C360 wspomaganie

Wszystko o naszych Ursusach
illusioN007
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2022, 17:57

C360 wspomaganie

Post autor: illusioN007 »

Dzień dobry, Panowie.
Mam problem ze wspomaganiem. Wymieniłem orbitrol, pompę i siłownik. Siłownik jest jednostronny, założony z boku. Pompa z przodu 16’ i orbitrol setka. Zwrotnice nasmarowane, chodzą. Gdy kręcę kierownica, nie ma tego syczenia jak dojdzie do ogranicznika. Gdy kręcę szybciej, muszę wykonać milion obrotów by skręcić. Układ jest szczelny, sprawdzałem dokładnie. W prawo pracuje ciężej, niż w lewo, ale to i tak nie zmienia faktu, ze tego wspomagania nie ma. Czasami załapie, ale to na sekundę. Doradzicie coś?
SzymonS
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: C360 wspomaganie

Post autor: SzymonS »

to syczenie oznacza, że zawór bezpieczeństwa przepuszcza olej

jak siłownik jednostronnego działania?? przecież kręci się i w prawo i w lewo, kierownica sama nie wraca, jak to jest zrobione??
illusioN007
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2022, 17:57

Re: C360 wspomaganie

Post autor: illusioN007 »

Siłownik nie jest zamontowany pod ośką, gdzie wysuwa się w dwie strony. Tylko z boku ciągnika i tłok wysuwa się i wraca.
Obrazek


Jak kręcę w lewo, czy w prawo to tak jakbym orbitrol przeskakiwał. Jakby nie było odpowiedniego ciśnienia, ale olej w zbiorniczku wyrównawczym podnosi się i opada. Myślałem, ze to wina pompy i zacząłem wymiany od niej. Założyłem najpierw 10, nie pomogło. Później wymiana orbitrola, nie pomogło. Później nowy siłownik i również klapa. Teraz wymieniłem pompę z 10 na 16. Dalej nie działa.
Alchemik
Posty: 331
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: C360 wspomaganie

Post autor: Alchemik »

Pompa ma odpowiedni kierunek obrotów? Węże są do niej podłączone z właściwych ston? Po rozmiarach podejrzewam, że to pompy NSZ ze wschodnich sprzętów.
Jakie oznaczenia mają wejścia i wyjścia z orbitrola i gdzie co jest podłączone?

Układ udało się odpowietrzyć?
illusioN007
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2022, 17:57

Re: C360 wspomaganie

Post autor: illusioN007 »

Tak, pompa dobry kierunek obrotów. Układ nie posiada żadnych odpowietrznikow, starałem się luzować węże od siłownika i wypuszczać powietrze. W tej chwili nie ma żadnych bombelkow w zbiorniku wyrównawczym. Podłączone według tego schematu, jak stary orbitrol.
Obrazek
Awatar użytkownika
pop
Posty: 776
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: C360 wspomaganie

Post autor: pop »

Jeśli siłownik nie wykonuje pełnego skoku w czasie normalnej eksploatacji,to trzeba go odpiąć od układu kierowniczego i wykonać ruchy w prawo i lewo,czyli maksymalnie wsunąć i wysunąć siłownik.Sprawdzałeś ciśnienie w układzie,bo nic o tym nie piszesz?.
illusioN007
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2022, 17:57

Re: C360 wspomaganie

Post autor: illusioN007 »

Nie mam możliwości sprawdzenia ciśnienia, sugeruje się tym, ze jest nowa pompa i reszta podzespołów. Czyli powinno być dobrze. Może to jest winna tego, ze nie mam możliwości odpowietrzenia? Większość osób pisze, ze samoczynnie powinno się odpowietrzyć. Jednak po uprawie ponad 2H, bez żadnego skutku.
Awatar użytkownika
pop
Posty: 776
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: C360 wspomaganie

Post autor: pop »

Jeśli skok siłownika jest ograniczony zakresem pracy mechanizmu kierowniczego,to odpowietrzenie może być nieskuteczne i trzeba zrobić ,tak jak napisałem powyżej.
illusioN007
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2022, 17:57

Re: C360 wspomaganie

Post autor: illusioN007 »

Spróbuje go wyciągnąć i pare razy wtłoczyć i wyjąć. Dziękuje za podpowiedz.
Awatar użytkownika
pop
Posty: 776
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: C360 wspomaganie

Post autor: pop »

Odkręć go od drążka,wąsa czy jak tam masz rozwiązane i kręcąc kierownicą doprowadź do skrajnych położeń siłownika ,bo chyba źle zrozumiałeś.
ODPOWIEDZ