C360 3p nie załoncza kiprowania

Wszystko o naszych Ursusach
Piotreczko22
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2020, 15:21

C360 3p nie załoncza kiprowania

Post autor: Piotreczko22 »

Witam jestem tu nowy i jestem laikiem, samołukiem zwał jak zawał 🙂mam problem z załonczeniem hydrałliki (podnośnik chodzi, wałek taż się załącza), podejżewam że to dzwignia bo dziwnie pracuje(wcześniej jak brałem ja w doł to musiałem trzymać żeby działał mi tur bo odbijała teraz tam gdzie ja zostawie tam zostaje i chodzi w całym zakresie ruchu jakoś tak bez oporów) . Pytanie jak to zdiagnozować? I czy da radę bez ściągania plecaka? Z góry dziękuję za wszelkie info
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: C360 3p nie załoncza kiprowania

Post autor: Alchemik »

Bez ściągania może być ciężko. Na początek można sprawdzić, czy dźwignia od podnośnika nie jest ustawiona zbyt nisko. Wtedy jest włączone dociążenie i jak pamiętam wyjścia hydrauliczne nie działają w tym momencie.
Dla spokoju można sprawdzić dzwignie od rodzaju regulacji podnośnika siłowa/pozycyjna w jednym i drugim położeniu.
Jednak luźna praca dzwigni od hydrauliki zewnetrzej wskazuje, że coś mogło się wyhaczyć.
Dla pewności zapytam:
Poziom oleju jest właściwy?
Podnośnik działa prawidłowo?
Wiecej podpowiedzą koledzy którzy mają większe doświadczenie z tą hydrauliką.
Cinelli
Posty: 111
Rejestracja: 26 sty 2020, 20:53

Re: C360 3p nie załoncza kiprowania

Post autor: Cinelli »

Dźwignia hydrauliki zewnętrznej na zakresach ma odbijać,skoro nie odbija a nadal działa to za suwakiem w rozdzielaczu pękła sprężyna.A jak nie działa to odpieła się z suwaka.
Piotreczko22
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2020, 15:21

Re: C360 3p nie załoncza kiprowania

Post autor: Piotreczko22 »

Oleju jest ponad max nawet, a podnośnik działa jak należy widzę że bez ściągnięcia plecaka nic nie poradzę 😉 dzięki za inf
ODPOWIEDZ