Ursus c 360 pelikan

Wszystko o naszych Ursusach
Kozichwost
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2020, 19:50

Re: Ursus c 360 pelikan

Post autor: Kozichwost »

Witam kolegów. To mój pierwszy post tutaj. Chcieliście porównania pelikana z ostrówkiem. Mam obydwa te sprzęty, więc proszę.
Pelikan ma wolniejszą hydraulikę, ponieważ pompa napędzana jest wałkiem WOM, a w Ostrówku bezpośrednio wałem korbowym.
Z powodu napędu hydrauliki pelikan dużo lepiej odpala na mrozie - Ostrówka gęsty zimny olej hydrauliczny mocno trzyma przy rozruchu.
Pelikan, którego opisuję ma dużo silniejszą hydraulikę od ostrówka. Wiem,nze że to kwestia regulacji ciśnienia, ale nie jest problemem podnieść pelikanem krąg betonowy 80cm, co dla tylnej łyżki ostrówka jest niewykonalne, fakt faktem, że po 15 latach w ostrówku dopiero teraz mam jeden wąż od wymiany - ma ustawione niskie ciśnienie.
Własności trakcyjne na asfalcie zdecydowanie na korzyść ostrówka - mówię o sprawnej maszynie bez luzów w przedniej osi i siłowniku wspomagania. Pelikan z powodu konstrukcji na cholernie lekki przód, który podczas jazdy ledwie dotyka asfaltu. Przód jest tak lekki, że tą maszyną nie ma możliwości przodem wjechać na zestaw niskopodwoziowy. Po prostu podnosi przód i pojechane. W terenie jednak pelikan ma ogromną przewagę nad ostrówkiem. Ostrówek jest dużo za ciężki, do jego masy silnik jest za słaby dodatkowo bardzo brakuje przedniego napędu. Ostrówek nie ma siły sam jechać pod górkę po asfalcie a cokolwiek miękkiego pod kołami i siedzi zagrzebany. Pelikan pod tym względem jest dużo lepszy, jedzie do rozmiękniętym pooranym polu nie zostawiając kolein. Jednak jeśli jest zbyt miękko, szybciutko siada, ponieważ ma bardzo nisko tylne tzw łapy. Zawadzają one o grunt i już trzeba się łyżką odpychać.
Pelikan ma dużo dłuższy wysięg od ostrówka.
wg mnkez gdyby ostrówki robili nie na 60tcez tylko na ciężkiej serii ursusa z przednim napędem, Nawet tych czterocylindrowych, byłyby to maszyny mogące konkurować ze współczesnymi koparko ładowarkami.
Być może zrobię wam jakieś porównanie obydwu maszyn, jak wymienię pompę wtryskową w pelikanie, bo szlag ją trafił
ODPOWIEDZ