nie opuszcza po remoncie plecaka

Wszystko o naszych Ursusach
Mad
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2023, 22:26

nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Mad »

360 zrobiłem pełny przegląd podnośnika i wymieniłem wszystkie oringi w rozdzielaczu, jest nowy cylinder i pompa, olej. Wszystko zrobiłem na tip top i dzisiaj nadszedł ten dzień gdy odpalałem pierwszy raz i...

Podnośnik napompował się pięknie wyciągnął podnośnik do góry i tyle. Stanął na górze i tak stoi. Nie da się go w dół obniżyć.

Odłączam pompę na skrzyni i nie idzie w dół. Wkurzyłem się i jestem zdenerwowany bo trochę wysiłku i kasy mnie to kosztowało.

Co mam zrobić?
Obciążyć go?
Za nowy cylinder? Ma się dotrzeć?
W głowie mi się nie mieści że mam rozbierać znowu wszystko!

Proszę o pomoc w temacie.

Mam młotkiem tłuc w ramię by się obniżył?
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 387
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Borekk17 »

Jak staniesz na lagi to opuści
Z czasem się ułoży uszczelniacze zawsze jakiś opór stawiają
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
Mad
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2023, 22:26

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Mad »

Jestem tak wkurzony że mam zryte święta

Próbowałem nawalać młotkiem i nic
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Ursus »

A rozdzielacz dobrze połączony?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
SzymonS
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: SzymonS »

to może być kwestia, że uszczelniacze dobrze trzymają, spróbuj stanąć na lagi i wtedy zobacz, u mnie w c330M po półtorej roku jak podnośnik robiony, a dalej trzeba stawać na lagi, bo na pusto nie opada, a jak i tak nie będzie chciał opaść, to może spróbuj zmienić pozycje mieszana/pozycyjna, a jak to nic nie da, to tylko podnośnik ściągnąć i zobaczyć co jest nie tak
Mad
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2023, 22:26

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Mad »

Będę kombinował po świętach, na razie jestem załamany Jak to możliwe Bo wszystko było zrobione Perfect.
Tłok wlazł bardzo ciężko ale bezproblemowo napompował do góry ramiona.

Nie wiem co jest nie tak a mówię Wam że wszystko było zrobione perfekcyjnie tak jak miało być.

Mogło wypruć coś w mechanizmach,
Mógł mechanizm się zawiesić na rolce prowadnicy.
Czy mógł wylecieć tłok i pierścień zablokował tłok do powroru ? Raczej to nie możliwe.
Ciekawe czy sam rozdzielacz może tak zacinać system że cały czas ląduje w tłok olej?

Mam wrażenie że pompa pracuje ostro jak włączam napęd.
Mad
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2023, 22:26

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Mad »

SzymonS pisze: 08 kwie 2023, 22:15 to może być kwestia, że uszczelniacze dobrze trzymają, spróbuj stanąć na lagi i wtedy zobacz, u mnie w c330M po półtorej roku jak podnośnik robiony, a dalej trzeba stawać na lagi, bo na pusto nie opada, a jak i tak nie będzie chciał opaść, to może spróbuj zmienić pozycje mieszana/pozycyjna, a jak to nic nie da, to tylko podnośnik ściągnąć i zobaczyć co jest nie tak
A napisz mi czy jak daje dźwignie do przodu na docisk to też nie opuszcza ?
SzymonS
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: SzymonS »

Mad pisze: 09 kwie 2023, 10:43
SzymonS pisze: 08 kwie 2023, 22:15 to może być kwestia, że uszczelniacze dobrze trzymają, spróbuj stanąć na lagi i wtedy zobacz, u mnie w c330M po półtorej roku jak podnośnik robiony, a dalej trzeba stawać na lagi, bo na pusto nie opada, a jak i tak nie będzie chciał opaść, to może spróbuj zmienić pozycje mieszana/pozycyjna, a jak to nic nie da, to tylko podnośnik ściągnąć i zobaczyć co jest nie tak
A napisz mi czy jak daje dźwignie do przodu na docisk to też nie opuszcza ?
to chyba nie do mnie pytanie
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 387
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Borekk17 »

podnosnik ma siłownik jednostronnego działania więc jak ciasno spasowane wszystkie elementy to do góry podniesie bo olej pocisnie a na pusto opaść trzeba mu trochę pomóc z czasem się wyrobi i będzie opadał sam
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
Mad
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2023, 22:26

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Mad »

Sugerujesz że przesunięcie max dźwigni podnośnika do przodu nic nie da ?
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 387
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Borekk17 »

nic a nic olej wpływa do cylindra tylko w momencie podnoszenia
60 nie ma czegoś takiego jak dociążanie siłownik jest jednostronnego działania
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: pop »

Przesunięcie dźwigni w pozycję opuszczanie powinno spowodować spłynięcie oleju z siłownika do skrzyni,jeśli coś zamieszałeś w rozdzielaczu,to siłownik będzie stał jak beton.
Mad
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2023, 22:26

Re: nie opuszcza po remoncie plecaka

Post autor: Mad »

Panowie wszystkim bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Dałem radę dzisiaj to zrobić! Udało się!
Sprawa jest bardzo prosta i ja zrobiłem błąd przy składaniu dźwigienek: tam gdzie w rozdzielacz łączą się elementy rolkę zamieniłem i nie było przy chwycie tłoczka do rozdzielacza lecz przy całym uchwycie. Mój błąd!
Czerwona strzałka oznacza jak ja to przestawiłem i było źle. Kapnalem się dzięki temu materiałowi: https://youtu.be/_XXub_Jqu4s
Hurrraaaa


Obrazek
ODPOWIEDZ