S15 kopci po odpaleniu na zimnym

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
andrzej5454
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:26

S15 kopci po odpaleniu na zimnym

Post autor: andrzej5454 »

Witam,mam takie pytanie ostatnio wykonałem remont silnika s15 1hc102 Andoria ,została wymieniona tuleja z tłokiem, głowica po regeneracji, splanowana i wymienione zawory i zaślepki, zawory wyregulowane, pompa wtryskowa po regeneracji i wtrysk też, filtr paliwa nowy, i mam taki problem że trochę ciężko go odpalić z korby, jak już zaczyna łapać to kopci ale nie chce od razu wejść na obroty tylko tak pyka z 10 sekund zanim złapie wolne obroty, jak już zacznie trzymać to bardzo kopci, dopiero gdzieś tak po paru minutach przestaje i już jest ok, tak to moc ma wkręca się ładnie tylko dopiero po nagrzaniu. Na ciepłym już pali ładnie i nie kopci. Próbowałem ujmować podkładki pod pompą były 2 teraz jest bez i brak poprawy, jakieś sugestie pomysły? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

Re: S15 kopci po odpaleniu na zimnym

Post autor: URSUS c 328 »

A przekrecasz dawkę rozruchową odpalając na zimnym silniku? Ile motogodzin zrobił po remoncie może musi się jeszcze dotrzeć.
andrzej5454
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:26

Re: S15 kopci po odpaleniu na zimnym

Post autor: andrzej5454 »

Tak jest,dawkę rozruchową przekręcam, nawet daję trochę gazu i właśnie taki efekt , motogodzin niewiele,nie więcej raczej jak 10
toma1981
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2022, 21:08

Re: S15 kopci po odpaleniu na zimnym

Post autor: toma1981 »

Jak przekracasz dawkę paliwa to gazu nie trzeba dawać tak jest przynajmniej u mnie odpali bez problemu silnik
ODPOWIEDZ