pytanie o geoportal

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

pytanie o geoportal

Post autor: Esiok »

maksymalny kwalifikowany obszar jeśli zaznaczymy taką opcję w geoportalu działki zaznaczają są na zielono ale nie wszystkie czy to oznacza że dana działka jest przez kogoś zgłoszona do dopłat :?: jeśli nie to w jaki sposób sprawdzić czy dana działka jest zgłoszona do dopłat w anr :?:
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: pytanie o geoportal

Post autor: Albercik »

Geoportal a aplikacja eWniosek nie są kompatybilne ze sobą. Jedno nie wpływa na drugie.
Obecnie nie ma możliwości podejrzenia czy do dopłat dana działka jest zgłaszana.

I w woli ścisłości nie ANR tylko Arimr - Agencja rozlicza dopłąty.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: pytanie o geoportal

Post autor: Esiok »

ok dzięki tak pytam bo wziąłem w dzierżawę działkę i będę sobie ją chciał zgłosić do dopłat tylko nie wiem czy ktoś nie zrobił tego przede mną bo było wykoszone a właściciel nie ma o tym pojęcia, i kazał mi sobie zgłosić do dopłat
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: pytanie o geoportal

Post autor: Albercik »

Będziesz to zgłaszać na przyszły rok to i tak wyjdzie w ewniosku kontrola krzyżowa i ta działka będzie "świecić" że ktoś ją zgłaszał - tak się dzieje jak dana działka była zgłaszana w roku poprzednim lub tym samym do dopłat przez kogoś innego.
Działkę powinien zgłaszać uprawiający a nie jak to gęsto u nas jest - właściciel. Mając umowę ustną to przy wezwaniu do omówienia sprawy właściciel powinien wskazać Ciebie jako uprawiającego i Ty masz prawo do dopłat. Najlepiej by było mieć na papierze umowę dzierżawy, taką prostą, między sąsiadami - między kim a kim, numer działki i jej położenie, powierzchnia działki, czas użytkowania. Przy pierwszym roku zgłaszania warto mieć w razie wezwania do złożenia wyjaśnień.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: pytanie o geoportal

Post autor: Esiok »

A więc dowiedziałem się że ktoś przede mną zgłaszał do dopłat działkę ale właściciel poinformował już tą osobę że teraz ja będę uprawiał.
Natomiast jeśli chodzi o e wniosek to wyświetli się komunikat krzyżowy i co w związku z tym powinienem zrobić mimo tego wysłać wniosek :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: pytanie o geoportal

Post autor: Albercik »

Kontrola krzyżowa wychodzi gdy zgłosisz działkę którą ktoś inny zgłosił rok temu albo w tym roku. Czyli na tej działce wyjdzie krzyżowa za poprzedni rok. Wysyłasz wniosek "z błędem" czy tam ostrzeżeniem.
ODPOWIEDZ