Dzik 2 strzela w gaźnik

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: pop »

Z tego filmiku można jedynie wywnioskować,że wszystko jest do prawidłowego ustawienia,to jest masakra ,silnik "czwórkuje"w pewnym momencie.Jaką metodą ustawiłęś punkt zapłonu?,jaki jest poziom paliwa?,zaworek utrzymuje poziom,czy się przelewa?.Po pracy silnika widać ,że chodzi na siłę i pewnie masakrycznie się grzeje.Zgadywanie nic nie da,podstawowa regulacja do rozruchu i ew.korekcja ,wyeliminowanie zauważonych niesprawności.Z tego co widzę jedynie oddać do mechanika,bo metoda chybił-trafił doprowadzi do zatarcia cylindra lub/i rozwalenia wału.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Panowie jest nadzieja jakby nie dostawał paliwa bo z wężyka znika paliwo i leci na bieżąco. Obłożylismy z kolegą filtr powietrza szmatą i zaczął pracować normalnie. Jak się pompuje paliwo to też jest lepiej. Ale po chwili bez pompowania robi się to samo. Czyli czyszczenie baku, kranika, wymiana filtra paliwa to do zrobienia.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Widać po zdjęciu szmaty z filtra powietrza strzela i chodzi inaczej. Jak był stale pompowany to też ok. Na filmie tego nie widać ale do gaźnika leci paliwo na bieżąco nie zostaje nic w wężyku. Dmuchałem kranik niby ok ale może nie ma tej przepustowości. Dziura w korku od baku jest drożna. Wyczyszcze zbiornik, kranik oraz odłożę filtr paliwa.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: marek »

Na filmie widać że przewód paliwa pod zbiornikiem jest niżej niż przy wejściu do gaźnika.Powoduje to że przy gaźniku tworzy się bańka powietrza powietrza blokująca dopływ paliwa.Skróć przewód lub podwiąż go tak by był na jednym poziomie bez zagięć tak by powietrze ,,uciekało,, do zbiornika. Takie bańki powietrza skutecznie blokują dopływ paliwa gdy jest nieduża różnica poziomów.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Faktycznie może tak być bo choć bak jest wyżej to i tak wężyk w pewnym momencie idzie pod górę. Wyczyściłem zbiornik i kranik szału syfu tam nie było. Silnik pracuję teraz lepiej ale jeszcze strzeli w gaźnik jak się pompuje to jest ok. Sprawdzę ułożenie wężyka. Gaźnik już też po tym wszystkim jest rozregulowany ale dochodzimy do ładu.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Skróciłem wężyki i teraz jest paliwo przy gaźniku we wężyku. Już jest znacznie lepiej ale jeszcze mu coś nie pasuje bo od czasu do czasu sobie kichnie. Wkręca się i schodzi z obrotów ładnie. Pewnie ten mój gaznik już też ma dość bo regulacja nie daje żadnego efektu, a śrubka od powietrza ma delikatny luzik prawo-lewo chyba że jest na maksa wkręcona to nie. Orginalnych nie chce zakładać bo pewnie swoje najlepsze czasy już też mają za sobą. Teraz mam Pegaza od Shl gardziej 24. Jakie możecie polecić gaźnik ze współczesnych podróbek na allegro?
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Przyszedł nowy gaźnik założyłem żadnej regulacji i pracuje ładnie. Moje gaźniki wszystkie są siebie warte zmyliło mnie to i szukałem problemu z zapłonem. Umieszczam filmik po wymianie gaźnika filtr powietrza nałożony aby tak na sztukę bo muszę wymienić kolanko na ciaśniejsze.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: Fredrigez#9146 »

Czyli jednak problemy byly ze skladem mieszanki, a gaznik ten to jest chinski zamiennik? Ciekawe jak w pracy pod obciazeniem sie bedzie sprawdzal
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Był zrobiony przejazd po podwórku i jest ok. Mocniej może trochę dymi bo w końcu dostaje swoją dawkę. Teraz czeka go praca z kultywatorem to będę coś więcej wiedział. Tak gaźnik chiński od WSK 175 trochę musiałem otwory pilnikiem powiększyć na bok bo nie chciał wejść na szpilki.
Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: Fredrigez#9146 »

Bardzo podobny jest do jawy 350, ja wlasnie taki kupilem do silnika S82 ale jest potwornie żarłoczny na nim, jednak na fabrycznym Jikovie jest ekonomiczny ale nie ma srednich obrotów.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Tak w opisie też miał właśnie Jawę 350. Orginalny bym powiedział, że nie należał do oszczędnych i właśnie te średnie obroty. Po przejściu z Jikowa na Pegaza gardziel 24 dużo mniej mi palił. Teraz nie wiem co będzie ale orginalny miał gardziej 30mm ten ma chyba ciut większa od mojego Pegaza ale nie mierzyłem. Na pewno od strony filtra powietrza ma mniejszy wlot.
Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: Fredrigez#9146 »

Ciężko z tym Jikovem dojsc do ładu, ale jak sie go doprowadzi do ladu to dosc dobrze chodzi... U mnie ten z Jawy wrecz pochłaniał paliwo, ale gardziel ma duzo mniejsza niz fabryczny
Awatar użytkownika
MARCIN149
Posty: 211
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:59

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: MARCIN149 »

Ten silnik bardzo dobrze pracuje właśnie na gaźniku z WSK 175 i dużo mniej pobiera paliwa od gaźnika ikov.
Popytaj znajomych, albo poszukaj na aukcjach, może ktoś będzie sprzedawał oryginalny gaźnik z WSK 175, warto mieć w zapasie bo z chińczykami jest różnie.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

Re: Dzik 2 strzela w gaźnik

Post autor: matti1989a »

Ja po przejściu na Pegaza też byłem bardzo zadowolony tylko, że orginalne mają już swoje lata i są już wysłużone. Nowe z zapasów ciężko dostać i pewnie mają swoją konkretną cenę. Te chińskie faktycznie jakość obróbki, uszczelek to pozostawia wiele do życzenia. Narazie działa zobaczę jak pójdzie teraz przy kultywatorze i pługu. Najlepiej byłoby dobrać jakiś współczesny gaźnik markowy pasujący do Dzika.
ODPOWIEDZ