeśli za mocną i masz styrany rozdzielacz z org opcją dodatkowego rozdzielacza to może przepuszczać gdzieś na obiegu, bywa też że i z nowymi sie tak dzieje.
Zajrzyj też do siłownika.
granicamen
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:40

Re: Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: granicamen »

odciągi nie blokują, słychać pompę że doszło do końca. podnośnik niej est źle skręcony bo chyba od fabryki nie był robiony. Nie wiem od jakiego czasu juz nie podnosi do końca bo wróciłem do ziemniaków i przy niektórych maszynach brakuje podnośnika.
Titek
Posty: 65
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:19

Re: Ursus c 330 nie podnosi do końca

Post autor: Titek »

Może tłoczysko podnośnika się złamało lub wygięło, wtedy mogło by nie podnosić. Jeśli pompa idzie i szybko napełnia cylinder, a nie dźwignie wyżej maszyny to tam bym zajrzał.
ODPOWIEDZ