Wybór chłodnicy do Ursusa C330.

Wszystko o naszych Ursusach
sara.w
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:46

Wybór chłodnicy do Ursusa C330.

Post autor: sara.w »

Interesują mnie opinie na temat chłodnic do ursusa C330, tj. chłodnic ZSM Chełmno, "oryginalnych" Ursus Lublin oraz ich zamienników chłodnic w typie Ostrów Wlkp.
Odnośnikiem dla dyskusji jest dawna chłodnica 0042/29.302/2 ZSM Ostrowa Wlkp.
1. Jaka jest jakość ich wykonania?
2. W jakim kraju wyprodukowano chłodnice?
3. Ile wynosi liczba rzędów, liczba płytek i waga?
4. Czy chłodnice ZSM Chełmno są lepsze jakościowo od "oryginalnych" Ursus Lublin?
5. Czy warto inwestować w chłodnice ZSM Chełmno lub "oryginalną" Ursus Lublin czy są lepsze zamienniki w postaci chłodnic w typie Ostrów Wlkp.
6. Czy jest na rynku polskim jakaś chłodnica do ursusa C330, którą można polecić, czy zwyczajnie chłodnice są podobnej jakości i należy przy wyborze kierować się jedynie tym by była miedziana?

Chłodnica "oryginalna" Ursus Lublin ma 4 rzędy, 118 kanalików i 7,5 kg.

Ps. kupię w jak najlepszym stanie chłodnice 0042/29.302/2 ZSM Ostrowa Wlkp. do ursusa C330. Oferty wraz z zdjęciami przodu, tyłu, boku prawego, boku lewego, góry i dołu chłodnicy proszę wysyłać w wiadomościach prywatnych na forum.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Wybór chłodnicy do Ursusa C330.

Post autor: widelec77 »

Kup nowa ze sklepu srednia polka cenowa.

W stare chlodnice uzywane sie nie baw.Czasami sie trafi jakis lezak magazynowy to wtedy warto kupic.

Chlodnice stare wyeksploatowane wymagaja wymiany rdzenia.Takie moje zdanie.
Titek
Posty: 65
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:19

Re: Wybór chłodnicy do Ursusa C330.

Post autor: Titek »

Zakładałem ostatnio chłodnicę marki Motorra (pewnie Indie). Niecałe 7 kilo, 4 rzędy kanalików. Na pewno jest miedziana bo sprawdzałem magnesem i nic się nie łapało. Cena 400 parę złociszy. Jak na ,,no name" to nawet solidnie wykonana.
sara.w
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:46

Re: Wybór chłodnicy do Ursusa C330.

Post autor: sara.w »

A posiada ktoś chłodnicę od ZSM „URSUS” Sp. z o.o. w Chełmnie? Jak z jej jakością wykonania, ile ma rzędów i kanalików? Czy pasują do niej np żaluzja i obudowa wentylatora od oryginalnej chłodnicy 0042/29.302/2 ZSM Ostrowa Wlkp.?
Interesują mnie także opinie posiadaczy tej "oryginalnych" Ursus Lublin https://www.warynski.org/pl/ursus/silni ... /42293023u
ODPOWIEDZ