Zaczynamy projekt !

Wszystko o naszych Ursusach
ursusowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2021, 22:51

Zaczynamy projekt !

Post autor: ursusowy »

Witam, ostatnim czasem pisałem na forum dotyczący kolorów ursusa z '79r. Mam jeszcze kilka pytań związane z tym ciągnikiem
1. Mam pytanie dotyczące koloru kabiny najprawdopodobniej jest to lubsko z '83. Obecnie jest w kolorze szarym ( coś podobnego jak korpus ) i chciał bym się dowiedzieć czy taki kolor ma zostać czy zmieniać. Tu też zależy mi na w miarę oryginalnym odcieniu. :?:
2.Tu chciałbym się zapytać czy niema ktoś na sprzedaż tylnych błotników bo po analizie nadają się tylko do wymiany :( , i ewentualnie maski bo też bym z chęciom wymienił
3. Mam pytanie czy ktoś z forum nie ma oryginalnej przedniej siatki z tamtych lat ( obecnie mam założoną nowego typu ale chcę żeby przynajmniej ciągnik przypominał oryginał :)
4. i jeszcze jedno, może ma ktoś na stanie komplet zaczepów bo u mnie są straszne luzy i też ewentualne zakupie ( zastanawiam się czy ten ciągnik nie powinien mieć zaczep dolny jeszcze starego typu może ktoś wie) :D
Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Zaczynamy projekt !

Post autor: SEBRIGHT »

Nie chcę marudzić, ale myślę że przydatne by było jakbyś napisał o jaki model Ursusa chodzi, bo nigdzie w poście nie widzę takiej informacji ;)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Zaczynamy projekt !

Post autor: widelec77 »

Nie traktuj tego jako atak,ale zasmiecasz forum :)

Uzyj opcji szukaj zanim cos napiszesz.Np temat kolorystyki byl walkowany na wszystkich mozliwych forach.

79rok, podaj pierwsze 3 cyfry vinu i pierwsze 3 cyfry numeru silnika to zobaczymy co tam masz :)
Idziesz w oryginal czy poprostu zakladasz elementy jak leci?

1.Potrzebne foto kabiny
2.Starych blotnikow do tego modelu nie oplaci sie reanimowac.Kupic uzywki w dobrym stanie,albo nowe -tylko ze teraz nie wiem ile kosztuja bo ceny szaleja co dzien to wszystko drozsze.
3.Mam taka siatke
4.Jak 79 to nowszy zaczep tez walkowany temat :) wszedzie ! To sa podstawy.
ursusowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2021, 22:51

Re: Zaczynamy projekt !

Post autor: ursusowy »

Ok sorry że zaśmiecam forum ale jestem tu nowy ;) . Można jakiś namiar na tą siatkę?
ursusowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2021, 22:51

Re: Zaczynamy projekt !

Post autor: ursusowy »

A i oczywiście jest to c 360 z 79r.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Zaczynamy projekt !

Post autor: widelec77 »

Kilkanascie godzin musialbys poswiecic na przeczytanie wszystkich tematow zwiazanych z c360 na tym forum,ale jak nie poswiecisz czasu to raczej na proste pytania, podstawy nikt Ci nie bedzie odpowiadal.

Zdjecie ciagnika i pierwsze 3 numey VIN i silnika bez tego nie ruszymy i raczej nikt Ci nic nie pomoze jak nie bedziesz odpowiadal na pytania :)
Jak 79 rok to obstawiam ze to zlep z kilku ciagnikow :)
ursusowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2021, 22:51

Re: Zaczynamy projekt !

Post autor: ursusowy »

no niestety jest trochę "ulepem" takiego kupiłem
ODPOWIEDZ