Andoria S301 kopci na biało

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Farmiro »

Witam! mam problem z traktorem z silnikiem s301 , jak dam mu dużo gazu to kopci na biało jak lokomotywa :lol: , jakby za dużo paliwa dostawał, , co może być przyczyną? wtrysk? dawka paliwa?
Sam S301
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: marek »

Zbyt duża dawka paliwa to silnik raczej kopcił by na czarno. Biały dym to spalanie oleju lub przy prawidłowej dawce paliwa wtrysk leje.Nie spalone prawidłowo paliwo przedostaje się do kolektora wydechowego i tam odparowując daje biały dym. Mogły też po prostu stanąć pierścienie i niezgarnięty olej spala się na biało lub lekko niebiesko.Przy spalaniu oleju czuć charakterystyczny zapach.Gdy oleju w misce przybywa to wtrysk Gdy ubywa bez wycieków to pierścienie.Gdy dym pojawia się tylko po odpaleniu silnika to może być problem z uszczelnieniem zaworów. Takie jest moje zdanie ale liczę się ze zdaniem odrębnym.
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Farmiro »

na wolnych obrotach pod dużym obciążeniem , dymu praktycznie nie ma , fakt uszczelka zaworów jest trochę przypocona olejem
Sam S301
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Bolszewik »

Jak można pod katować silnik na wolnych obrotach pod dużym obciążeniem ?
To już lepiej nasypać piachu do oleju - szybciej zdechnie !
Miałem traktorek z tym silnikiem i on cuda robił, ale silni musiał się kręcić. On potrzebuje obrotów 1000 - 1500 to minimum, a jak trzeba to i dwa tysie mu nic nie zrobią.
Na niskich obrotach to po pierwsze działają większe siły, po drugie ma gorsze chłodzenie ....

Na czarno dymił jak miał max obroty mały bieg pługi lub 2 - 3 tony na haku.
Na niebiesko - olej
Na biało zwykle przy odpalaniu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
toma1981
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2022, 21:08

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: toma1981 »

Czy każdy silniki es 1hc102 puszcza lekko olej z tlumnika to już mój drugi silnik jak dostanie po garach cały dzień to puszcza lekko olej z wydechu spalin. Silnik niby w dobrej kondycji bo pali dobrze i nie kopci moc też ma.
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Farmiro »

Bolszewik pisze: 26 mar 2023, 20:48 Jak można pod katować silnik na wolnych obrotach pod dużym obciążeniem ?
To już lepiej nasypać piachu do oleju - szybciej zdechnie !
Miałem traktorek z tym silnikiem i on cuda robił, ale silni musiał się kręcić. On potrzebuje obrotów 1000 - 1500 to minimum, a jak trzeba to i dwa tysie mu nic nie zrobią.
Na niskich obrotach to po pierwsze działają większe siły, po drugie ma gorsze chłodzenie ....

Na czarno dymił jak miał max obroty mały bieg pługi lub 2 - 3 tony na haku.
Na niebiesko - olej
Na biało zwykle przy odpalaniu.
jak odpalę go z korby to dymi ciągle na biało, nawet jak pochodzi 10 minut to nadal jest widoczny biały dym, silnik ma bardzo dobrą kompresję , pali za pierwszym razem z korby , co może być przyczyną ? zawory uszczelniłem pierścienie są w dobrym stanie, wtrysk był ustawiany przez profesjonalistę , chyba , że pompa wtryskowa źle podaje paliwo?
Sam S301
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Farmiro »

Farmiro pisze: 12 kwie 2023, 21:35
Bolszewik pisze: 26 mar 2023, 20:48 Jak można pod katować silnik na wolnych obrotach pod dużym obciążeniem ?
To już lepiej nasypać piachu do oleju - szybciej zdechnie !
Miałem traktorek z tym silnikiem i on cuda robił, ale silni musiał się kręcić. On potrzebuje obrotów 1000 - 1500 to minimum, a jak trzeba to i dwa tysie mu nic nie zrobią.
Na niskich obrotach to po pierwsze działają większe siły, po drugie ma gorsze chłodzenie ....

Na czarno dymił jak miał max obroty mały bieg pługi lub 2 - 3 tony na haku.
Na niebiesko - olej
Na biało zwykle przy odpalaniu.
jak odpalę go z korby to dymi ciągle na biało, nawet jak pochodzi 10 minut to nadal jest widoczny biały dym, silnik ma bardzo dobrą kompresję , pali za pierwszym razem z korby , co może być przyczyną ? zawory uszczelniłem pierścienie są w dobrym stanie, wtrysk był ustawiany przez profesjonalistę , chyba , że pompa wtryskowa źle podaje paliwo?
.
Sam S301
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Farmiro »

jak odpalę go z korby to dymi ciągle na biało, nawet jak pochodzi 10 minut to nadal jest widoczny biały dym, silnik ma bardzo dobrą kompresję , pali za pierwszym razem z korby , co może być przyczyną ? zawory uszczelniłem pierścienie są w dobrym stanie, wtrysk był ustawiany przez profesjonalistę , chyba , że pompa wtryskowa źle podaje paliwo?
Sam S301
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Andoria S301 kopci na biało

Post autor: Farmiro »

Zmieniłem końcówkę wtrysku i dalej jest ten sam problem. Z przyczepą 500 kg na haku jak dostanie obciążenia, to wtedy mu się przestawi i dymi na czarno , ale jak już zejdzie z obrotów to dalej smrodzi na biało i problem jest ten sam...
Sam S301
ODPOWIEDZ