Wybity zaczep c330

Wszystko o naszych Ursusach
syqrko97
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2022, 9:06

Wybity zaczep c330

Post autor: syqrko97 »

Panowie potrzebuje porady, niestety zaczep w raz z korpusem posiadaja luzy na sworzniach góra 26.40, dół 25.80, ktoś poradzi co mogę z tym zrobić aby było na sztywno (tulejki, napawanie, roztoczenie, itp ?) czy tylko wymiana na nowe elementy wchodzi w grę, pacjent ursus c330 z góry dziękuję za porady i pozdrawiam :roll:
SzymonS
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: Wybity zaczep c330

Post autor: SzymonS »

Najlepiej samemu wytulejować i dorobić sworznie z tulejkami na wymiar, najlepiej tak, aby młotkiem trzeba było sobie pomagać, a jak nie masz sprzętu, to oddać do tokarza, albo cały ciągnik, albo rozebrać i tylko część tylnego mostu zawieść (kwestia uzgodnienia), a jak już chodzi o nowe rzeczy, to tylko takie z PRL, nigdy się nie kupuje aktualnej produkcji części, na które działają duże siły, np: mój znajomy kupił kiedyś nowy dolny zaczep do c330 (listwę komp.). Zrobił 1 kurs z rozrzutnikiem, a przy drugim kursie się mu urwała listwa, i mimowolnie musiał zostawić orginalną listwę, albo też ten sam znajomy kupił nowe belki do podnośnika (tz lagi), nie miał jeszcze tura, więc używał tz. łyżki na tylny podnośnik, i też dużo nie popracował, bo mu się zgięły, więc dał stare do obspawania do kowala i mu działają.
Pozdrawiam
syqrko97
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2022, 9:06

Re: Wybity zaczep c330

Post autor: syqrko97 »

Sprzęt posiadam samemu bym to robił, na początku myślałem delikatnie napawać korpus posredni i go roztoczyć do 25mm, a te tulejki to trzeba było by roztoczyć do większej średnicy bo jest jajko, ale dzięki za poradę z tulejkami
Matt
Posty: 32
Rejestracja: 27 lip 2019, 8:56

Re: Wybity zaczep c330

Post autor: Matt »

Mam ten sam problem. Kupiłem sobie zaczep górny od C330M i właśnie jajowate powybijane otwory mocno dają o sobie znać, strasznie mnie to irytuje. Ale jakoś nie widzi mi się odkręcanie całego korpusu i zawożenie komuś.. trzeba będzie coś z tym zrobić na sztywno całkiem inna jazda bajka.
ODPOWIEDZ