Falowanie obrotów c330

Wszystko o naszych Ursusach
dodek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2020, 21:32

Falowanie obrotów c330

Post autor: dodek »

Witam, zwracam się do kolegów o pomoc i poradę - gdyż nie mogę sobie poradzić z falowaniem obrotów mojej c330 rocznik 72.
Generalnie ciagnik miał remont kapitalny w 2011r przy czym niektóre rzeczy nie zostały zrobione tak jak ma być - nie wymieniono wałka rozrządu (na panewkach zero luzu) oraz koła zebate i koło posrednie miało luzy i pompa wtryskowa od zawsze było z nią coś nie tak.

Tydzien temu wykonałem mały remont - gdyż głowica miała mikro-pekniecia powodujące wzrost cisnienia w ukł chłodzenia i jego przegrzewanie sie.
Dół silnika - tuleje- stan bdb - zero rys, , zero progu - zero nagaru na tłokach, ciśnienie oleju na rozgrzanym -3.5-4 atm (nowa pompa) = od remontu w 2011 ciagnik przepracował mało - ok 600-700mth i dbałem o dobre oleje i wymiany.
Problem był w nim taki że 1 miał mało mocy od zawsze, 2 zaczął sie przegrzewac przez peknietą głowice i 3 miał falujace niskie obroty od zawsze - pompa była poprzednio regenerowana 2 razy i nic to nie dawało te regeneracje.

Wiec teraz kupiłem mu nowe czesci aby pozbyć cie luzów i być moze tego falowania - wpadły:
-nowa głowica + klawiatura
-nowy wałek rozrządu Tyczyn+ popychacze +dźwigienki
-nowe koła rozrządu SKROPOL (wszystkie) _ nowy czop koła posredniego -naprawiony i wsuniety w blok ze nie ma zadnych luzów.
-oddałem wtryskiwacze do sprawdzenia - były w bdb kondycji - jeden tylko wymagał minimalnej regulacji ciśnienia + zawiozłem pompę też do sprawdzenia - powiedzieli że zrobią jej tak czy tak remont (400zł i bedzie ok) - niby warsztat ok bo robili mi juz wtryski do auta

I teraz tak - oddali mi tę pompkę 2 ub tyg- załozyłem - ciagnik chodzi lepiej - ale tylko na srednich i wyższych obrotach- na niskich - tj, ponizej 800 obroty faluja dokładnie tak jak tu https://www.youtube.com/watch?v=ywH6CCxPlDQ
Nic ta regeneracja pompy nie dała- zawiozłem w poniedziałek - dziś środa odebrałem pompe z reklamacji - bez zadnym zmian a nawet gorzej.
Co mysliscie- wina chyba na 100% w pompie ?
.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2567
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Falowanie obrotów c330

Post autor: SEBRIGHT »

Nie masz aby za dużo oleju w regulatorze obrotów?
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
dodek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2020, 21:32

Re: Falowanie obrotów c330

Post autor: dodek »

To nie to kolego - testowałem 2 razy z olejem 600ml , 300ml i 150ml i raz chwile odpaliłem bez oleju na sekunde - efekt zero zmian - obroty dalej starasznie faluja. Ewidentnie coś jest nie tak z regulatorem obrotów lub z czyms innym a gośc nie umie zdiagnozować gdzie leży problem
.... nierówna praca występuje zawsze poniżej 800obr/min.
Moim skromnym zdaniem ,wina moze leżeć w wałku główny z krzywkami - ten co kosztuje 315zł nowy bo np ktoś kiedys jeździł bez oleju i coś sie wytarło np w miejscu gdzie mocowany jest regulator i całosc nie idze wysterować. Najbardziej dołujące jest to że gość nie umie zdiagnozować problemu - ale ja podejrzewam włąsnie ten najdroższy element pompy, ja tam nie wiem co on tam zmieniał ale efektów nie ma żadnych na plus.
- Walka trwa jutro pompiarz obiecał dać mi inną pompę po niby remoncie który dziś robią. Zobaczymy
Ooo KURŁA!!!
Posty: 26
Rejestracja: 18 cze 2020, 20:33

Re: Falowanie obrotów c330

Post autor: Ooo KURŁA!!! »

może być wałek różnica w dawkach przez krzywki ale jeśli nie jest zużyty nie trzeba wymieniać by to skorygować, koryguje się to na sekcjach tulejkami w pierścieniach luzuje sie śrubke ściskającą pierścień na sekcji i obraca się tulejką w lewo albo w prawo
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

Re: Falowanie obrotów c330

Post autor: chrapek3011 »

To Wam powiem,że nie wałek...przyczyny trzeba szukać listwa-pierścienie zębate-regulator.Listwa po rozpięciu z regulatorem w obudowie pompy musi poruszać się płynnie razem z pierścieniami zębatymi...beż żadnych zacięć...wręcz idealnie...na wolnych obrotach tylko faluje,to praktycznie jak regulator jest prawie w stanie spoczynku...a na średnich i wysokich chodzi ok...tylko w tych rzeczach trzeba szukać przyczyny...
dodek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2020, 21:32

Re: Falowanie obrotów c330

Post autor: dodek »

Niestety pompiarz nie dał rady - dostałem inna pompę z 89r - moja była z 68r... chyba te dod 20 lat dało jest w kośc.
Na nowej pompie ciagnik chodzi idealnie. Zero falowania , pracuje miarowo ok 500 i nizej, fajnie się wkreca na obroty, mały dymek i wkreca sie do 2400 poprzednio max to było 2200. Jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ