Mechanizm różnicowy

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Hiabik
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2023, 12:54

Mechanizm różnicowy

Post autor: Hiabik »

Witam, po raz pierwszy. Potrzebuję porady mianowicie nity w mechanizmie różnicowym C360 mają luz, jest możliwość skręcić to na śruby i będzie trzymać???
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

Re: Mechanizm różnicowy

Post autor: Czeslaw »

Robiłem to dwa razy. Za każdym razem nity podgrzewałem palnikiem i zakuwałem na gorąco. Musi być solidny przypór i zagławiacz. Czyli najpierw zorganizować przyrządy do tej operacji. Nie próbowałem tego skręcać śrubami. Z tego względu że śruby mogą się luzować i mogą być ścięte. Kawałki śrub mogą poniszczyć zęby. Przy nitowaniu na gorąco wszystkie nity wypełniają otwory i przenoszą obciążenie. Dobrze jest to robić z kimś. Jeden grzeje drugi szybko zakuwa.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Mechanizm różnicowy

Post autor: Ursus »

Są różne szkoły. My zakuwamy na zimno. Tak też nasz znajomy ślusarz z wieloletnim doświadczeniem mówi, że nity stalowe do 8 mm (a takie tam są właśnie) zakuwa się na zimno. Jak zrobimy to na gorąco to może po obkurczeniu się być za luźny. Śrub nigdy nie stosowałem, wiem, że niektórzy dają pasowne śruby i na klej skręcają - jest tam dość mało miejsca.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Mechanizm różnicowy

Post autor: kumarzysta »

Bizonie mamy ten sam mechanizm to ludzie skręcają śrubami i to chodzi 😉
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 386
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Mechanizm różnicowy

Post autor: Borekk17 »

Można śmiało skręcić na śruby i będzie chodzić
Kilka sztuk tak skręciłem bez wyjmowania dyfra i chodzą luzu nie łapią
Jak masz wszystko wyjęte to mona nitować na zimno
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
ODPOWIEDZ