problem z odpaleniem ursusa

Wszystko o naszych Ursusach
krzysio06
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2023, 17:50

problem z odpaleniem ursusa

Post autor: krzysio06 »

mam problem z odpaleniem ursusa c 360 po zimie chce a nie może obrócić tak jak by coś blokowało w rozruszniku zmieniłem tuleje elektromagnez szczotki i nawet nowy akumulator i dalej to samo jaka może być przyczyna może sprzęgło ma coś do tego
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: Martek »

To naprawiles ten rozrusznik czy nie?
Bo nie rozumiem.. wyglada jakbys na oslep wymienil cos w rozruszniku. Kreci dobrze? Recznie silnik dobrze sie kreci?
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: jarekstryszawa »

Oczywiście sprawdziłeś kluczem czy da się wykonać pełny obrót wałem korbowym?
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 387
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: Borekk17 »

Na 90% uszczelka puściła i poszedł płyn na tłok przez to nie obrócisz wałem
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
krzysio06
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2023, 17:50

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: krzysio06 »

Silnik obruci kluczem tylko przez rozrusznik nie chce kręcić a w rozruszniku wymienilem to co napisalem wczesniej zaczolem od rozrusznika
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: Martek »

krzysio06 pisze: 07 kwie 2023, 12:02 Silnik obruci kluczem tylko przez rozrusznik nie chce kręcić a w rozruszniku wymienilem to co napisalem wczesniej zaczolem od rozrusznika
No to napraw rozrusznik i tyle :D
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: pop »

Do rozrusznika nawet sprawnego musi płynąć prąd w odpowiednich ilościach.Czytając Twój opis zakładam ,że nie potrafisz zmierzyć spadków napięć,więc pozostaje metoda upewnienia się ,że połączenia elektryczne są w porządku,możesz też chwilę przytrzymać przycisk rozrusznika i ręką sprawdzić w którym miejscu najbardziej się nagrzewają połączenia przewodów tych grubych.Wcale by mnie nie zaskoczyło gdyby problemem było słabe połączenie akumulatora z "masą" ciągnika(ten gruby kabel przykręcony do bloku silnika).Powodzenia.
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: Martek »

pop pisze: 07 kwie 2023, 13:01 Do rozrusznika nawet sprawnego musi płynąć prąd w odpowiednich ilościach.Czytając Twój opis zakładam ,że nie potrafisz zmierzyć spadków napięć,więc pozostaje metoda upewnienia się ,że połączenia elektryczne są w porządku,możesz też chwilę przytrzymać przycisk rozrusznika i ręką sprawdzić w którym miejscu najbardziej się nagrzewają połączenia przewodów tych grubych.Wcale by mnie nie zaskoczyło gdyby problemem było słabe połączenie akumulatora z "masą" ciągnika(ten gruby kabel przykręcony do bloku silnika).Powodzenia.
Tak... ale po co bez sensu wymieniać coś w rozruszniku, wydawać niepotrzebnie pieniądze na czesci ktore były sprawne, szukac ratunku w internecie...

Nie lepiej poprosić jakiegoś bardziej doświadczonego sąsiada i podejrzewam, że w 10 min ciągnik dawno by juz zapalił (w najgorszym wypadku byłaby diagnoza co zrobić) i kosztowało by to maks 0,5l :D
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: pop »

Z tym doradztwem sąsiedzkim to często trzeba przejść taką drogę jak autor tematu,bo jeden powie,że jemu nie kręcił bo tulejki w rozruszniku,a drugi miał tak samo i akumulator musiał wymienić.Znam przypadki ,gdy ludzie remontowali niepotrzebnie silniki z doradztwa sąsiedzkiego.Albo diagnozujemy,albo zgadujemy,do diagnozy potrzeba choćby podstawowej wiedzy w temacie.
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: Martek »

No jak juz pytac to kompetentnego sasiada... takie problemy z kreceniem to poziom przedszkola dla elektromechanika.
50 lat temu juz wszystko rozpracowali w skrach;)
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: problem z odpaleniem ursusa

Post autor: Grigs »

Sugeruje najpierw wyjąc rozrusznik i zrobić próbe na wyjętym czy kręci jeżeli kręci jest mały sukces, drugi to dorobić korbę i sprawdzić czy sie obraca wał, jeśli obróci korbą wałem a rozrusznik za słaby, spróbować zapalić na zaciąg.
ODPOWIEDZ