POWITALNIA

Rozmowy nie na temat
gks_szymon
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2022, 13:27

Re: POWITALNIA

Post autor: gks_szymon »

witam serdecznie, nazywam się Szymon
Pozdrowienia z Kaszub - okolice Kościerzyny
sprzedam Ursus c411
pawlowski9
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2022, 22:37

Re: POWITALNIA

Post autor: pawlowski9 »

Witam wszystkich.
Jestem Paweł z Dolnego Śląska.Interesuję sìę ciągnikami Ursus c 325, c 330 oraz Zetor major 3011.
Głównie tymi bo na nich sporo jezdziłem u dziadka w gospodarstwie.
Teraz niestety została tylko nostalgia.
Kupiłbym sobie jednego z w/wymienionych ale nie mam niestety gdzie trzymać.
Poza tym fascynuje mnie wszelka literatura o tematyce rolniczej z czasów Prl.
Pozdrawiam wszystkich
PaolaBracho
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2022, 15:44

Re: POWITALNIA

Post autor: PaolaBracho »

Hejka ;)
MartaKo
Posty: 18
Rejestracja: 18 maja 2022, 16:08

Re: POWITALNIA

Post autor: MartaKo »

Witam serdecznie ;)
lukskywalker5
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2021, 10:49

Re: POWITALNIA

Post autor: lukskywalker5 »

Cześć, nazywam się Łukasz. Lubie stare maszyny :D
Mam ursusa c328, oraz stary niemiecki ciągnik jednoosiowy.
Awatar użytkownika
Traktorski
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2023, 12:36

Re: POWITALNIA

Post autor: Traktorski »

Cześć, ja też się witam. Jestem tu nowy, ale rolnikiem to jestem z dziada pradziada :D
Jestem rolnikiem odkąd pamiętam. Czas nauczyć się czegoś nowego :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witamy :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Szym_on
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2023, 17:36

Re: POWITALNIA

Post autor: Szym_on »

Witam Wszystkich mam na imie Szymon.Na forum trafiłem po zakupie pierwszego sprzętu tego typu :) Miał być malutki es do lasu ale trafił się składak Zetor 25a z silnikiem ruska. :mrgreen: Mam nadzieję że będę posiłkował się Wasza wiedzą i doświadczeniem ponieważ ja jestem zielony jeśli chodzi o ciężki sprzęt ;)
Obrazek
Obrazek
Czeka mnie troszkę pracy żeby go doprowadzić do porządku więc pewnie będę miał do Was bardziej głupie lub bardziej mądre pytania :roll:
Póki co olej w silniku wymieniony i w filtrze powietrza oraz w pompie. Oczywiście liczę na wasze komentarze co do zakupu ;)
Miros221
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2023, 19:42

Re: POWITALNIA

Post autor: Miros221 »

Dzień dobry . Mam na imię MIrek mieszkam w dalszych okolicach Zamościa. Remontuję c 4011 z 1965r.
Pozdrawiam wszystkich urzytkowników ;)
RysiuM
Posty: 68
Rejestracja: 05 lis 2023, 21:30

Re: POWITALNIA

Post autor: RysiuM »

Witam serdeczne i pozdrawiam z maciupkiej wsi Dolnośląskiego. No i oczywiście życzę smacznego.
Na forum to trafiłem po oglądnięciu wielu filmów pana Franciszka, super sprawa.

Ostatnio sprawiłem sobie C-328 (rocznik 1966) więc moje zainteresowania pewnie będą się kręcić koło tych tematów.
Pozdrawiam
RysiuM
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie :) A możesz zdradzić jakie bliższe okolice Dolnego Śląska? Może gdzieś blisko nas.
Gratuluję ciągnika, fajne traktorki.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
RysiuM
Posty: 68
Rejestracja: 05 lis 2023, 21:30

Re: POWITALNIA

Post autor: RysiuM »

Wieś między Oleśnicą a Jelczem-Laskowice. Właśnie w Oleśnicy jest najbliższy sklep, gdzie kupuję części.
Pozdrawiam
RysiuM
Awatar użytkownika
RadekD
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2023, 22:00
Lokalizacja: LPU

Re: POWITALNIA

Post autor: RadekD »

Witam wszystkich, kupiłem dwa lata temu ciągnik jednoosiowy DZIK-2 z 1970 roku.
Powoli go odnawiam i dokupuję osprzęt do niego. Mamy z żoną kilkuarową działką i las więc będzie jak znalazł, a przy okazji to zabytek.
Mieszkam w woj. lubelskim przy granicy woj. mazowieckiego.
Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.
lupik
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:57
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: lupik »

Cześć wszystkim ;) z tej strony Łukasz - miło mi będzie tu z wami podyskutować na nieco mechaniczne i rolnicze tematy ;) oby owocnie :D
lukaa1298
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2023, 14:54

Re: POWITALNIA

Post autor: lukaa1298 »

Cześć! Nazywam się Łukasz, obecnie mam 25 lat i pochodzę z województwa lubelskiego. Nie kolekcjonuję starych maszyn ani nie jestem rolnikiem. Jednak jako że wychowałem się na wsi to interesuję się rolnictwem i maszynami stosowanymi w rolnictwie. Interesują mnie w szczególności polskie sprzęty z jakimi miałem i jeszcze do dziś mam czasami styczność. Lubię też poszerzać swoją wiedzę o mechanice i o tym jak to jeszcze niedawno wyglądało życie w Polsce. Z tego powodu jestem też widzem kanału RetroTRAKTOR na YouTube. W wolnych chwilach próbuję swoich sił w modelowani 3D, niestety na razie nie mam osiągnięć wartych podzielenia się.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i korzystając z okazji życzę wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
ODPOWIEDZ