POWITALNIA

Rozmowy nie na temat
misiek1989
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:37

RE: POWITALNIA

Post autor: misiek1989 »

Wicher napisał/a:
O, Michał z naszych stron przynajmniej z naszego województwa ;) Witam serdecznie! Szczególnie że ja robię to samo, żeby wszystko co było historią rodziny w cholerę nie poszło...
Lubelszczyzna ma tu naprawdę silną reprezentację, ciągle ktoś się ujawnia ;)
Też mam pochodzenie z Lubelszczyzny hehehe :)
Tomaszów Lub. Lublin Zamość Krasnobród Łabunie Steniatyn
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: POWITALNIA

Post autor: drandrzej »

Witajcie !


co do lubelszczyzny - jutro będe w Trawnikach :-))
pawlus224
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:35

RE: POWITALNIA

Post autor: pawlus224 »

Witam :)

Ja również jestem z Lubelszczyzny , a dokładniej z okolic Łęcznej :)
Hm... co tu więcej powiedzieć o sobie ...

Wasz portal odwiedzam regularnie już od 07 roku , byłem wielkim fanem strony "ursusy.pl" która to strona chyba była jakoś powiązana z "retrotraktor.pl" . Z wielkim zainteresowaniem czytam artykuły o maszynach z lat 60-70-80 których to już nie mogę spotkać na żywo a jedynie znam je z literatury lub niekiedy z wspomnień z dzieciństwa , imponuje mi podejście autorów tych artykułów z jaką rzetelnością podchodzą do historii maszyn w nich przedstawionych :)
Obecnie mam 24 lata , rolnictwo to moje życie od dziecka :) Dziadek był z zawodu stolarzem i w latach 50-60 był dość dużym gospodarzem jak na tamte czasy , dlatego też było mi dane mieć styczność z kilkoma maszynami z tamtej epoki jak żniwiarka "Przodownica" , kosiarka konna , snopowiązałka "Poznanianka" pługi konne , siewniki bo bardzo długo mimo ,że już nie potrzebne to stały pod dachem , dlatego też z nostalgią patrzę na podobne maszyny oddane na złom i cieszę się ,że są tacy ludzie jak "Wy" którzy ratują takie maszyny by następne pokolenia też mogły je poznać .
Tata również jest rolnikiem , w swojej karierze dorobił się nowych c-330 z 80 roku i c-360 3P z 87roku oraz maszyn towarzyszących , od zawsze hoduje konie to też podstawowe narzędzia konne nigdy nie trafią na złom tylko są nadal od czasu do czasu potrzebne . Ja od małego pasjonuje się rolnictwem i maszynami rolniczymi ( najbliższe mi są te nasze Polskie produkowane przez Agromety , itp. ) dlatego też obecnie nasz park maszynowy stanowi 90% polskich maszyn . Od 08 roku zamiast 3P mamy c-385 z 81roku , 3512 z 94 roku a od zeszłego roku stałem się posiadaczem nowego ciągnika farmtrac 555 dzięki programowi młody rolnik .
Cóż więcej mogę powiedzieć o sobie ? Raczej nie mam się czym pochwalić jeśli chodzi o odrestaurowane maszyny , bo nie mam do tego zdolności i cierpliwości ,tym nie mniej z wielką radością będę śledził wasze poczynania , dyskusje bo cieszy mnie ,że ktoś podchodzi do tych zasłużonych maszyn rolniczych z pasją godną naśladowania :) Może i mi się z czasem to udzieli choć w części :)

Pozdrawiam :)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: POWITALNIA

Post autor: Wicher »

Witam Cię serdecznie, bardzo cieszy mnie to że wiele osób w naszym regionie nie traktuje rolnictwa tylko jak pracy, ale podchodzi do tego, z pasją.

U mnie, w bliskich okolicach Lublina tradycyjne rolnictwo upada, ostatnio jak krowę na pastwisku widziałem to aż jej zdjęcie zrobiłem, bo nie wiadomo czy to nie ostatnia.

Dlatego tym bardziej cieszy mnie każdy młody który trzyma się ziemi, a nie za pieniądze z jej sprzedaży osiedla się w mieście...



P.S. Andrzeju, po co w Trawnikach?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
lacznik78
Posty: 25
Rejestracja: 26 kwie 2012, 20:55

RE: POWITALNIA

Post autor: lacznik78 »

Witam wszystkich, mam na imię łukasz i jestem z okolic strykowa. Mam małe gospodarstwo a wieczorami lubię sobie dłubac w garażu przy moim c-328 i nie tylko....
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: POWITALNIA

Post autor: Ciapek »

Witajcie, @dominik4x4 i @lacznik78 z płockiego powiatu;) to z 75km fajnie jak byśmy mogli się poznać kiedyś
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: POWITALNIA

Post autor: pawelll48 »

Witamy Pawła w naszych szeregach :)
Awatar użytkownika
Pawell
Posty: 64
Rejestracja: 11 sie 2014, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Pawell »

Cześć, nazywam się Paweł jestem z Warszawy.
Od kilku lat interesuję się mechaniką i starymi motocyklami.
W marcu udało mi się uratować przed złomem Fergusona 135. Silnik nie działał, w misce olejowej było pełno ropy, skrzynia zacięta na wstecznym, hydraulika nie działa. Ogólnie jest w tragicznym stanie, bo przez wiele lat miał wielu kierowców, ale nikt nie dbał o niego mechanicznie. Udało mi się już go uruchomić i powoli usuwam wycieki i kompletuję braki.
Na pewno będę miał wiele pytań do kolegów z podobnymi sprzętami, ponieważ w temacie traktorów jestem kompletnie zielony.
Pozdrawiam,
Paweł
Mati1

RE: POWITALNIA

Post autor: Mati1 »

A ja nazywam się Mateusz. Jestem już na rT od ok. miesiąca, ale mówię, że maszyn u mnie nie tak mało, i mam 10 lat.

A jak by co to są moje Maszyny: ciągnik c355, przyczepa d45, przyczepa d47, d35m_(bez_świateł_tylko_z_odblaskiem_ale_zarejestrowana), kombajn karlik, niedziałająca kosiarka konna, kosiarka z037, siewnik poznaniak 2, nieużywany pielnik p 430/2, rozrzutnik n219 jednobębnowy bez hamulców, zgrabiarka 7 kołowa, wóz konny rozwalony, 2 pługi unia 3 skibowe, pług podorywkowy słowik 5 skibowy, brona posiewna 6 polowa, brona lekka 5 polowa, brona ciężka 3 polowa, kultywator ze złomu, redło typ niewiadomy, brony SAM przyczepiane do redła, wały gładkie ze złomu, kolczatka u608, złom, chyba też jakiś sortownik dziwny na złomie, brona konna posiewna do kultywatora, ścinacz łętów SAM, kołówka, siewniczek ogrodowy, pielnik-redło ogrodowy, rozsiewacz nawozów RNZ, wózek ręczno-rowerowy z tylnym światłem na dynamo, inne wózki, taczki itp., sortownik do ziemniaków i to wszystko.
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: POWITALNIA

Post autor: DK94 »

Mati1 napisał/a:
Jestem już na RT od ok. miesiąca,
Chyba zapomniałeś o swoich poprzednich profilach o nicku 8matex8matex8...
MrUrsus
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2014, 20:40

RE: POWITALNIA

Post autor: MrUrsus »

Witam wszystkich retro i nie retro traktorzystów jestem z okolic Żywca,śledzę forum Retrotraktora praktycznie codziennie od 5 lat ale dzisiaj mnie coś natchneło żeby sie zarejestrowac no i jestem.Na stanie posiadam c328 dosc mocno ztrzydziestkowany,trochę maszyn do niego i ok 4 ha pola.Pozdrawiam*helpless*
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: POWITALNIA

Post autor: Wicher »

Witam kolego!
Kupa u nas takich rolników liliputów, którzy żelazo cisną bo maja hektar, dwa, trzy lub pięć.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: POWITALNIA

Post autor: warsztat777 »

Dobre powiedzenie z tym żelazem, ale jak głębiej pomyśleć to rzeczywiście trzeba to żelazo cisnąć aby coś urobić pozdro.*sarcasm*
dawid1209
Posty: 16
Rejestracja: 25 sie 2014, 8:55

RE: POWITALNIA

Post autor: dawid1209 »

Witam, interesuję się zabytkowymi traktorami .Jestem z okolic rzeszowa.
Posiadam Zetora 25A i T25
qwerek
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014, 9:30

RE: POWITALNIA

Post autor: qwerek »

Cześć jestem Arek :)
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: POWITALNIA

Post autor: warsztat777 »

Cześć dawid 1209 pozdrowienia StaryTraktorBieszczady a dokładniej to jaka miejscowość bo my okolice Rymanowa*tup*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

I już ekipa Wam się powiększa :) Pięknie ! :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

Nieźle karaj się rozrasta. Brak mi kolegów z Prus Wschodnich.
dawid1209
Posty: 16
Rejestracja: 25 sie 2014, 8:55

RE: POWITALNIA

Post autor: dawid1209 »

warsztat777 napisał/a:
Cześć dawid 1209 pozdrowienia StaryTraktorBieszczady a dokładniej to jaka miejscowość bo my okolice Rymanowa*tup*

Miejscowść to Wola Rafałowska blisko Tyczyna i Chmielnika, Łańcuta.
tomektrak
Posty: 65
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: POWITALNIA

Post autor: tomektrak »

Cześć nazywam się Tomek mam 13 lat prawie 14 mieszkam w okolicach Szreniawy (30 min jazdy rowerem) /Poznania na forum jestem już dosyć długo interesuję się starym rolnictwem aktualnie próbuje przekonać mamę do wzięcia ursusa c-308 który stoi u cioci wiec miałbym go za darmo jeżeli będę go miał na pewno zaczerpnę pomocy od was :D
ODPOWIEDZ