Pierwszy rok stronki...

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Pierwszy rok stronki...

Post autor: Ursus »

No i pierwszy rok minął :) Jakie macie odczucia ?? Myślicie, że to był dobry pomysł by stworzyć stronkę? :)

O konkursie urodzinowym możecie się dowiedzieć TUTAJ
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: URODZINOWY KONKURS RETROTRAKTORA

Post autor: Mirek »

No to życzę z tej okazji sto lat!!! Fajna nagroda, ale chyba dam szansę innym bo ja już konkurs jeden wygrałem :bigrazz:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: URODZINOWY KONKURS RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

To miło z Twojej strony :) Z tej okazji możemy sobie życzyć sto lat bycia na Retrotraktorze :) A Mirek dyplom powiesiłeś gdzieś ?? :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

RE: URODZINOWY KONKURS RETROTRAKTORA

Post autor: Mateusz Rogowski »

Hehe, to już roczek minał... a pamiętam Paweł jak rozmawialiśmy na GG jak przyciagnać ludzi na stronke, ach ten czas szybko leci:rol: Sto lat dla fajnej stronki o naszym hobby :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: URODZINOWY KONKURS RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

No teraz sami tutaj zaglądają nowi Retrotraktorzyści - co mnie bardzo cieszy :)



Zmieniłem trochę ten temat. Bo w tym konkursowym niech będzie porządek :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: rafal »

cieszę się Miro, że tą drogą trafiłeś na naszą strone. W tym roku również przygotujemy kampanie reklamową.
Ideą tej strony zawsze było jej współtworzenie przez wszystkich chetnych. Udzielając się na forum , pisząc artykuły , podsyłając fotki, materiały , każdy z was wzobgaca tereść Retrotraktora. W pojedynke nie było by to możliwe.
Pomysłodawcą i wykonawcą był Paweł i On wpadł na ten świetny pomysł. Początkowo rozmowy o starym sprzęcie toczyły się na forum historycy.pl. Potem po utworzeniu RT wszyscy przeniesliśmy się tu.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Marcin125p »

Ja też życzę wszystkiego najlepszego zarówno Retrotraktorzystom jak i ich pupilkom :smilewinkgrin: .
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
SIKORSKI TUCHOLA
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2007, 19:43

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: SIKORSKI TUCHOLA »

Może rzadko udzielam się na tej stronce ale cieszę się ,że taka istnieje i jestem pełen podziwu dla tych którzy mają czas by pielęgnować ją.
Zatem wszystkiego dobrego, wytrwałości i wielu ciekawych pomysłow dla prowadzących .
;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Ursus »

rafal napisał/a:
Pomysłodawcą i wykonawcą był Paweł i On wpadł na ten świetny pomysł. Początkowo rozmowy o starym sprzęcie toczyły się na forum historycy.pl. Potem po utworzeniu RT wszyscy przeniesliśmy się tu.
No zgadza się, ale bez Rafała stronka byłaby pusta :) Bo kto pisałby tak świetne artykuły :)
Forum http://www.historycy.org (tak brzmi poprawny adres) miało przez pewien czas pewne problemy i groziło jej zamknięcie - teraz widzę komunikat "Strona czasowo niedostępna" więc chyba nie udało im się utrzymać stronki. Z tego co wiem to chodziło głównie o pieniążki - bo utrzymanie z własnej kieszeni takiego serwera, który wytrzymałby takie obciążenia jak Historycy.org to nie lada wyczyn. Miejmy nadzieję, że nam się uda i Retrotraktor będzie się rozwijał.
Chciałem Wam nawet pokazać linka na tym forum , od którego właściwie wszystko się zaczeło - no ale cóż nie mogę. Zaczeło się od dyskusji na temat Ursusa C-45 i innych ciągnikach, o tym, że tematyka jest zaniedbywana no i potem po kontakcie z Rafałem oficjalnie powstał Retrotraktor. 16 czerwca 2006 zarejestrowałem się ja tym samym uruchamiając stronę. Zapewne nie każdy wie, ale wcześniej prowadziłem stronkę Retromoto, która niestety przez zbyt popularną tematykę starych samochodów powoli umierała. W pewnym momencie założyłem prawie dla żartu drugą, jakby bliźniaczą stronę, Retrotraktor. No i z tych żartów narodziło się dziecko jakim jest obecna strona. Retromoto zostało później zamknięte z powodu zerowego zainteresowania i cały wysiłek został skupiony na tej stronie :) Zapewne niektórzy jeszcze pamiętają pierwotne wcielenie strony - takie w ciemniejszych odcieniach. Niektórym podoba się to, inni woleliby starą wersję - może z przyzwyczajenia :) Ale jak sami widzicie została jednak nowa wersja przyjęta.
Ze strony technicznej też stronka się zmieniała. Najpierw oparta była o skrypt Extreme Pack III w którejś tam wersji. Niedawno przeszliśmy na nowszy pakiet Extreme Pack IV - w związku z tym faktem zmieniła się troszkę galeria, jest niby takie same ale jednak szybciej działające forum itd :)
To tyle jeśli chodzi o historię - co będzie dalej zobaczymy :) Mam nadzieję, że nas nie opuszczą Retrotraktorzyście - bo jeśli nie ma odbiorców strony to nie ma sensu dalej nad nią pracować. Ale odpukać.... :D
Kończe bo się za dużo rozpisałem i pewnie nikomu nie będzie chciało się takiego poematu czytać. :lol:



P.S. Pisząc ten post zauważyłem, że licznik wybił 200,000 Unikalnych wizyt :p

Tak więc jeszcze celem przybliżenia trochę wartości liczbowych (od narodzin do teraz):
Ilość wizyt - 200.000
Liczba Użytkowników - 243
Liczba postów - 4334
Liczba komentarzy w Galerii - 774
Postów w Shoutbox'ie - 191
Fotografie w Galerii - 273
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Ursus c-325 »

Nie jest zbyt łatwo znaleźć bratnią duszę do rozmowy na temat zabytkowej techniki rolniczej. Dzięki tej stronce wszystko się zmieniło. Wystarczy włączyć komputerek i wystukać adres, a już można podzielić się z kimś wspomnieniami i doświadczeniami, doradzić coś albo po prostu poczytać. Można dowiedzieć się wielu rzeczy, o których sami nie mieliśmy zielonego pojęcia. Retrotraktor jest bardzo potrzebny. W internecie jest wiele miejsc do dyskusji o sprzęcie rolniczym, ale głównie nowszym.
Co tu dużo gadać: Rośnij nam Retrotraktorze w siłę, przyciągnij drugie tyle miłośników ciągników i maszyn rolniczych i służ dobru owego sprzętu i jego właścicieli. :bigrazz:
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Jacek ze Skansena »

Roczek to jeszcze gówniarz jesteś. Raczkujesz i dopiero zaczynasz uczyć się chodzic. Rok co to ma znaczyć? Jak będzie osiemnastka to wtedy przy stole możemy zasiąść. No!!!!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Ursus »

No przy 18-tce to już trzeba będzie opić ;D Ale do tego jeszcze zostało trochę ... :lol:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Deleted_User »

Ursus trzymaj się.!!!! GRATULUJĘ
Kiedyś miałem takie zapędy, żeby stworzyć coś w rodzaju tej stronki.
Niestety, czas i ciągła pogoń za nowym (lepszym jutrem) pochłania wiele czasu.Rób Ursus tę robotę bo ona jest potrzebna nam wszystkim.Jesteś młodym człowiekiem i masz wiele zapału.
Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu sukcesów.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Ursus »

Dzięki. :D Twoja stronka też jest potrzebna. Nawet masz tam tabele z ilością wyprodukowanych ciągników - wcześniej nie widziałem takich danych. Ciągle mnie tylko zastanawia co będzie w dziale Download :D



---------------------------------------------------------------


Ostatnio przypadkiem trafiłem na forum Historycy.org. Zostało ono niedawno reaktywowane, więc jest okazja by reszta Retrotraktorzystów przyjrzała się dyskusji, której owocem jest ta strona - zapraszam:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12038&st=0
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: rafal »

tak to były takie pierwsze wymiany informacji co kto wie. Sam bardzo czesto poszukiwałem jakiejś polskiej strony poswięconej starociom rolniczym. I takiego miejsca w necie wówczas bardzo brakowało.
Właściwie na codzień trudno jest z kimkolwiek porozmawiać o zabytkowy sprzecie rolniczym. A takie możliwości daje forum na RT.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Szczepan-1990 »

Pozdrawiam również ale i dziękuję. Kto wie co by było gdyby nie Wy...
Pozdrowionka
M
Posty: 16
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:04

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: M »

Bardzo fajna stronka. Szkoda że nie miałem czasu częściej tutaj zaglądać. Myślę to nadrobić w 2008r

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Szczepan-1990 »

Dziękuję już jako Admin :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: Ursus »

Ja również dziękuję za miłe słowa. Stronka już ma w sumie 1,5 roku :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Pierwszy rok stronki...

Post autor: agrotechnik »

Ja ze swojej strony mogę życzyć pomyślności, jak najwięcej korzystających i zalogowanych. A więc sto lat. Gratuluje nowym adminom awansu na stanowiska.
ODPOWIEDZ