C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
hadrianus111
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2022, 18:10
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: hadrianus111 »

Witajcie.
Awaria.
Odwiozłem sadzarkę. Zeszło ok 30 km. Miałem problem po dojezdzke z opuszczeniem sadzarki, nie reagowała dzwignia opiszczania ramion. Po zgaszeniu i po zmianie dzwignią wyboru systemu podnoszenia opadło dopiero. Ta awaria jest od jakiegoś czasu. Wrciłem, opuściłem ramiona podnośnika. Podczepiłem kultywator, chcę podnosić. Nie podnosi.
Lewa dzwignia na pozycji do dołu - zero reakcji, tak na każdej pozycji. Wałek nie kręci. Pompa nie działa.
Powajchowane, sprawdzone sprzęgło.
Podnośnik i pompa działa tylko na pozycji lewej wajchy max do góry z tym że prawa wajcha jest na neutralnym. Działa tylko jak zapięty jest bieg. Na luzie nie działa nic.
Co mogło sie popsuć, jakie koszta.
Dodejzewam i awarie wałka i podnosnika.
arturwietnamczyk
Posty: 79
Rejestracja: 19 maja 2021, 20:59

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: arturwietnamczyk »

Czyli działa na wom zależny. Podejrzewam uszkodzenie drugiego stopnia sprzęgła, gdyż zależny idzie przez pierwszy stopień. Może kiedyś 40-stka pracowała z prasą lub inną ciężką maszyną i naciągneło nity na tarczy, a teraz je ścięło.
hadrianus111
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2022, 18:10
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: hadrianus111 »

Podobno sprzeglo działa. Dzisiaj mechanik będzie oglądał. Podobno jakaś tuleja na wałku po wstępnej ocenie przez telefon.
hadrianus111
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2022, 18:10
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: hadrianus111 »

Pracowała chwilę na poczatku miesiąca z glebogryzarką, kilka razy podskoczyła na kamieniu. Sprzęgło...
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: pop »

Gdyby to był mój traktor to już dawno zdjąłbym dekiel od skrzyni i i przy zapiętym napędzie wałka ,zgaszonym silniku,pokręcając WOM stwierdził co się kręci ,a co nie.Szkoda czasu na domysły,bo "rozjechać "traktor do tej naprawy i tak będzie trzeba,chociaż nie jestem w tematach "60"żadnym specem.Akurat napęd WOM w tym traktorze rozwiązany jest najprościej jak się da ;) .
hadrianus111
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2022, 18:10
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: hadrianus111 »

Obstawiam sprzegło.
Czytałem że nowe sprzęgła słabe obecnie. Podobno od zetora pasuje i jest mocne. Pytanie od którego zetora?
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 138
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:19
Lokalizacja: Witkowo

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: Damian88 »

Dobrej jakości tarcze od Ursusa wystarczą, Zetory małych serii mają te same tarcze
Ursus C-355M 1975, Zetor 6945 1982
hadrianus111
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2022, 18:10
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Re: C4011 wałek nie kręci, pompa nie działa.

Post autor: hadrianus111 »

Faktycznie ukrecone nity na tarczy sprzęgła 2 stopnia. Tarcza 1 stopnia też już prawie ukręcona. Zmienione. Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ