RS 09-od początku

Czyli RS i inne
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: RS 09-od początku

Post autor: pawelas »

Niema sprawy.Poczekam,tylko jeszcze jak to łatwo rozebrac?
Na razie dzięki za odzew.
gladius
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: gladius »

Witam dziękuje za odpowiedz Marek w sprawie zwolnicy, będę chciał zrobić ja jeszcze w lutym póki jeszcze jest zima pozdrawiam.
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: RS 09-od początku

Post autor: pawelas »

Te to widziałem ale to chyba katalog multicara był,
choc części podobne.
Awatar użytkownika
Rs 09
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:13

RE: RS 09-od początku

Post autor: Rs 09 »

Witam. Mam Taki problem. Do mojego rs-a zrobiłem widły do ładowania obornika sprawują się doskonale. Natomiast jutro muszę jechać ładować bale siana po prasie rolującej. musiałbym jakoś te widły zmodernizować żeby się do tego nadawały. są długie 60 cm. Do balek są za krótkie i się wywracają w drugą strone. Czy ktoś mi może doradzić co tu zrobić tak na szybkiego?? Aby to było praktyczne?
Poniżej zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ee ... e3b6a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de7 ... b352f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/779 ... c6558.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/198 ... 931df.html
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: RS 09-od początku

Post autor: Bolszewik »

Dorób długie szpikulce nakładane na zęby 2 czy 3 sztuki.

Z profilu lub rury grubościennej powinny wytrzymać.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: krakerss »

Witajcie.
Piszę z pytaniem i prośbą o pomoc. Od niedawna jestem w posiadaniu kosiarki bocznej do RS 09. Pomyślałem że jeśli udało mi się za pośrednictwem forum skompletować ładowacz to i może pomorze jakaś bratnia dusza przy kosiarce. Puki co nie posiadam jej u siebie, a i celowo bo 13 lipca kończę kolejne studia i zamiast się przygotowywać siedział bym w warsztacie. Z fotografii od sprzedającego i z rozmowy telefonicznej wiem że brakuje siłownika i detali do montażu. A to klucz do sprawności. Poza tym raczej kompletna choć pierwszy raz widziałem takie cudo mogę się mylić. Czy ma ktoś literaturę zdjęcia albo właśnie taką sprawną maszynę u siebie. Z miłą chęcią podejmę korespondencje i uruchomię swoją. Pozdrawiam i czekam na info. KrakerssWitam
Nikt nie wie czy nikomu się nie chce szperać. Kochani pomóżcie. Nie chcę jej kaleczyć domysłami jak powinno to działa i wyglądać. Jest to model kosiarki E-143/1 standardowa 1,5 m. Brakuje mechanizmu podnoszenia. O ile mi wiadomo działa na uniwersalnym siłowniku takim jak przy Saxie i obredlaczu i wielu innych. Brakuje jakiegoś elementu montażowego pomiędzy kosiarką a siłownikiem a siłownikiem a ramą ewentualnie uchwytem uniwersalnym takim jak w większości przywieszek. Mam dwie książki i w obu są zdjęcia z pracy nic nie widać. W sieci i na youtube jest kilka filmów ale to stanowczo za mało. Puki co chcę ją uruchomić bez renowacji ( tj. po skąpletowaniu) w zimę pójdzie pod piach i będzie wyglądać ekstra. POMOCY
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: RS 09-od początku

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: krakerss »

Witam
Dzięki, mam akurat tą literaturę z której jest to foto i wiele innych ale pośród wielu zdjęć nie ma jednego szczegółowego. Wszystkie zdjęcia są albo przy pracy albo w pozycji do jazdy. Zlewa się wszystko i ciężko dojrzeć cokolwiek. Jeśli udało by się dotrzeć do kogoś kto ma taką kosiarkę i z niej korzysta to by było coś. Zaczynam żałować że nie kupiłem osy była na miejscu za grosze po E 143/1 pojechałem ponad 700 km a teraz same problemy jak nie braki to problemy z regulacją listwy. Ale to są uroki retro maszyn. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki. TOmasz
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: RS 09-od początku

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: RS 09-od początku

Post autor: pawelas »

krakers !!!! ciekawe obrazki!!!!
możę ona jest na tył i nie ma uchwytów do przedniego siłwnika ???
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: krakerss »

Witam
Kosiarka na pewno jest pod belkę kwestia braków stanowi mały problem co do pracy ale miało iść to w kierunku retro. Czyli komplet i bez ingerencji w konstrukcje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Witam po długiej przerwie :) Zatem. Końcówki wtrysku dopasujesz od 'trzydziestki'. Tłoki, tuleje, pierścienie,,, Długa bajka. Trzeba szukać ^
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: RS 09-od początku

Post autor: czolgista 55 »

Ja pierścienie kupowałem w Jaworze u gościa .można u niego zamówic a on prześle .Ma dużo czesci .Jeśli cie interesuje to podam ci numer tel. i sie dogadasz
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: RS 09-od początku

Post autor: drandrzej »

załóż temat remontowy i jedź po kolei z bolączkami
tutejsze grono fanatyków RS-owych nie zostawi Cię bez pomocy *rofl*
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: RS 09-od początku

Post autor: marek »

Miałem ten sam problem z kierowaniem.Co prawda to co zrobiłem ma niewiele wspólnego z orginałem a wiem że nawet na tym forum są tacy co kupują orginalne śrubki.Umnie bardziej liczy się wygoda niż orginał.Założyłem przekładnię kierowniczą ze wspomaganiem od merca beczki.Teraz na turze wożę po kilkaset kilo i skręcam bez problemu.Wymagało to kilku poważnych przeróbek ale opłaciło się.Mam tylko mniejszy kąt skrętu ale coś za coś.Przy okazji napędu pompy wspomagania mam też założony alternator bo orginalna prądnica ma tylko 150W mocy a to śmieszne ładowanie, gdy poruszając się po drodze trzeba jechać na światłach.Weż pod uwagę i tę przeróbkę.
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Witam przede wszystkim!
Otóż sprawa ma się następująco. Na pewno przecieka Ci na simmeringu przy kole zamachowym. Należy wyjąć slnik. Odkręcasz tłumiki, ściągasz tylną belkę, odłączasz całą elektrykę. Silnik trzyma się na 8 szpilkach M8, waży coś ponad 100kilo więc proponuję go podwiesić. Następnie należy zdjąć koło zamachowe, trzyma się na 5 śrub. Pod nim znajdziesz simmering który jest winowajcą całego przecieku, jest normatywny, ogólnie dostępny-nie będzie problemu z doborem-polecam założenie 2 wargowych-lepsza ochrona. Pozdrawiam ;)
gladius
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: gladius »

Witam wszystkich, czy uwas też cieżko sie toczy jak skrzynia jest zimna bo mnie to niepokoi.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: RS 09-od początku

Post autor: czolgista 55 »

Tak mój też się ciężko toczy jak jest zimny .Pozdrawiam
gladius
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: gladius »

Dzieki uspokoileś mnie bo zaczalem się marwić pozdrawam
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Może być cieżko, olej gęstnieje w takich temperaturach. Do pewnego stopnia na pewno stawia opór ale w jedną osobę powinno dać się go przepchnąć na twardym podłożu.



http://www.youtube.com/watch?v=QWY9L-nw ... re=related
ODPOWIEDZ