Zielony lakier w 1969 r.

Wszystko o naszych Ursusach
Pepe
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2020, 12:21

Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: Pepe »

Dzień dobry szanownemu towarzystwu
Uprzejmie proszę o pomoc w pewnej ważnej dla mnie kwestii. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu marki Warszawa w wersji furgon pocztowy - pocztylion z roku 1969. Poczta Polska zamówiła serię pickupów i kazali je sobie zabudować blaszaną paką. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tego samochodu. Nie zachowało się zbyt wiele egzemplarzy tej wersji. Próbuję odkryć historię. Ale do rzeczy. Poczta Polska malowała swoje samochody na ciemny zielony w oliwkowym odcieniu. FSO zdaje się nie używała takich kolorów w owym czasie. I tu moje pytanie do fachowców od URSUSA. Czy jest możliwe, że FSO podebrało taki lakier z fabryki ciągników? Czy mógłbym dostać fotki, linki lub współczesne kody lakieru?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Kirpsza
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: widelec77 »

Mysle ze by mogl podpasowac ten zielony z c355,c4011.

Trzeba uzyc opcji szukaj i wszystko znajdziesz kolego,zdjecia itd :)

W stolicy jeszcze dolniak siedzi?
Pepe
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2020, 12:21

Re: Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: Pepe »

No właśnie szukałem ale słabo mi poszło raczej. Nie znalazłem informacji o kodach oryginalnego lakieru. Ale dziękuję za namiar na modele Ursusa z tego okresu. Poszukiwania się zawężają. ;)
A jeśli chodzi o silnik to w tym akurat samochodzie jest górniaczek. :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: Ursus »

W sprawie koloru - zerknij tutaj :) viewtopic.php?f=32&t=7100&start=280
Trochę debatowaliśmy.
Jak coś do obejrzenia będzie on u mnie na żywo. A możesz wrzucić kilka fotek swojej Warszawki? Ciekaw jestem.

Farby nie sądzę by z Ursusa brali - chociaż kto wie - może po prostu zamawiali od producenta, który wówczas miał dość ograniczoną paletę barw - bo w produkcji kolorów konkretnych trzeba było składników. Np. do produkcji czerwieni z Bizonów swego czasu brakowało jakiegoś składnika i dlatego zaakceptowano inny odcień do malowania. Opowiadał o tym inż. Dębski.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Pepe
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2020, 12:21

Re: Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: Pepe »

Ładny sprzęt! Zawsze chciałem mieć kabriolet! ;)
Ja z miasta ale wakacje spędzałem na wsi i trochę godzin wyjeździłem jeżdżąc takim cabrio. Bardzo miłe wspomnienia. :)
Bardzo dziękuję za namiary. To bardzo cenne informacje.
Poniżej fota pocztyliona z tamtych czasów.
Obrazek
Jak wspomniałem, były robione na bazie pickupa więc tylne drzwi z prawej strony zostały wstawione od osobówki. Z lewej nie ma z tyłu drzwi. Samochody te używane były do wybierania listów ze skrzynek pocztowych.
Tu jeszcze fota archiwalna, koloryzowana.
Obrazek
A to moja przed remontem jeszcze.
Obrazek
Pod tym zielonym lakierem było kilka innych. :)
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: widelec77 »

Powiem Ci tak ze nie myslalem ze masz ten model i ze bajki piszesz :) dopoki 3ciego zdjecia nie ujzalem :shock:
Raz w latach 2001-2002 ogladalem niby pocztylion,ale niestety to byl wrak wrosniety w ziemie(mam nawet gdzies foto).
Wiem o warszawach prawie wszystko, znam je od kazdej najmniejszej srubki,mam kilka sztuk...

Masz wyjatkowy bardzo rzadki i poszukiwany model bez tylnych drzwi od strony kierowcy (pocztylion),ona nie jest przerobiona z pickup tylko z kombi,ma ryflowana blache wstawiona zamiast tylnej bocznej szyby i inna klape i jak sie nie myle lampy tyl byly w oryginalnie typ garbuska-syrena.
Pierwsze zdjecie ktore wstawiles jest wiarygodne i moze wskazywac na ten odcien zielonego ,pytalem o dolniak bo jezeli to kombi bylo wzorowane na modelu 224 to powinein tam byc dolny

Nie jestem zwolennikiem lakierowania warszaw w zadne metaliki i tym podobne i robienie z nich bombonierek, uwazam tylko kilka kolorow z epoki-najlepszy oczywiscie golebiowy :) ,ale twoj model byl wyjatkowy i mial ten zielony odcien tylko pytanie jaki-ja bym szukal go w twoim aucie pod warstwami lakieru,wneki drzwi,kokpit itd - to jest jedyny pewny sposob.

Przewertuje w wolnym czasie moja literature,gazety itd i jak znajde zdjecia wysle na priva.

Proponuje zalozyc temat w dziale technika warszawy na:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/
Pepe
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2020, 12:21

Re: Zielony lakier w 1969 r.

Post autor: Pepe »

Będę wdzięczny za wszelkie materiały. Jak byś odnalazł foty tego wrosta to byłoby extra.
Jeśli chodzi o to z czego przerobiona to na pewno pickup.
ODPOWIEDZ