Dzik 2 pytanie

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Dzik 2 pytanie

Post autor: artur.kajzer. »

Witam
Nie jestem w stanie znaleźć od dawna informacji jaki kierunek obrotòw potrzebuje silnik by spasował do skrzyni z dzika 2 ??
W zimie czeka mnie podmiana silnika na inny bo dzika używam praktycznie do wszystkich prac rolniczych i przy wykopkach w tym roku mialem wrażenie że stary silnik ( oryginal) zaczoł niedomagać ☹️więc ze względu na to że jest to traktorek przerobiony na 4 koła zdecydowałem że czas na wymiane silnika na coś w podobnej mocy ale nowsze 😉 stary motor przerobiłem na iskre z aku 12v i na kondensator pracuje to to znośnie ale traci moc po dłòższej orce albo tak jak w tym roku po kopaniu gwiazdą 4 żądek i trzeba było mu dać odpocząć 😛
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Dzik 2 pytanie

Post autor: Ursus »

Jaki kierunek? To proste, do zaobserwowania chociażby przy odpalaniu :) Zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara patrząc od przodu, jak większość silników
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Re: Dzik 2 pytanie

Post autor: artur.kajzer. »

Dzięki 😉 to taki silnik powinien być ok do niego ?
https://allegro.pl/oferta/silnik-spalin ... 9748106053
Ee dobra tera zauważylem że ten ma w lewo więc nie bardzo 😛
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Dzik 2 pytanie

Post autor: bergman31 »

Ten silnik z linku ma lewy kierunek obrotów patrząc id strony wałka napędowego, czyli patrząc od przodu (szarpaka) ma prawe obroty (zgodne z ruchem wskazówek zegara).
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Re: Dzik 2 pytanie

Post autor: artur.kajzer. »

Ahaaa no ok czyli sie nada ja to sie wole zawsze dopytać tymbardziej że 2000 zł to nie mało a przewiduje że tyle wszystko wyjdzie 😛
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
ODPOWIEDZ