c-4011 podnosnik szwankuje

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Esiok »

z tego co wiem to na tulejkach są lepsze, igiełkowe podobno nie wytrzymują :?:
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: bergman31 »

Znam odwrotną opinię. Tulejki się wycierają a igiełki dalej się toczą. Druga prawda jest taka, że pompy na łożyskach igiełkowych są droższe.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Esiok »

gdzieś niedawno oglądałem filmik od Waryńskiego i właśnie oni zrezygnowali z igiełek
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Martek »

bergman31 pisze: 13 mar 2023, 18:33 Znam odwrotną opinię. Tulejki się wycierają a igiełki dalej się toczą. Druga prawda jest taka, że pompy na łożyskach igiełkowych są droższe.

Tak, tylko dobre igielki sa drogie. A znajac producentow to pakuja najtansze.
Np. Jak chcesz naprawic w skrzyni c360 walek glowny to maja same chinskie gowniane igielki w agromach... potem sie dziwic ze skrzynie padaja. Igielki np INA mozna normalnie kupic w sklepach z lozyskami ale dajmy na to 6 razy drozej
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: bergman31 »

Esiok Bo pewnie tną koszta produkcji a pompy przez to tańsze nie będą.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Esiok »

a więc dziś rozebrałem hydraulikę wszystko wymyte i gotowe do montażu nowej pompy,natomiast z ciekawości rozebrałem starą pompę no i co się okazało,oringi w pompie rozerwało i trochę ścięło oring ten mały na łączeniu rurki i dolnej pokrywy.Jakie tam najlepiej zastosować oringi żeby ich nie rozrywało są jakieś specjalne :?:

PS:kupiłem dziś niby lepsze oringi z wurtha są jakby miększe w dotyku
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: pop »

Tak ogólnikowo o hydraulice siłowej,bo na traktorach znam się słabo:
-jeżeli wypycha oring z jego gniazda to ja sprawdziłbym jakie ciśnienie panuje w układzie
-jeżeli zastosujemy zbyt gęsty olej(zwłaszcza w chłodnej porze)to zawór przelewowy(pomimo prawidłowej regulacji) może nie mieć możliwości przepuszczenia takiej ilości oleju,żeby utrzymać ciśnienie w układzie na właściwym poziomie.
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 386
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Borekk17 »

Esiok pisze: 18 mar 2023, 17:50 a więc dziś rozebrałem hydraulikę wszystko wymyte i gotowe do montażu nowej pompy,natomiast z ciekawości rozebrałem starą pompę no i co się okazało,oringi w pompie rozerwało i trochę ścięło oring ten mały na łączeniu rurki i dolnej pokrywy.Jakie tam najlepiej zastosować oringi żeby ich nie rozrywało są jakieś specjalne :?:

PS:kupiłem dziś niby lepsze oringi z wurtha są jakby miększe w dotyku
Jak Wypycha oringi to pompa już w środku wyjechana oprawy lozysk zapadły się do środka.
Kiedyś bawiłem się i na magnesowce zebrałem 0.1mm z pokrywki pompy tak aby oringi bardziej wystawały z pokrywy i lepiej dolegały
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 138
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:19
Lokalizacja: Witkowo

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Damian88 »

Mnie też wczoraj dopadł problem z podnośnikiem, pompa jest nowa 28l/min, zawór bezpieczeństwa również. Kiedys miałem problem z wykruszeniem sie rurki idacej od pompy do plecaka lecz zostalo to naprawione. Podnośnik jakieś 5 lat po regeneracji lecz coraz słabiej podnosi no i opuszcza. Jutro zwalam plecak i patrze co tam jest grane. Kusi mnie przerobka tloka na uszczelniacz pojedynczy z cyklopa.
Nasypalem 650kg nawozu wczoraj w rozsiewacz i nie mogłem go podnieść, trzeba bylo pomoc sobie lewarkiem :roll:
Ursus C-355M 1975, Zetor 6945 1982
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: c-4011 podnosnik szwankuje

Post autor: Esiok »

a więc wymieniłem pompę razem z zaworem z hylmetu,pompa 36l i podnośnik śmiga aż miło na wolnych obrotach 500kg dzwigo pod niebiosa :D :D
ODPOWIEDZ