Jak przetransportować ciagnik

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

Jak przetransportować ciagnik

Post autor: drax »

Zastanawiam się nad kupnemk ciągnika (zetor 50) jednak jestem z okolic częstochowy i w pobliżu nie mogę nic za rozsądne pieniąze trafić ( a nawet żadnego nie trafiłem jeszcze akurat zetora tego) dlatego mam pytanie jak go w miarę tanio przetransportować. Jak sami wiecie ten cągnik waży 2.5 t więc na lawete do samochodu nie można chyba doczepić (mój tata ma prawko b,c+e), lawety na C nie można nigdzie wypożyczyć, więc z tąd pytanie jak Wy transportujecie ciągniki jeżeli są gdzieś dalej i nie można nimi przyjechać na kołach ?
Jedan znalazłem ciągnik zetor 50 w dobrym stanie ale koło poznania, a z tamtąd to mógłbym chyba na przejał jechać albo poczekać na pielgrzymi :D Tak więc podajcie co wiecie na ten temat bo mnie już brakuje pomysłow, co do zlecenia transportu firmie to chcą zazwczyaj koło 2 zł za km, a dajmy na to 300 km w jedną stronę to jest już trochę, więcej by kosztował transporot niż ten ciągnik. :/
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: Ursus »

Najprościej pożyczyć jakąś ciężarówkę - nawet Stara z burtami i załadować, tatę za kierownicę i heja :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: drax »

Ursus napisał/a:
Najprościej pożyczyć jakąś ciężarówkę - nawet Stara z burtami i załadować, tatę za kierownicę i heja :)
właśnie z tym jest problem. W wypożyczalniach nie ma możliwości wypożyczenia samochodu na prawo jazdy kat. c, bynajmnije u mnie w Częstochowie, twierdzą, że jest dużo problemów papierkowych z wypożyczeniem tego...
kposy
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2009, 22:32

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: kposy »

u mnie w miejscowosci jest wypozyczalnia przyczep, lawet i sa lawety na 3 tony ( 50zł/doba) ...najlepiej znajdz gdzies wypozyczalnie ktora ma taka lawete i zeby samochod mial 3 tony na haku i jazda...Takie sprawy wymagają zaangazowania
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: drax »

a z kąd jesteś ? dzwoniłem do paru wypożyczalni i mieli max 1.8 t ładowności, a jak wtedy to wygląda prawnie jeśli laweta ma 3 t max ładowności i samochód ma tyle uciągu, ale wtedy dajmyna tozestaw waży 5.5 t, jak to wtedy wygląa prawnei gdy np wezmą Cie na wage ?
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: wujekcinek »

Są szwedzkie lawety, przynajmniej kolega szwedzką pożyczał. Ciągał Mercedesem 201 na lawecie golfy i corollki. Wiem że to co innego, ale mercedes też był lekki więc żeby cos takiego sie w przepisach zmieściło corollka plus laweta musiały ważyc niewiecej niż MB201. I te szwedzkie lawety były aluminiowe, czy jakies podobne i taka laweta co zabierała corollke ważyła siedemset coś kilo.
Idąc tym tropem należałoby znaleźć szwedzką lawete o masie tona dwieście i udźwidu dwa trzysta, na oko taki zetor waży dwa trzysta, co razem z lawetą daje trzy i pół tony, czyli tyle co duzy lublin.
Ursusy sadowniki ważą dwa sto z groszami i wozimy je za sprinterem, mały ferguson z kabiną waży dwa i pół i na upartego też się daje zabrać, widziałem takich co wozili. Tutaj nie ma kabiny więc mozna przyjąć te umowne dwa trzysta plus tona dwieście laweta.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: Bolszewik »

Popytaj w firmach transportowych o "puste przebiegi".
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: Ursus »

Mi chodziło o wypożyczenie od kogoś znajomego - nie miałem na myśli firm. Myślę, że każdy z nas ma kogoś kto jeżdzi takimi sprzętami. Być może za zwrot kosztów paliwa + coś za fatygę pojechałby :)
Bolszewik napisał/a:
Popytaj w firmach transportowych o "puste przebiegi".
Bolszewik ma rację. W niektórych firmach spedycyjnych jak nie mają na danej trasie towaru to naprawdę lecą po kosztach bo to i tak lepiej niż jechać za darmo. Podzwoń do kilku firm, najlepiej z Twojej okolicy - żeby mieli Ciebie w pamięci - jak trafi im się taka sytuacja to na pewno się odezwą. Mam w pracy do czynienia ze spedytorami i na prawdę często można ostro negocjować ceny.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: Bolszewik »

Jeśli sprawa jest natychmiastowa można spróbować "krzyknąć" na CB.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: drax »

Jak bym miał znajomego to bym nie pytał tutaj ^^ w takim razie muszę jeszcze popytać o lawety z DMC 3 t w wypożyczalniach do tego jaiegoś busa wypożyczyć i śmignąć, powinno być ok, bo jak będę to ciągnąć passatem to jak mnie przyuważą to raczej zatrzymają :D

o puste przebiegi też popytam, a co do CB to mam w aucie a nawet o tym nie pomyślałem, dzięki za podpowiedź, "czasem proste rozwiązania są najtrudzniejsze" :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: Bolszewik »

Może popytaj w firmach z pomocą drogową. Za "najazdówkę" na trasie Kielce - Tychy zapłaciłem 300-400 zł nie pamiętam. Transportowany pojazd ważył ok. 2 tony.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
kposy
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2009, 22:32

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: kposy »

drax napisał/a:
a z kąd jesteś ? dzwoniłem do paru wypożyczalni i mieli max 1.8 t ładowności, a jak wtedy to wygląda prawnie jeśli laweta ma 3 t max ładowności i samochód ma tyle uciągu, ale wtedy dajmyna tozestaw waży 5.5 t, jak to wtedy wygląa prawnei gdy np wezmą Cie na wage ?
Opolskie
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: wujekcinek »

drax napisał/a:
a jak wtedy to wygląda prawnie jeśli laweta ma 3 t max ładowności i samochód ma tyle uciągu, ale wtedy dajmyna tozestaw waży 5.5 t, jak to wtedy wygląa prawnei gdy np wezmą Cie na wage ?
Normalnie wygląda, pod warunkiem że ktoś ma B+E. 3,5T samochód plus przyczepa o masie samochodu
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: drax »

No i wszystko jasne :) wielkie dzięki, zostaje mi znaleźć tylko lawete w wypożyczalni z DMC 3 t zapinam do busa i lece po ciągnik jak znajdę :)
Jeszcze raz dzięki, temat można zamknąć
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: vauxhall »

Witam.
Problem transportu tak duzego traktora mozna rozwiazac poprzez demontaz na pozespoly.Tak przywiozlem kilka rzeczy z Anglii,Niemiec.
Prosze zapytac prezesa klubu Traktor i Maszyna jak na transicie z laweta przywiozl z Holandii kilka ciagnikow(rowniez c-385)
Mysle ze do transportu Zetora 50 wystarczyloby odkrecic kola,aby wizualnie sie zmniejszyl na lawecie,kola do busa i jazda.
Temat moze juz nieaktualny,ale wybieram sie do Dukli (podkarpackie)
busem z laweta i moge cos zawiezc w tym kierunku (lub PO drodze) w ,,krzescijanskiej cenie,,
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: klusek-rolnik »

Moim zdaniem najprosciej jest popytać tak jak mówił Paweł chociażby o jakiegoś Stara czy Jelcza bądź wykorzytać te puste przeloty... Mój kolega ściągnął w taki sposób z Niemiec kombajn zbożowy. W jedną strone jechał TIRem z meblami a w drodze powrotnej przywiózł sobie kombajn :)
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Jak przetransportować ciagnik

Post autor: drax »

Zetora kupiłem już w grudniu i przywiozłem go na lawecie bo był to Bociek, nie było problemów.
ODPOWIEDZ