Ursus c360 z turem wspomaganie

Wszystko o naszych Ursusach
Dziki85
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2020, 19:42

Ursus c360 z turem wspomaganie

Post autor: Dziki85 »

Witam Panowie/Panie,

Proszę o poradę. Chciałem zamontować wspomaganie do c360, ale jakie będzie dobre z zamontowanym turem( chciałem podnieść chociaż 700kg). Tur tyle podniesie na spokojnie, ale żeby się nie ukręcić. Elektryczne x84 da radę? Pod obciążeniem aż takim będzie wystarczające? Czy lepiej już od Lublina?Nie chcę przepłacać. Ktoś ma jakieś propozycje w rozsądnych pieniądzach?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Powodzonka!
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Ursus c360 z turem wspomaganie

Post autor: Tomek_J »

Podpinam się do wątku ze swoim pytaniem:

Czy ktoś z Was zna firmę działającą w rejonie Górnego Śląska, u której można kupić wspomaganie do 360-ki wraz z usługą montażu ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Ursus c360 z turem wspomaganie

Post autor: Ursus »

A jakbyś gotowca kupił i sam założył? Agro-Bis miał swego czasu, my montowaliśmy w C-4011 ich zestaw. Wówczas do 360 też mieli.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Ursus c360 z turem wspomaganie

Post autor: Tomek_J »

Ursus, jest kilka firm, które mają takie zestawy do samodzielnego montażu, od jednej z firm "na zachętę"dostałem nawet instrukcję do zapoznania się. Zamiast zachęcić - zniechęciła. Pomijam listę elementów koniecznych do demontażu przed zasadniczą częścią pracy, ale np. nie mam warunków na to, by samodzielnie zdemontować przednią oś. Nie mam też czasu - nie żyję z rolnictwa, pracuję w innym zawodzie, rolnictwo to hobby. Bawić się po powrocie z pracy w majsterkowicza, gdy o godzinie 5-tej ciemno jak u murzyna w... Senegalu, a pod wiatą ciągnikową piździ, to żadna rozkosz. Druga sprawa: mnie ciągnik jest potrzebny - może nie na co dzień, ale na tyle często, że nie mogę sobie pozwolić na to, żeby stał przez tydzień nie do użytku, podczas gdy ja się będę zastanawiał, co jak spasować, co przerobić, żeby coś innego zamontować oraz co ja takiego "spiermandoliniłem", że nie działa. Ja chętnie zapłacę wedle życzenia komuś fachowemu, kto załatwi sprawę od "a" do "z", komu montaż zajmie dzień i kto mi na koniec zapewni działanie wszystkiego.

Na marginesie: dwie firmy ogłaszają na OLX-ie oraz na swoich stronach, że zapewniają montaż. W obu przypadkach jest to nieprawda, pic na wodę podany "na wabia". Podobnie jak nieprawdziwe są podawane tam ceny. Standardowa technika pogrywania z klientem w wuja: "tamtej wersji z ogłoszenia już nie mamy, został mi już tylko egzemplarz w wersji lux, ale trochę droższy..."
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Ursus c360 z turem wspomaganie

Post autor: Tomek_J »

Dla zainteresowanych: znalazłem kogoś, kto składa i montuje wspomagania hydrauliczne, dzięki komu od wczoraj nie muszę już ćwiczyć zapasów z kierownicą ursusa podczas przewożenia balotów. A ponieważ jestem bardzo zadowolony z efektów, pozwalam sobie polecić. Pan nie ma swojej strony, ogłasza się tylko na OLX-ie - to jest link do jego oferty:

https://www.olx.pl/d/oferta/wspomaganie ... 3dfb087ac8
telefon kontaktowy: 888666129.

Z góry uprzedzam, że nie jest to (krypto)reklama, nie jestem żadnym krewnym ani znajomym, po prostu podoba mi się wszystko: i samo wspomaganie, i sposób realizacji usługi montażu. Ustrojstwo działa doskonale, mając balot na widłach tura jestem w stanie kręcić kierownicą jednym palcem, działa lepiej niż wspomaganie w samochodzie. Widać było też, że pan montujący urządzenie ma wszystko opanowane do perfekcji, jest bardzo sprawny, dokładny, w pracy narzuca sobie niezłe tempo i nie marnuje ani chwili czasu. Prace były wykonane bardzo starannie, wszystko, co zostało tymczasowo zdemontowane wróciło na swoje miejsce, zostało solidnie poskładane do kupy i sprawdzone (także różne moje drobne nietypowe przeróbki). No i najważniejsze: to wspomaganie jest tańsze od analogicznych rozwiązań konkurencji. Za urządzenie oraz usługę montażu wraz z dojazdem zapłaciłem kilka stówek mniej, niż za samo tylko wspomaganie z takich firm jak Agro-Mil, Bater-Pol, czy Agro-Tur.
ODPOWIEDZ