Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Szym_on
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2023, 17:36

Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Post autor: Szym_on »

Witam Panowie tak jak w temacie z racji tego iż moja pokrywa jest pęknięta przy uszach i już spawana wcześniej zdecydowałem się ją ściągnąć i pospawać do porządku.
Ale jak wiadomo żeliwo praktycznie nie spawalny materiał i obawiam się że napręzenia powstałe podczas spawania spowodują dalsze pękanie podczas prób dźwigania czego kolwiek.
I teraz pytanie do Was czy ktoś dorabiał konsole zaczepu górnego? żeby nie korzystać z oryginalnych uszu i nie męczyć już tej pokrywy bo wygląda już tragicznie.Wszystko co znajduje w sieci tyczy się dolnego zaczepu który też chce doprowadzić do porządku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Post autor: Ursus »

Mam na sprzedaż ewentualnie pokrywę spawaną, ale która w Zetorku jeździła z powodzeniem - ktoś to lata temu zrobił. Ja po prostu zmieniam na inną, bo wizualnie do ciągnika robionego pod oryginał nie pasuje
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Szym_on
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2023, 17:36

Re: Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Post autor: Szym_on »

A ja dlatego szukam innego mocnego rozwiązania bo nie ma szans przywrócić mu orginalny wygląd.Ciagnik został zakupiony z myślą o pracy :) ale dziękuję za propozycję będę miał na uwadze w razie co :D
Szym_on
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2023, 17:36

Re: Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Post autor: Szym_on »

Panowie jest.Wymyslilem takie oto mocowanie.Wszystko póki co do obrobienia bo jeszcze cieple :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dodam więcej zdjęć po zamontowaniu na plecak.
Więc jest opcja żeby odciążyć uszy w spawanych już pokrywach. 8-)
Grigs
Posty: 641
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Post autor: Grigs »

Widziałem raz w czechach na zlocie ktoś miał fajnie rozwiązane a mianowicie również przykręcane do pokrywy plecaka z tym że od boków połączona z obudową mostu materiałem o grubości chyba ze 2cm śrubami m16, pancerne dosłownie ale fajnie estetycznie wykonane, bardzo mi sie spodobało jak znajdę fotke to podeśle.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zetor 25 naprawa pokrywy podnośnika dodatkowe zaczepy

Post autor: Ursus »

Pięknie pospawane :D Podoba mi się :) Ale przy takim zapleczu można by pokusić się o dorobienie pokrywy stalowej po prostu ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ