Zablokowany adres IP ?!

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Tomek_J »

Spróbowałem dziś wysłać post na forum, otrzymałem informację że mój komputer został zablokowany jako potencjalne źródło spamu (w tej chwili mogę pisać na RT tylko via VPN). Proszę o odblokowanie i przemyślenie reguł walidacji adresów IP.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Ursus »

Z tego co pamiętam miałeś już ten problem - ale co ciekawe - u nas na forum nie ma ani jednego zablokowanego adresu IP ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: bergman31 »

Miałem taki przypadek z miesiąc temu. Chciałem zamieścić post na forum i też otrzymałem taki komunikat. Następnego dnia problem sam zniknął.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Tomek_J »

Mnie teraz zniknął, po 2 dniach...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Tomek_J »

Problem powtarzał się w kwietniu b.r., więc nie mogłem się wbić na forum. Nieśmiało proszę Admina o przyjrzenie się sprawie i próbę dojścia do tego, jaki mechanizm powoduje takie objawy. Zapewne brużdżą jakieś zabezpieczenia forum...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Ursus »

Postaram się, aczkolwiek temat był już badany przez naszego zaprzyjaźnionego programistę i nie bardzo widział opcję minięcia tego. Powtórzę temat :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: bergman31 »

Zdarza się ktoś lub lub coś korzystając z Naszych danych takich jak nick/login, adres e-mail, próbuje zalogować się na forum. Po kilku nieudanych próbach wpisania poprawnego hasła, zostaje zablokowany. To zaś powoduje, że i My nie możemy się zalogować, ponieważ zabezpieczenia forum pamiętają nick/login i adres e-mail z którego wprowadzano kilkukrotnie błędne hasło.

Miałem taki przypadek na jednym forum. Tam przy próbie zalogowania otrzymałem komunikat, że kilkukrotnie podawałem niewłaściwe hasło i zostałem zablokowany na pewien czas. Administracja forum rozkładała ręce, bo problem nie był po stronie forum. Co ciekawe, na tamtym forum mam ustawioną opcję autologowania, więc powinienem logować się automatycznie. Ktoś/Coś chciał za pomocą moich danych dostać się na forum ale nie znał hasła, a musiał je podać przy logowaniu, bo korzystał z innego adresu IP.
Pomogła dopiero zmiana adresu e-mail i przy okazji hasła.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Tomek_J »

Ursus pisze: 06 maja 2020, 22:55 Postaram się, aczkolwiek temat był już badany przez naszego zaprzyjaźnionego programistę i nie bardzo widział opcję minięcia tego.
Obowiązkowe captcha zamiast blokady po powiedzmy 3-cim nieudanym logowaniu ?
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: bergman31 »

Dziś około godziny 15:00 podczas dodawania komentarza do tematu dostałem komunikat: "Twój adres IP został zablokowany ponieważ jesteś na liście niedozwolonych adresów.

Adres IP, który został zablokowany należy do sieci T-mobile i jest według strony "db-ip.com" źródłem ataku. Atakuje najczęściej pocztę.

Kontaktowałem się z Biurem Obsługi sieci. Sprawą ma zająć się dział techniczny.

Adres IP mam zmienny, mimo to dalej nie mogłem korzystać pisać na forum. Zmiana hasła iadresu e-mail nie pomogła.

Wyłączenie smartfona i ponowne jego uruchomienie wraz z kolejną automatyczną zmianą adresu IP rozwiązało na razie problem.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Ursus »

Dobrze, dzięki, że piszecie - dużo mam tematów na głowie, ale postaram się ogarnąć i przedstawić sprawę specowi :) Przeczyta w temacie tutaj i może się uda to rozwiązać :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Alchemik »

W t mobile też okresowo mam problemy na różnych forach internetowych. Ale to problem leży raczej po stronie operatora, ewentualnie z takiego adresu ip korzystali kiedyś spamerzy i jest na czarnej liście, a operator dalej go przydziela i "uszczęśliwia" użytkownika.
Czasami korzystam z internetu gdzie dostawca jest spoza Polski i przydzielane są adresy z różnych krajów wtedy już całkiem jest "cyrk"
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Ursus »

Tomek, a Ty z jakiego źródła internetu korzystasz?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Ursus »

Zobaczcie jak teraz działa Wam pisanie? Dalej Wam blokuje?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: bergman31 »

Na razie nie mam problemu z pisaniem na forum.

Nadal czekam na odpowiedź z działu technicznego sieci t-mobile.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Tomek_J »

Ursus pisze: 28 maja 2020, 14:29 Zobaczcie jak teraz działa Wam pisanie? Dalej Wam blokuje?
Ursus, Twoje pytanie mnie rozbawiło - jak miałbym Ci na nie odpowiedzieć gdyby mnie dalej blokowało ? :D
Na szczęście jest ok - pytanie, trwale, czy tylko do czasu...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Ursus »

Np. na PW :) Wiadomości prywatne działały tak czy inaczej :) ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: Tomek_J »

Ursus pisze: 28 maja 2020, 22:29 Np. na PW :) Wiadomości prywatne działały tak czy inaczej :) ;)
No fakt :D
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Zablokowany adres IP ?!

Post autor: bergman31 »

Napiszę w tym temacie aby nie zakładać nowego.

Problem dotyczył zalogowania się na forum.
Wczoraj wchodząc na forum nie zostałem automatycznie zalogowany. Więc wpisałem w odpowiednią rubrykę moje hasło i tu pojawił się problem. Wyświetlił mi się komunikat o podaniu błędnego hasła. Dla pewności wpisałem jeszcze raz i też informacja o niewłaściwym haśle.
Postanowiłem wybrać opcję NIEPAMIĘTAM HASŁA. Na pocztę e-mail otrzymałem link aktywacyjny i nowe hasło ( aż 61 znaków 😲. Niestety po wpisaniu nowego hasła nadal otrzymywałem komunikat o błędnym haśle. Dla pewności jeszcze z dwa razy wpisywałem nowe hasło ale bez skutku.

Dziś jeszcze raz wybrałem opcję NIEPAMIĘTAM HASŁA. Otrzymałem jak poprzednio link aktywacyjny i nowe hasło. Nowe hasło składało się z 93 znaków 😱🤪😡. Na szczęście tym razem hasło zostało przyjęte i udało się zalogować.

Dla świętego spokoju, od razu po zalogowaniu zmieniłem hasło na łatwiejsze.
ODPOWIEDZ