Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Majster_4011
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2020, 18:02

Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: Majster_4011 »

Witam, mój chrupek powoli zaczyna budzić się do życia na wiosnę więc trzeba trochę podłubać. Pytanie odnośnie podnośnika, jak rozebrać ten mechanizm z wałkiem skrętnym? Bo bokach są takie dekielki na dwie śruby m12. Te dekielki się zbija? Jak to jest tam ustawione?
Mam książkę od Majorka właśnie z takim typem podnośnika a po rysunku nie widać żeby tam jakoś to było specjalnie skomplikowane w budowie, ba napewno prostsze niż nasze c360.

I jeszcze jedna sprawa. Wiem że nowa rura zębata, wałek i dekielki są niedostępne ale czy ktoś z użytkowników nie miał by dobrego namiaru na bazę części używanych? Obdzwoniłem pare tak zwanych „trupiarni” z zetorami i nikt nie ma tego na części. Może ktoś by miał te poszczególne elementy i by chciał odsprzedać.

Załączam foto jak to u mnie wyglada
Obrazek
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

Re: Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: chrapek3011 »

Dlatego nie ma na pojedyncze części,że podnośniki z rozbiórek z ciągników sprowadzonych sprzedaje się w całości.A tak w ogóle to części do starego typu podnośników są ciężkie do zdobycia.
Majster_4011
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2020, 18:02

Re: Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: Majster_4011 »

Tego raczej już nie odratuje bo ktoś to przyspawał, z resztą nie wiadomo jak w środku. Sam podnośnik pracuje wzorowo, nie opuszcza, dość mocny i cykacz też sprawny bo gdy się go wdusi to reaguje podnośnik. Widziałem na czeskim serwisie rurę zębatą o numerze 958008 i jest podobna do tej od c360, z resztą końcowy numer katalogowy ursusa jest podobny. Podeszło by to?

Jeszcze jedna kwestia- jak to rozebrać by sobie biedy nie narobić bo jednak układ bardziej skomplikowany niż w t25
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

Re: Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: chrapek3011 »

Proszę Pana...żeby cykacz działał to potrzebne jest oryginalne ucho pod łącznik...temat w 1% na milion...i to nie jest to ucho od podnośnika Zetormatic...podczas rozbiórki nawet z podgrzewaniem mażna to uszkodzić i na nic się to nie zda...przerabiałem temat nie jeden raz.Tu pozostaje zdobycie oryginalnych elementów tylko i prawidłowy montaż.
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: Pronar 82A »

Majster_4011
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2020, 18:02

Re: Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: Majster_4011 »

To co najprostsze rozebrane, wałek skrętny cały
Tylko teraz wyjąc tą rurę z podnośnika. Dla porównania wałki z zetora i c360

Obrazek

Wymiary mają takie same
Majster_4011
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2020, 18:02

Re: Podnośnik zetor 4011 wersja rozwojowa

Post autor: Majster_4011 »

Znalazłem ucho, znalazłem rurę zębatą to tej układanki. A teraz pytanie bardziej do kolegi Chrapka, jak mają wyglądać te tuleje w środku? Te co przykręca się po bokach na śruby m12. Z jednej ma być frez? Czy z obydwu, ten na wałek skrętny?. Rozwiercałem to na stołowej i nie chciałem popsuć by nie narobić sobie szkody. A przy składaniu ewidentne jakby rura jest za długa. Podejrzewam że resztka starej została w środku i nowa zapiera się o to. Tylko ewentualnie z której strony to zebrać?
ODPOWIEDZ