Największa kolekcja

Opisy muzeów, skansenów itd.
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

Największa kolekcja

Post autor: oldtimer »

Ciekawi mnie taka rzecz - Gdzie znajduje się największa kolekcja zabytkowych ciągników rolniczych w Polsce... Słyszałem o Leszku Nowaku z Wielisławic, ponoć ktoś w Golubiu-Dobrzyniu ma ich sporą ilość... Ale to wszystko domysły...
Na marginesie to najwieksza pojawia się w Wilkowicach raz do roku ;)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Największa kolekcja

Post autor: Jacek ze Skansena »

Największa to jest w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. To powinna być dobra odpowiedź. Nie każdy sobie życzy aby o nim pisać. Są tacy kolekcjonerzy, o których wiemy ale nie mówimy bo oni tak sobie postanowili. My szanujemy ich decyzje. Jednak Muzeum w Szreniawie można podciągnąć do twojego pytania.
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Największa kolekcja

Post autor: oldtimer »

Jeśli chodzi o to że to sprawa prywatna każdego kolekcjonera, to w pełni się z Tobą zgadzam Panie Jacku. Znalazłem w internecie kilka artykułów (w tym o Panu Nowaku: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /313955603) i stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Największa kolekcja

Post autor: rafal »

Tak jak pisze Jacek. Niektóre kolekcje mają otwarty charakter lub nie otwarty dla szerszego grona. I jest to sprawa indywidualna każdego z kolekcjonerów. To należy uszanować.
Jesli chodzi o największą kolekcję prywatną to trudno było by roztrzygnąć, kto ma największą.
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Największa kolekcja

Post autor: Dobrodziej103 »

W kolekcji każdego "zbieracza" znajdą się jakieś perełki. W tym co robimy nie chodzi o ilość. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Największa kolekcja

Post autor: rafal »

Masz rację Dobrodziej. Dla jednego zdobycie i odrestaurowanie maszyny konnej może byc równie dużym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym, co dla kogoś innego odrestaurowanie kilku traktorów. Każdy na swoją miarę, zasługuje na uzanie.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Największa kolekcja

Post autor: Jacek ze Skansena »

I tu Rafał wyciągnął na światło dzienne wartości słuszne. Nie ważne kto ile ma ale jak traktuje to co robi. Każda maszynka warta kolekcjonera i tylko od jego dobrej woli zależy czy na złomie czy na godnym miejscu leży.
Awatar użytkownika
skiet135
Posty: 140
Rejestracja: 13 wrz 2008, 18:38

RE: Największa kolekcja

Post autor: skiet135 »

Mały wkład mają też modelarze którzy z braków funduszy na remont prawdziwych tworzą swoje równie ciekawe kolekcje.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Największa kolekcja

Post autor: Jacek ze Skansena »

O tak. Tu masz rację. Modelarze to fachowcy w swoim rodzaju i naprawdę szacunek. Ja nie nadaję sie do takiej cierpliwości.
ODPOWIEDZ