POWITALNIA

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Adamusek
Posty: 72
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:57

RE: POWITALNIA

Post autor: Adamusek »

Witam,ja też intersuje sie zabytkowymi traktorami,a najbardziej to URSUS C-325 i C-328
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie. Widzę, że w avatarku masz Ursusika Jacka ze Skansena :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Darcio
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:28

RE: POWITALNIA

Post autor: Darcio »

Jacek ze Skansena napisał/a:
Co potrzeba ci do "Dzika" kolego. Może coś pomogę choć możliwośco są niewielkie.
Sądzę, że te słowa skierowane są do mnie. Jacku, z "Dzika" pozostała tylko skrzynia biegów i silnik, a właściwie dwa i pół silnika (jeden miałem własny od napędu betoniarki). Brakuje oryginalnej kierownicy, zbiornika paliwa i maski. Powrót do oryginału byłby bardzo trudny. Kupiłem go jako dziwaczny pojazd czterokołowy, poprzedni właściciel używał go do pracy w gospodarstwie ogrodniczym. Przerobiłem go trochę ale jestem niezadowolony. Na forum znalazłem informacje o "Turze" jako konstrukcji pochodnej od "Dzika" i myślę, że moje prace powinny iść w tym kierunku. Z częściami do ciągniczka jest bardzo trudno, np. u mnie nie działa hamulec (najprawdopodobniej uległy zużyciu elementy cierne w skrzyni) i w żaden sposób nie udało mi sie tego zdobyć. Nie ma więc raczej możliwości jego odbudowania.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam wszystkich miłośników starego żelastwa :)
Jestem miłośnikiem starej motoryzacji, głównie motocykli - mam Junaka
Obrazek
Ale stare maszyny rolnicze też mnie rajcują :) Cały czas użytkuje Ursusa C 355 z 1974 r. Traktor cały czas pracuje w polu, choć ma już 33 latek ;). Poprzedni właściciel wymienił wszystkie elementy charakteryzujące C 355 i traktor wygląda jak C 360. W domu rodzinnym stoją jeszcze stare maszyny (chyba stoją?) trzeba będzie się nimi zająć (kosiarka, kopaczka itp.) Nie myślałem nawet, że tylu jest miłośników maszyn rolniczych.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witamy serdecznie! :)
Ładny ten Junaczek - chociaż mi bardziej przypadły do gustu te z lampą nowszą, taka bardziej obudowaną :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: POWITALNIA

Post autor: whar »

Ursus napisał/a:
Witamy serdecznie! :)
Ładny ten Junaczek - chociaż mi bardziej przypadły do gustu te z lampą nowszą, taka bardziej obudowaną :)
No coś Ty Ursus.!!
Ten nowszy z obudowaną lampą zwaną "spluwaczką" i bardziej rozbudowanym tłumikiem, są dużo mniej cenione przez amatorów.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam
Dzięki za ciepłe przyjęcie :)
Widze że pare osób mnie skojarzyło :) Świat jest mały ;)
Mam troche starych gazet - postaram się wrzucić jakieś fotki z ciekawymi fotkami :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Wiesz Whar, może i ma mniejszą wartość, ale mi się jakoś bardziej podoba. A poza tym to mało wiem o Junakach. Ten czerwony to M07 tak? A nowszy M10 ?
A poza tym, może dlatego mi się bardziej podoba ten nowszy bo tatko miał kiedyś takiego :D

http://images21.fotosik.pl/208/f182abc5984af150.jpg
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Ursus napisał/a:
A poza tym to mało wiem o Junakach. Ten czerwony to M07 tak? A nowszy M10 ?
Mój to M10 "przejściówka" z 1960 r.
O różnicach nie będę opowiadał, bo to nie to forum. Chyba że ktoś chce?

Fajna fotka Ursus :)
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: POWITALNIA

Post autor: Szczepan-1990 »

Przejściówki z tego co wiem różniły się detalami w silniku i ramą. nie spotkaliśmy się czasem na zlocie w Buczku Wielkim albo w Wieluniu w tym roku zaba??:D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Do dalszej dyskusji na temat polskich jednośladów zapraszam TUTAJ

P.S. Tam zaba omów różnice :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie !

Cieszę się, że pojawił się ktoś z Guldnerem. Ja póki co nie trafiłem nic odnośnie tego traktorka, ale jak trafie to dam znać :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: POWITALNIA

Post autor: rafal »

Ja równiez nie wiele danych znalazłem w literaturze na temat tego typu ciagnika. Jest to mały traktor i z tąd chyba mniej chętnie opisywany w niemieckich ksiązkach. Prawdopodobnie Twój ciagnik to Guldner AK o mocy 13 KM , 2 cylindrowy chłodzony powietrzem diesel. Liczba przełożeń 6/2 a jego masa to 860 Kg , a więc jest dość lekki. To jest bardzo ciekawy ciagniczek i o ile się nie myle ma mozliwość zawieszania narzędzi miedzy silnkiem a sprzegłem- konstrukcja wydłużonej talli.
Powiedz jak ten traktor znalazł sie w waszych rekach i jak się spisuje ?
No i czekamy na fotki - na pewno zamieścimy je w galerii , gdyż jest to do tąd jedyny Guldner w naszym gronie.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

No faktycznie nikt jeszcze nie posiada takiej maszyny z RT. Witam. Choć nie posiadam takiej maszyny to chętnie zoboczę. Cieszę sie, że zdecydowałeś sie na wejście do rodziny RT. Pozdrawiam Jacek
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: POWITALNIA

Post autor: ihc 64 »

Witamy , jeśli jesteś pewien że Guldner ma 14 ps to będzie to Guldner AZK produkowany 1953-1958 , pojemność 886 cm3 , waga 1050 kg. Jeżeli chodzi o instrukcję obsługi to napewno nabędziesz ją na jakimś niemieckim allegro (reprint) z tym że musi pomóc ci ktoś kto tam mieszka (problemy z zakupem i wysłaniem do Polski). Przynajmniej ja tak zrobiłem kupując instrukcję do mojego IHC D-432.:)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Zachęcam wszystkich do ustawiania sobie w profilu swojego własnego avatarka ;) Bo wtedy łatwiej jest rozpoznać kto pisze na forum - nawet bez patrzenia na nick :) Po jakimś czasie avatarki się łatwo zapamiętuje i jak widzę, np. kopaczkę LK20 to wiem, że to Jacek ze Skansena, jak Zetorka niebieskiego to wiem, że Rafał, a jak młocarnia to Marcin125p :)
A tak jak większość z Was ma domyślny avatarek RetroManiak to trudno jest - trzeba nicki czytać za każdym razem. Także zachęcam - jak macie jakiś ciągnik lub maszynę to wrzucajcie ich fotki w avatarki :) Jakby ktoś miał problem z wrzuceniem avatarka to proszę fotkę, którą chcecie umieścić w avatarze przesłać mi na adres [mail]ursus@retrotraktor.pl[/mail] - tylko koniecznie podajcie w temacie lub w treści maila swój nick na stronie :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: POWITALNIA

Post autor: drandrzej »

OO - piszę tu już jakiś czas i nie wiedziałem ze tu jest powitalny watek

Witacie
zacząłem od kundla (K-25 tył i silnik ford 1,6 D , obecnie kompletuję 2 bocianki - robię kapitalki silników i doprowadzam do stanu ortodoksyjnie oryginalnego - choć nie zawsze wiem jak powinno być - ot choćby takie rzeczy jak stacyjka i włącznik rozrusznika - czy ciapkowe sa takie same , czy oryginał był inny , konsola jest dla mnie na razie nieodgadniona - gdyby ktoś z gronamiał wiedzę i zdjęcia - podpowiedzcie)

zacząłem zatem od K- 25 , a skończę ... chyba .. nocując na wycieraczce - albo u Jacka w skansenie pod jakimś obiektem przez który na łeb nie kapie, bo coś mnie mocno to wszystko pochłonęło
i różnie się może się mój los potoczyć jak przegnę ;)


avatarka nie mam - bo mi nic do głowy nie przyszło a obrazek dobrze by było wstawić jakiś przemyślany
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie choć już miałem okazję parę słów zamienić z Tobą wcześniej :) Do avatarka może wrzucisz fotki Zetorków ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: POWITALNIA

Post autor: z_daro »

Cześć, mam na imię Darek, też interesuje się starą techniką rolniczą, ale dopiero od roku kiedy to odnalazłem tą stronkę:) Tak samo jak Ursus próbuje sił w modelarstwie:)
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

siemka jak co to się nazywam Szymon
ODPOWIEDZ