Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Wszystko o naszych Ursusach
Tomek-030
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2023, 22:08

Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Tomek-030 »

Panowie dziwne objawy podnośnika, jak wałek jest wyłączony i dzwignia podnośnika opuszczona to jadąc na 4/5 biegu widzę ze podnośnik się podnosi do wysokości dyszla i muszę trochę cofnąć dzwignie i opadnie lub zgaszę ciągnik to tez sam opadnie. Nic z tym nie robiłem bo nie było potrzeby bo normalnie podnośnik podnosił i trzymał dobrze aż do dzisiaj... Pojechałem na działkę z kultywatorem, podnośnik działał 10 minut po czym padł całkiem, zero reakcji na dzwignie podnośnika. Wyłączyłem wałek i wracajac do domu zobaczyłem że podnośnik podnosi się dalej do wysokości zaczepu, zatrzymałem się włączyłem wałek żeby sprawdzić czy się podnosi i niestety nie. Co może być przyczyną takich objawów?
Dodam ze pompa była "podobno" regenerowana 3 lata temu i praktycznie nieużywany podnośnik przez te 3 lat. Olej zmieniałem ostatnio to czysty zlałem i nowy wlałem bo zmieniałem wszystkie oleje.
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Alchemik »

Jak pompa hydrauliczna była włączona i podniósł trochę przy maksymalnie opuszczonej dźwigni podnośnika to normalne. Zszedł kolega poniżej najniższej pozycji od opuszczania w pozycję dociążania i wtedy podnośnik idzie do góry.
Późniejsze obiawy to może ustawiona małą dźwignią od wyboru podnoszenie ,,S"iłowe i ,,P"pozycyjne.

Czasami podnośnik idzie też sam do góry przy pękniętym wałku skrętnym.
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Pronar 82A »

Tomek,nie wyłączasz przypadkiem wałka dając dźwignię całkiem do góry?
Tomek-030
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2023, 22:08

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Tomek-030 »

No właśnie jeżdżę na wyłączonej pompie i jak dźwignia jest za nisko to wtedy podnosi się, zatrzymam się, zejdzie z obrotów i opada podnośnik.
Dzisiaj rano poszedłem patrzeć ta awarie i podnośnik nagle działa, w polu też sprawdzony i działa to nie wiem co to może być.
Która dźwignie?
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Pronar 82A »

Dźwignię od wałka, dajesz tylko trochę do góry czy równasz z dźwignią od biegów polowe/szosowe w położeniu szosowe? Bo może włączasz pompę na zależne od biegów?
Tomek-030
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2023, 22:08

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Tomek-030 »

Dźwignie podnoszę do samej góry tak że zrównana z dźwignią od biegów i pompa wyłączona a żeby włączyć to na maxa w dół.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: pop »

Ja akurat niewiele używałem takiego ciągnika,ale jeśli mnie pamięć nie myli,to przestawiając dźwignię do samej góry załączasz wałek zależny,a tym samym pompę"przez bieg".Jazda na piątym biegu i dużych obrotach to masakra dla pompy,bo kręci się chyba około 2 razy szybciej niż normalnie.
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Dziwny problem z podnośnikiem c360 3p

Post autor: Alchemik »

Na wstecznym pompa też raczej nie jest zadowolona...
ODPOWIEDZ