Sprzęgło 914 finn

Wszystko o naszych Ursusach
wasill
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 21:19

Sprzęgło 914 finn

Post autor: wasill »

Witam,
Przymierzam się do wymiany sprzęgła w Ursus 914 turbo finn. Sprzęgło słoneczko.
I moje pytanie brzmi: co dokładnie w takim sprzęgle należy wymienić, tylko tarczę, czy coś jeszcze?
Czy po wymianie jest konieczna jakaś regulacja? Jeżeli tak, to co dokładnie trzeba zrobić podczas tej regulacji?
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Sprzęgło 914 finn

Post autor: kumarzysta »

wymienasz łożysko, i docisk jak jest uszkodzone słoneczko, w książce napraw coś powinno więcej pisaco zużyciach powierzchni. regulacja w tym sprzęgle to jedynie odstęp wycisku od słoneczka i nic więcej. jak masz rozjechany ciąśgnik to polecam od razu łożysko w wale zmienić oraz uszczelniacz tył.
wasill
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 21:19

Re: Sprzęgło 914 finn

Post autor: wasill »

Wymieniłem tarczę sprzegłową i przy takim ustawieniu, że mam niewielki luz między łożyskiem a sprzęgłem, <3mm, nie wysprzęgla. Nie da się włączyć biegu. Muszę mocno podciągnąć ciegną, że nie ma żadnego luzu między łożyskiem, a sprzęglem, wręcz przeciwnie jest nacisk łożysk na sprzęgło, dopiero wtedy w miarę to działa. Idzie włączyć bieg. Chociaż też nie idelanie. Czy to jest normalne, że przy nowej tarczy tak to działa, czy musi się jeszcze to dopracować jedno z drugim? Co może być tego przyczyną.
ODPOWIEDZ