Nowe Głowice do C 360

Wszystko o naszych Ursusach
kukum
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2020, 21:42

Nowe Głowice do C 360

Post autor: kukum »

Witam wszystkich i pozdrawiam , mam do was pytanie może dla kogoś błahostka, ale stoję przed problemem w moim c 360 , nie wiem czemu ale 1 głowica jest krótsza, tzn zawsze musiałem dawać więcej uszczelek pod kolektor wydechowy żeby nie dmuchało, tylko z 1 głowica mam taki problem i czy jest sens wymieniać je wszystkie na " nowe" czy lepiej zregenerować stare , zawsze wkładałem je osobno na traktor dokręcałem na moment i dopiero potem zakładałem kolektory, ale po obejrzeniu paru filmów z yt wychodzi ze lepiej jest składać w całość i na blok osadzić, ale mniejsza z tym jak będę składał już, chce tylko dowiedzieć się waszych opinii na temat nowych głowic do c 360 i zestawów naprawczych bo opinie na internecie są bardzo podzielone a nie powiem ze boje sie kupować badziewia , tato jak 15 lat temu robił remont tego traktora wkładał zestaw tuleja krotoszyn , tłok gorzycki i pierścienie prima z selekcja A , traktor wydusił z sb 10 000 mth bez problemu a robię remont bo po ściągnięciu " czapki" są takie rysy na tulejach ze hej i wypaliło jeden tłok , czego wina był wtryskiwacz , dziękuje za podpowiedz w tej sprawie
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe Głowice do C 360

Post autor: Pronar 82A »

Ja bym dał do regeneracji i przy okazji powiedzieć żeby wyrównali wszystkie na jeden wymiar, a co do montażu to : głowice na blok, do nich kolektory z uszczelkami i lekko je dociągnąć aby ustaliły pozycje głowic, następnie dokręcić głowice i na końcu dokręcić kolektory.
Cinelli
Posty: 111
Rejestracja: 26 sty 2020, 20:53

Re: Nowe Głowice do C 360

Post autor: Cinelli »

Osobiście wolałbym dać 40 letnie głowice do regeneracji,one były wykonywane z dobrego materiału,w nowych nawet zawory bywają nie dotarte.Natomiast zestawy naprawcze kolbenschmidt i długo nic.
kukum
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2020, 21:42

Re: Nowe Głowice do C 360

Post autor: kukum »

Dzięki , Panowie za podpowiedz , zrobie jak mówicie , a o takich zestawach nie słyszałem i powiem ze mnie zainteresowały dziekuje za pomoc
ODPOWIEDZ