Pompa hydrauliczna c325

Wszystko o naszych Ursusach
mazg
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2022, 17:20

Pompa hydrauliczna c325

Post autor: mazg »

Witam
Zdjecia mojej pompy z c325 z 1962r nigdy nie widzialem tak zbudowanej pompy kiedyś szukalem informacji o niej i znalazlem tylko ktotki schemat podobnej pompy w tamtych latach naprawde solidnie budowali traktory nawet stan dyferencjału po tylu latach jak nowy


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bergman31
Posty: 1252
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: bergman31 »

Faktycznie ta pompa jest trochę nietypowa. Szczególnie te wklejki z sprężynkami.

Na ostatnim zdjęciu z schematem pompy, tam jest inny korpus, czyli pochodzi od innego urządzenia.

Na zdjęciu nie mogę odczytać nazwy producenta Twojej pompy.
mazg
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2022, 17:20

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: mazg »

Schemat znalazlem szukajac informacji o tej pompie schemat nie jest od niej potwierdza tylko ze byly tak budowane pompy ta pompa jest fabryczna dziadek nigdy jej nie zmienial w c325 ciagnil jest z 62r i na numerach pompy jest 62 pompa.pz18a wiec od niego nigdy sie nie spotkaliscie c325 z taka pompa
mazg
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2022, 17:20

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: mazg »

Powiekszenie tabliczki pompy
Obrazek
bergman31
Posty: 1252
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: bergman31 »

Mój traktor też jest z 1962 roku i pompę hydrauliczną miał pewnie wymienianą kilka razy. Tą co ja wymieniłem, to miał typową budowę, czyli taką jaką ma pompa od C-330.

Twoja pompa jest produkcji: Wytórnia Sprzętu Komunikacyjnego Wrocław. Zakład ten od 1957 roku rozpoczął produkcję elementów hydrauliki siłowej.
mazg
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2022, 17:20

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: mazg »

To juz wiadomo gdzie wyprodukowana wsk Wrocław pozniejszy hydral Wrocław dzięki za rozpoznanie producenta
U mnie nadal służy srednio co 5 lat albo nawet dluzej wytrzyma wymaga wymiany tych 4 oringow z tylu i nadal unosi wszystko i powiem ze np przyczepa ze zbożem idzie na wolnych obrotach nadal ma dobra wydajnosc rozdzielacz ma zalozony od c330 dodany jeden otwor w rozdzielaczu u pasuje na ten wiekowy plecak.
Tak myslalem gdzie zamiescic informacje o tej pompie zeby nie zginelo ze kiedys polacy tak pomyslowo i innowacyjnie wszystko produkowali w tamtych latach dobrze ze trafilem do was i na te forum

Jeszcze raz dziekuje ze rozpoznales producenta pompy
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: Ursus »

Też muszę przyznać, że C-325 miał solidne koła zębate. U nas również rocznik 1962 i żadne koło oprócz od WOM nie musiało być zmieniane a lekko nie miał w życiu. A koło od WOM zmieniane tylko dlatego, że zmienialiśmy wałki sprzęgłowe na nowy typ i tego wymagała zmiana.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
mazg
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2022, 17:20

Re: Pompa hydrauliczna c325

Post autor: mazg »

U mnie walek wom i kola jeszcze fabryczne tarcza na szeroki frez tylko kiedys dostala nowe okladziny jedyne kolo od womu zmieniane to te wlanczajace. Naprawde wytrzymale traktory u mnie tez nadal pracuje co rok sieje i robi wszystkie mniejsze prace na gospodarstwie.
ODPOWIEDZ