Wyciek oleju z mostu c360

Wszystko o naszych Ursusach
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Witam, 2 tygodnie temu kupiłem c360 przy zakupie widziałem że z mostu poci się olej i szukam przyczyny ponieważ nigdy nie miałem ursusa i jeszcze się z nim oswajam. Cieknie z otworu w moście na wysokości hamulców, dokładnie zaraz za mocowaniem cięgieł. Patrząc od dołu w otworze nie ma żadnego gwintu z obu stron są identyczne. Wydaje mi się że to jest po to, jak by uszczelniacz na ośce napędowej puścił to tamtędy wylatuje olej, żeby nie zapaskudzić hamulców. Wiem że w bizonie było takie rozwiązanie ale czy w c360 tak jest ?
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: Rafallll360V1 »

Jeżeli olej wylewa się z tych otworów co wychodzi cięgło od taśmy hamulca ręcznego
Obrazek

To niestety czeka cię spuszczanie oleju (połowę stanu wystarczy) ściąganie zwolnic wymiana uszczelniaczy na obudowach łożysk mostu,jeżeli bęben na powierzchni współpracującej ma poważne rowki to jeżeli uda się to przetoczenia pod większy simering lub jego wymiana, szczęki jeśli zaolejone dość mocno to też ich kwalifikuje do wymiany wraz z cylinderkiem jeżeli już wygląda nie ciekawie.Wymień uszczelniacz też na pół osi zwolnicy.Dużo nie przyjemnej roboty przed tobą.
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Z cięgieł taśm od ręcznego nie kapie jest sucho, te dwa otwory są pod spodem jeden z lewej drugi z prawej , spróbuję zrobić zdjęcie i zaznaczyć w.ktorym miejscu.
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Obrazek z zaznaczonego miejsca sączy się olej.
Adi96
Posty: 239
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:05

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: Adi96 »

To jest otwór przelotowy w moście.Masz wyciek gdzie kolega wyżej opisał.Działać bo dumanie nic tu nie pomoże
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Wyciek usunąłem przy okazji zmieniłem uszczelniacze i łożyska w zwolnicy, ale pojawił się problem słabego hamulca po tej stronie którą robiłem. Musiałem zmienić przewód bo nie dało się go odkręcić i przy okazji zmieniłem płyn hamulcowy, gdy odpowietrzam cały czas leci tylko płyn (przepompowane 0.5L płynu) więc odpowietrzone jest ale nie ma siły hamowania. Cylinderek,szczęki,bęben były jak nowe ktoś je wymieniał a przed naprawą ciągnik hamował normalnie. Druga sprawa to mam zamontowane jakieś dziwne pompki, tzn nie są one połączone z prawej pompki idzie osobno przewód na prawe koło a z lewej na lewe. Może robię coś źle (doświadczenie tylko z mechaniki samochodowej) ktoś podpowie czy jest jakaś dodatkowa regulacja ?
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 388
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: Borekk17 »

Pompki są jednakowej długości?
Jesli tak to ktos podłączył hamulce bez wyrownywacza ciśnień skoro cylinderek dobry jest to prawdopodobnie padła pompka
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Teraz właśnie się zorientowałem że są dwie krótkie pompki, hamulec jest taki że jedno koło blokuje po położeniu nogi na hamulec, a drugie stając na hamulec ciągnik powoli zwalnia.
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: Rafallll360V1 »

Najprościej i bez nie potrzebnych kosztów spróbuj podmienić miejscami pompki,jeśli ta strona co hamowała przestanie hamować po zamianie miejsc to masz pewność że pompka kwalifikuje się do wymiany.
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Ok dzięki za podpowiedź, spróbuję tak jak napisałeś.
Alchemik
Posty: 331
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: Alchemik »

Dlaczego ludzie pchają do tego ciągnika 2 krótkie pompki? Dla paru groszy oszczędności? Czy nie rozumieją jak to działa? Przecież to psuje właściwe funkcjonowanie układu.
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: mario3991 »

Nie wiem, tak już kupiłem, działało wszystko perfekcyjnie do momentu remontu zwolnicy, wymieniłem przy okazji płyn bo to co było to raczej błoto a nie płyn. Ale już doszedłem co jest nie halo, nowy przewód był źle zarobiony i płyn leciał do środka co skutkowało zapowietrzaniu się hamulca. Wziąłem swój amatorski sprzęt, obciąłem fabryczne zarobienie i zrobiłem od nowa, teraz hamulce to brzytwa i po rozpięciu tylko musnę lewy albo prawy a koło blokuje się nawet na asfalcie. Jeszcze jedno pytanie, czy da się wyregulować żeby oba pedały hamulca schodziły równo tzn jeden hamulec schodzi 0,5cm niżej, da się to regulować ?
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyciek oleju z mostu c360

Post autor: Rafallll360V1 »

Do regulacji służą te popychacze co z pedałów do pompki idą.

Obrazek

wkręcając lub wykręcając regulujesz.
ODPOWIEDZ